Scania P280DB 6x2 4HNA

Średnica zawracania Scania P280 6x2/4 czyni go konkurencyjnym nawet w gronie dwuosiowych ciągników siodłowych, a właśnie takich osiągów potrzebuje współczesny transport komunalny.

Silnik o mocy 280 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1400 Nm aż nadto spełnia wymagania napędu, mimo że DMC pojazdu wynosi 26 t. Średnia prędkość dojazdowa śmieciarki rzadko przekracza 30 km/h, natomiast przełożenie przekładni głównej o wartości 3,8 wzmacnia moment obrotowy do wartości wymaganych nawet przez off-road. „Wolny” dyfer znacznie ułatwia manewrowanie oszczędzając sprzęgło. Przełożenia determinują także zakres ekonomicznych prędkości jazdy, które mieszczą się pomiędzy 50 a 70 km/h, czyli akurat taki, jaki jest obowiązuje na ulicach miast i drogach podmiejskich. Na pusto śmieciarka poruszając się ze stała prędkością spala ok. 20 l/100 km.

Za zmianę biegów odpowiada Opticruise. To nowość w podwoziu śmieciarki zastępująca kierowcę w monotonnych czynnościach, których nie skąpi praca w trudnych warunkach zabudowy miejskiej.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...