Koltrans – Rybnik

Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe Koltrans z Rybnika zostało założone w roku 1978. Po śmierci ojca Alfreda Józef Kołoczek kontynuował jego działalność, prowadząc transport krajowy.

Starając się minimalizować koszta prowadzenia działalności transportowej, tabor jest sukcesywnie modernizowany i większość ciągników spełnia normy Euro-5. Samochody będące na gwarancji serwisowane są u okolicznych dealerów, natomiast pojazdy starsze naprawiane są we własnych warsztatach. Siedmiu mechaników wykonuje praktycznie wszystkie przeglądy i naprawy, począwszy od spraw związanych z ogumieniem na diagnostyce komputerowej kończąc. Pod ich opieką znajdują się również naczepy, choć w tym przypadku praktycznie od samego początku Koltrans postawił na Schmitza, ale ten fakt nie może dziwić, skoro Józef Kołoczek był pierwszym klientem na Wschodzie, który kupił naczepę od prezesa spółki EWT Dirka Hoffmanna.

W czasach, gdy flota liczyła blisko 80 zestawów, Koltrans zatrudniał taką samą liczbę kierowców. Po jej zredukowaniu obecnie na etatach zatrudnionych jest ich 50.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...