Renault R/EVOLUTION!!!

7 lat przygotowań, 5000 osób zaangażowanych i 2 miliardy euro wydane na nową gamę – to z jednej strony. A z drugiej – długie wyczekiwanie na nowe pojazdy, bo Francuzi jako ostatni wprowadzają Euro-6.                                           

Gdzie jest Magnum a gdzie Premium – to było najczęściej zadawane pytanie. A całkowita wymiana gamy polega m.in. na zerwaniu z tamtym starym podziałem. Teraz Lyon wprowadza cztery odrębne kategorie samochodów użytkowych, każda oznaczona jedną literą.

Litera „T” to pojazdy dalekodystansowe, czyli takie, które zastępują i Magnum, i Premium. „T” ma odniesienie do  tradycji, m.in. do bardzo udanego i popularnego samochodu Berliet „T” z nosem. Ponieważ cała gama jest zaprojektowana w sposób modułowy, dwie następne grupy są ściśle spokrewnione, noszą litery „C” i „K”. Ta pierwsza to skrót od Construction, czyli budowlana, ma dwie szerokości kabin i koncentruje się na ładowności oraz niskim zużyciu paliwa. Można by ją nazwać następcą Landera. Natomiast „K” to Heavy Construction, jest to jakby następca Kraksa. Wreszcie najmniejsza gama „D”, czyli dystrybucyjna.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...