Profi Linery z Tire

Ostatnia dekada mocno potrząsnęła branżą naczepiarską. A po kryzysie 2009 r. firmy wychodzą obolałe oraz ze świadomością koniecznych dużych wysiłków.

Krone już pięć lat temu zaczęło budowę fabryki w Tire k. Izmiru.

Choć w Turcji działa teraz ponad 160 producentów naczep, większość to małe i niedorastające jakościowo konkurencji europejskiej manufaktury. Ponieważ zaś rośnie i produkcja, i eksport turecki, potrzeby transportowe też muszą rosnąć, bo w roku 2023 eksport ma wynieść 500 mld euro. Co więcej, poza własnym rynkiem fabryka w Tire może liczyć na eksport do krajów sąsiednich, a więc na Bliski Wschód, do Egiptu, Iranu i… Europy Wschodniej. Bo Krone jest dobrze zadomowione w samych Niemczech (34% sprzedaży), ale i Europie Wschodniej oraz Skandynawii.

Sama fabryka jest ciekawa nie tylko z racji swojej wielkości (188 tys. m2, z czego już 23 tys. pod dachem), ale i organizacji produkcji. Po pierwsze, ramy są spawane przez trzech tureckich podwykonawców z regionu Izmiru i dowożone do Tire. Fabryka zatrudniająca obecnie ok. 90 osób i wytwarzająca osiem naczep dziennie to wielki budynek w kształcie litery „C”.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...