Nagrody z Lyonu

Najważniejsze nagrody w branży transportowej wręcza się na najważniejszych wystawach. W listopadzie przekazywano je na salonie pojazdów użytkowych Solutrans w Lyonie.

 

DAF „International Truck of the Year 2018”

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „International Truck of the Year 2018”, Nowe modele DAF CF i XF otrzymały w glosowaniu 104 punkty, wyróżniają się  nowymi układami napędowymi z  lepszą wydajnością energetyczną, bardzo wydajnymi skrzyniami biegów i tylnymi osiami.

Na drugim miejscu, z wynikiem gorszym o 8 punktów, uplasowało się Iveco z modelem Stralis NP 460. Trzecie miejsce przypadło nowej rodzinie budowlanych pojazdów Scania XT, a czwarte ostatniej wersji Mercedesa Actrosa.

Daily Blue Power „Van of the Year 2018”

Daily Blue Power to właściwie rodzina trzech pojazdów niskoemisyjnych z napędami elektrycznymi, gazowymi lub z silnikiem wysokoprężnym 2.3  RDE (Real Drive Emission), ale o emisji planowanej w Europie dopiero na rok 2020. Ekologiczne Daily dostało 113 punktów i wyprzedziło w rywalizacji nowego Forda Custom (79 pkt) oraz nowe gazowe Caddy TGI. Wśród kandydatów ocenianych przez jury były jeszcze pojazdy MAN TGE oraz Renault Kangoo ZE w nowej wersji.

Amarok V6 „Pick-up Roku”

Jury IVOY przyznało osobną nagrodę „International Pick-up Award”. Była wręczana po raz czwarty, zawsze co dwa lata. Laureatem, po testach przeprowadzonych tym razem w Rumunii, został Volkswagen Amarok TDI z silnikiem 3-litrowym V6 o mocy 190 kW i ze skrzynią automatyczną 8-stopniową. Zaledwie 6 punktów mniej dostał nowy Mercedes X-Class, a dalsze miejsca zajęły Toyota Hilux i Renault Alaskan.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...