Co kupił Wielton?

Po przejęciach włoskich i francuskich firm nabycie niemieckiego Langendorfa przez Wielton wydaje się niedużym, ale ważnym krokiem w rozwoju grupy z Wielunia.

 

Nie ma co ukrywać, trwa lekki szok, bo wieluński lider rynku naczepowego nie przestał kupować na zachodzie Europy. O ile zakup włoskich marek, od dawna borykających się z kłopotami, nie dziwił aż tak mocno, to przejęcie Langendorfa, niedużego, ale posiadającego unikalne technologie zaskakuje nie tylko Niemców.

Brama wjazdowa do zakładu w Waltrop jest przez cały dzień otwarta, a gdy pytam o bezpieczeństwo, jeden z pracowników wyjaśnia, że Waltrop i Langendorf to niemal to samo pojęcie. Przez ponad sto lat firma rozwijała się i dawała zatrudnienie mieszkańcom, wszyscy się tu doskonale znają, kto miałby tu wchodzić bez potrzeby i w złych zamiarach?

To nie jest wielki nowoczesny zakład. Cały teren w kształcie trójkąta, ograniczonego torami kolejowymi i domkami rodzinnymi, ma ok. 45 tys. m2. Stoi na nim 10 budynków, z których cztery to hale produkcyjne średniej wielkości.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...