Mistrzowie bezpieczeństwa

Na początku września br. kierowcy walczyli w Mistrzostwach Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy o Puchar Prezesa DB Schenker. Wydarzenie miało w tym roku szczególną rangę, ponieważ mistrzostwa odbyły się już po raz dziesiąty.

 

W tym roku w zawodach wzięło udział trzydziestu trzech kierowców z oddziałów w całej Polsce. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: B, C oraz C+E. Do wykonania były cztery punktowane zadania: test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, plac manewrowy, bezpieczna i ekonomiczna jazda w trasie oraz pierwsza pomoc. Przyznano również dodatkowe nagrody dla najlepszych spośród chętnych uczestników mistrzostw za umiejętności jazdy samochodem osobowym na specjalnie przygotowanym placu manewrowym.

Zarówno kierowcy, jak i kibice oraz zaproszeni goście oprócz śledzenia zmagań mogli liczyć na wiele dodatkowych atrakcji. Mogli wziąć udział w „dachowaniu” na pokładzie symulatora, obejrzeć pokaz akcji ratunkowej po wypadku z udziałem motocyklisty czy przekonać się, jak wygląda działanie poduszki powietrznej.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...