Jubileuszowe i ostatnie w Krakowie

Tegoroczne Trakerskie upływać będą pod hasłem przede wszystkim dobrej zabawy, integracji, wspomnień, pikniku rodzinnego, ale nie tylko. 
Już po raz 7. najmłodsi adepci zawodu i ci, którzy do niego pretendują wystartują w turniejach dla „młodzieżówki”.
„SuperMłode Wilki”, czyli chętni uczestnicy zlotu w wieku do lat 18, 
w towarzystwie swojego „trenera-opiekuna” – zawodowego kierowcy będą mieli okazję pokazać, co już potrafią w konkursie jazdy zestawem sponsora strategicznego pierwszego dnia – firmy Iveco. To będzie wyjątkowa okazja poznania bliżej Stralisa, wybranego przez dziennikarskie jury „Truck of the Year”.
„Młode Wilki” (max 24 lata), tym razem wystartują w eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR. Trzech najlepszych kierowców będzie reprezentować Polskę w kategorii E, czyli „uczniowie”, na tych najważniejszych dla wszystkich kierowców zawodach w przyszłym roku.
W tym roku będą musieli wykazać się dodatkowo znajomością przepisów: BRD, mocowania ładunku i czasu pracy oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zawodów może przystąpić każdy młody kierowca z kategorią min. C, który jest czynnym członkiem Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera. To ta organizacja jest jedynym przedstawicielem Polski na forum światowym i ma prawo wytypować drużynę spośród swoich członków. Wystarczy w dniach 27.05-9.06 wypełnić specjalne zgłoszenie, które znajdzie się na stronie www.polskitraker.pl pod logo SKPT. Wprawdzie liczba miejsc jest ograniczona, ale o uczestnictwie w eliminacjach decyduje również poprawne rozwiązanie testu, który do kandydatów dotrze e-mailem. 
Oczywiście, nie zabraknie również możliwości wykazania się trakerskimi umiejętnościami przez seniorów. Szczególnie drugiego dnia zasiądą za sterami najnowszej ciężarówki z gwiazdą na masce. Będzie to również okazja do porównania jej możliwości przez wszystkich zlotowiczów, szczególnie że w tym dniu redakcja wręczy zaszczytny tytuł „Ciężarówki Roku w Polsce” przedstawicielom firmy Mercedes-Benz za nowego Actrosa.
Nie zapominamy, oczywiście, o najmłodszych.
Dla nich firma ATA przygotowuje specjalne zabawkowe stoisko z pojazdami, gdzie wśród wielu znajdą się również te najbardziej ulubione – zdalnie sterowane.
W tym roku podczas zlotu każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił, a nawet zdać egzamin na kartę rowerową. W specjalnym miasteczku ruchu drogowego, przygotowanego przez Centrum Edukacji Zawodowej CARGO, można będzie również spróbować zderzyć się lub dachować samochodem osobowym na symulatorach. Podczas imprezy będzie dostępny dla wszystkich kierowców specjalny, jedyny taki w Polsce, symulator jazdy ciężarówką i autobusem. To właśnie tam firma ExxonMobil wspólnie z Cargo przeprowadza konkurs na najlepszego kierowcę wirtualnego. Również w strefie tego, wiernego Trakerskim od lat, sponsora strategicznego odbędzie się ostatni w Krakowie Mobil Delvac Strong Traker, czyli turniej w siłowaniu na rękę. Firma ExxonMobil będzie również na swoim stoisku prowadzić konkurs dla mechaników samochodów ciężarowych. Dla najlepszych z nich przewidziany jest udział w finale tego ogólnopolskiego konkursu, który będzie miał miejsce we Wrocławiu, we wrześniu tego roku.
Oczywiście, nie zabraknie również konkursów dla słabszej płci : )
Zlot w Krakowie to już od lat miejsce konkursu dla modelarzy. Zapraszamy na tę ostatnią, historyczną wystawę nie tylko właścicieli wspaniałych trucków 
w miniskali.
Tradycyjnie dla uczestników konkursów przygotowujemy dyplomy, puchary i nagrody.
Tradycyjnie, acz po raz ostatni, przed południem w niedzielę (16.06) przejedziemy konwojem ciężarówek przez Kraków, a spośród wszystkich, które dojadą na nasz zlot, wybierzemy po raz ostatni „Miss Publiczności”, „Miss TS” 
i „Miss Jury”. Spośród wszystkich startujących zawodników po raz ostatni żeńskie jury wybierze „Mistera TS”. Wszystkich trakerów – motocyklistów zapraszamy do prowadzenia konwoju w ramach 
5. już Zlotu Motocyklowego. Oprócz stałych elementów – zawodów przygotowujemy dla Was wiele nowych, ciekawych punktów programu. Nie zabraknie również muzyki tak do słuchania, jak i do tańca. Zaplanowaliśmy wspaniały koncert w sobotę oraz w niedzielę. Wystąpią najpopularniejsi wykonawcy muzyki country, wielokrotnie nagradzani licznymi nagrodami muzycznymi: Lonstar, Tomasz Szwed i Colorado Band – z udziałem młodzieży, nowych, ale już uznanych artystów. Dorota Krawczyk zaśpiewa najpierw z Lonstarem, a potem z zespołem Alabama, a Agata Bzinkowska będzie gościem zespołu Colorado Band.

Do miłego zobaczenia.

BBZimmer : )

files/polski-traker/2013/05/ts-2013-aktualny.jpg

 

PROGRAM

Sobota, 15 czerwca 2013 r.

12.00 –  Uroczyste powitanie, rozpoczęcie imprezy. Informacja o 2-dniowym programie Trakerskich Spotkań. Otwarcie wystawy oldtimerów oraz strefy informacyjno-szkoleniowej dla kierowców i nowicjuszy.Rozpoczęcie jazd egzaminacyjnych dla rowerzystów w miasteczku ruchu drogowego.            
12.30 –  Pożegnanie „starej” i powitanie „nowej” Rady SKPT, zapisy do zawodów, start konkursu rysunkowego dla dzieci.
13.00 –  Eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych kat. E – konkurs „Młode Wilki”, czyli indywidualna jazda Iveco EuroCargo po torze przeszkód adeptów zawodu (maks. do 24 lat).
13.30 – Rozpoczęcie turnieju Mobil Delvac Strong Traker – w siłowaniu na rękę, start konkursu „Wirtualny kierowca”.
14.00 – Konkurs „SuperMłode Wilki” – duetów familijnych, gdzie za sterem zestawu Iveco Stralis „młodziak” (maks. 18 lat), a obok  tata (mama) lub wujek (ciocia) z zawodowym prawem jazdy.
15.00 – Rozpoczęcie konkursu mechaników samochodów ciężarowych– ExxonMobil.
15.40 – Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej – patrol medyczny.
16.00 – Koncert Tomasza Szweda z zespołem.
17.00 – Pokazy balonowe.
18.30 – Konkurs i specjalny pokaz pojazdów z Rajdu Dakar 2013.
19.00 – Koncert Colorado Band i Agaty Bzinkowskiej.
19.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: „Młode Wilki”, „SuperMłode Wilki”, konkursu mechaników samochodów ciężarowych.
20.00 –  Informacje o programie następnego dnia i konwoju.
21.15 –  Koncert Colorado Band – cd.
21.30 – Zakończenie pierwszego dnia.  

* ponadto w ciągu całego dnia będą miały miejsce liczne konkursy i zabawy tak dla dorosłych, jak i dla dzieci, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej.   

 

Niedziela, 16 czerwca 2013 r.

10.00 –  Przygotowanie parady ciężarówek po mieście.
11.00 –  Start konwoju.
12.00 – Wjazd konwoju, powitanie gości, sponsorów i firm transportowych, informacje o zawodach i konkursach drugiego dnia.
12.30 –  Uroczystość wręczenia medalu „Ciężarówka Roku w Polsce”.
13.00 – Koncert zespołu Alabama.
13.30 – Rozpoczęcie konkursu jazdy Actrosem, Konkurs M-B - Fortuna.  Rozpoczęcie eliminacji w siłowaniu na rękę – Mobil Delvac Strong Traker.
15.00 –  Koncert zespołu Alabama.
15.30 –  Konkurs M-B – Dzieciom. Ogłoszenie wyników konkursu „SuperMini Truck”.
16.00 – Finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker.
17.00 –  Koncert: Dorota Krawczyk + Alabama.
17.30 –  Konkurs M-B - Części. Ogłoszenie wyników konkursów: Miss i Mister Trakerskich Spotkań, turniejów dnia, wręczenie nagród.
18.00 –  pożegnanie, uroczyste zamknięcie cyklu Trakerskich Spotkań.
18.15 – koncert Lonstar Band na zakończenie.

* ponadto w ciągu całego dnia będą miały miejsce liczne konkursy i zabawy tak dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc każdy chętny do startu w naszych konkursach, turniejach, zawodach czy konwoju, by zarezerwować sobie miejsce, musi zgłosić się e-mailowo. Wszystkie zgłoszenia będą do pobrania od  27 maja do 9 czerwca br. na naszej stronie

Uwaga: wstęp bezpłatny tak dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale parking dla samochodów jest płatny. Cena parkingu za jeden dzień wynosi: – dla samochodów osobowych i motocykli  5 zł, samochodów ciężarowych (solo lub sam ciągnik siodłowy) – 20 zł. Wjazd gratis dotyczy tylko członków Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera (po okazaniu aktualnej legitymacji na rok 2013) oraz osób posiadających zaproszenie.

 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...