Polski transport pod znakiem zapytania

Tradycyjnie już z początkiem września w hotelu Litwiński w Tęgoborzy odbyła się konferencja, w której udział wzięło ponad 450 właścicieli firm transportowych, przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, rządu oraz władz lokalnych.

 

Wszyscy wspólnie zastanawiali się nad zagadnieniem przewodnim spotkania: Bezpieczeństwo w transporcie drogowym – sytuacja polskiego transportu w świetle nowych i projektowanych regulacji prawnych w UE”. Wprawdzie tematyka dwudniowej konferencji była dosyć szeroka, niemniej dominującymi zagadnieniami były: „Szkolnictwo zawodowe kierowców podstawą bezpieczeństwa w transporcie drogowym”, „Protekcjonizm w transporcie ładunków w Europie” oraz „Płaca minimalna w różnych państwach UE”.

Z racji tego, że wyliczono, iż na polskim rynku brakuje około 100 tys. kierowców, przewoźnicy od dłuższego czasu alarmowali, aby stworzyć specjalne kierunki kształcenia w szkołach. O tym jednak, że samo powołanie klas o kierunku kierowca mechanik nie rozwiąże problemu mówił podczas spotkania starosta gostyniński Tomasz Matuszewski.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...