Drodzy Czytelnicy

Było przez pewien czas spokojnie, ale wraz ze zbliżającym się terminem wprowadzenia normy Euro-6 zaczęła się gorączka i nadciąga nawałnica premier. Kilka z nich znajdziecie w tym wydaniu: nowe terenowe Mercedesy Arocsy, nowe DAF-y, nowe Renault, nowe Volvo, nowe MAN-y… Choć fizycznie wiele z nich trafi do sprzedaży i do klientów po wakacjach, trzeba je pokazywać teraz.

Stali Czytelnicy są na bieżąco z nowościami ciężarowymi, tych którzy śledzą premiery mniej intensywnie, informujemy, że wśród siedmiu producentów Mercedes-Benz sprzedaje od ponad roku samochody Euro-6, a np. Renault pokaże swoją nową gamę Euro-6 w czerwcu, by sprzedawać ją po wakacjach. Pozostali konkurenci mieszczą się między tymi dwoma skrajnymi zachowaniami, choć tak naprawdę większość nie paliła się i nie pali do zajmowania się znacznie droższymi pojazdami. Cokolwiek jednak myślą producenci, teraz jest czas na decyzje klientów, którzy muszą coś kupić i nie bardzo wiadomo, co wybiorą.

Z jednej strony od lipca br. mają już niemal pełny wybór samochodów w wersji Euro-6, a z drugiej wcale nie są do tych nowości przekonani, nie pasuje im cena i nie wiedzą nic o tym, jak się będą te nowe ciągniki zachowywały w eksploatacji…

M.in. dlatego „Polski Traker” zapytał szefa Mercedesa S. Buchnera, dlaczego jego firma tak wcześnie zaproponowała samochody Euro-6 i czy to było słuszne pociągnięcie. Przeczytajcie, co odpowiedział.

Jakkolwiek są to tematy bardzo poważne i ważne, także w aspekcie finansowym,  codzienne życie niesie wiele innych problemów i spraw. Czy np. możliwe jest poprawianie osiągów starego samochodu dzięki specjalnym dodatkom dolewanym  do oleju? Sprawdziliśmy jeden z takich preparatów, posługując się również obiektywnymi narzędziami w postaci testów na hamowni. I warto przeczytać, co wynikło z naszej próby!

Zwracam jeszcze uwagę na test Renault Magnum, legendy transportu, która po ponad 20 latach może przejść do historii w ramach zmiany generacji ciężarówek z Lyonu, a ponadto zachęcam do zapoznania się z informacjami zapowiadającymi nasze jubileuszowe, 20. Spotkania w Krakowie i rozważenia, czy nie wziąć udziału w tej ciekawej i ważnej imprezie.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...