Drodzy Czytelnicy

Robi wrażenie ofensywa wymiany wszystkich pojazdów Mercedesa. Ledwo oswoiliśmy się z Actrosem, przyszedł Antos, po nim niedawno Arocs, a tu masz – jedzie nowe Atego. Czy jest to jakiś sposób na kryzys? Koncern jest wielki, ale w ciężkich czasach „dodaje gazu” aż miło. Przeczytacie zatem o zmianach, jakim poddano lekki dystrybucyjny samochód produkowany i kupowany chętnie od 15 lat. Z tą informacją współgra inna, o nowym DAF-ie Euro-6. Już o nim pisaliśmy, ale teraz fizycznie zbliża się do salonów w Polsce, jakkolwiek importer nie ukrywa, że do jesieni będzie się koncentrował na sprzedaży obecnych ciągników Euro-5, bo na to jest popyt.

Przy dominujących obecnie w dyskusjach o transporcie sprawach kosztów, często wraca sprawa opon. Powinny być bardzo trwałe, i powinny pomagać obniżać zużycie paliwa, które ciągle jest drogie. Dlatego o tych aspektach piszemy w kilku miejscach, raz rozmawiając z szefem Continentala o etykietach oponowych i o trudnym balansie między przebiegiem a niskimi oporami toczenia, a dwa – o niby znanej fabryce Michelina w Olsztynie. Nie wiemy dlaczego, ale po latach od przejęcia tej wielkiej fabryki przez Francuzów nasi kierowcy nie do końca mają świadomość, co i jak się tam produkuje. Kormorana już dawno nie, a za to wkrótce najnowocześniejszą gamę opon X Line!

Odchodząc od kwestii produktowych, po krótkim okresie zadowolenia z tytułu „tygrysa transportowego Europy” przewoźnicy widzą nadciągające zagrożenia i głośno o nich mówią. Czasem szybko udaje się gdzieś wdrapać, ale potem przychodzi trudność z utrzymaniem się na wierzchołku, a nawet z bezpiecznym zejściem z niego. Pierwszą tego typu dyskusje zorganizowało ZMPD i zbiera argumenty potrzebne do walki o zmianę przepisów rządzących transportem. Sporo ostatnio było hałasu w sprawie fotoradarów. A co sadzą o nich zawodowi kierowcy? W sondzie przeczytacie, że sprawa nie wygląda tak prosto, jakby się to wydawało internetowym kierowcom samochodów osobowych… Po raz dwudziesty rozstrzygnęliście konkurs na „Ciężarówkę i Stację Roku”. Tytuł zdobył ponownie Mercedes-Benz Actros, który wszedł przebojem na polski rynek, a za najlepszą stację uznaliście placówkę w barwach Statoil w miejscowości Stok.

Gratulacje!

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...