Następne eliminacje do mistrzostw świata

Pożegnaliśmy już na zawsze Trakerskie Spotkania w Krakowie. Trochę smutno, ale przed nami większe wyzwanie, żeby nie powiedzieć najważniejsze – organizacja Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014.  

Eliminacje do reprezentacji naszego kraju już rozpoczęliśmy. Pierwszy etap, podczas którego wybrani zostali najlepsi młodzi kierowcy (maks. 24 lata) miał miejsce w Krakowie, w pierwszym dniu Trakerskich Spotkań. Tegoroczny konkurs „Młode Wilki” tym razem poszerzony o egzamin z zasad mocowania ładunku i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pomógł wybrać najlepszych do kategorii E, czyli „młodych adeptów zawodu”. O szczegółach wewnątrz numeru. Wiemy już, że drużyna kat. E to: Łukasz Stróżycki (Kedzierzyn-Koźle), Kamil Opler (Opole) i Daniel Mielczarek (Ruda k. Sieradza).

Już wkrótce, 18.09 br., w drugim dniu targów Transexpo w Kielcach, będą miały miejsce 5. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Tym razem kierowcy będą mieli okazję jeździć autobusami naszego partnera strategicznego firmy Volvo. Tegoroczne MPKA będą również eliminacją do mistrzostw świata w kat. B (bus), a trzech najlepszych kierowców wyłonionych podczas tych zawodów będzie stanowić naszą reprezentację właśnie w tej kategorii.

Uwaga: W tegorocznych MPKA mogą wziąć udział tylko członkowie Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera, posiadający aktualną legitymację członkowską i ważne prawo jazdy kat. D. Do udziału kwalifikuje się tylko ten kierowca, który prześle wypełnioną ankietę zgłoszeniową zamieszczoną na naszej stronie www.polskitraker.pl pod logiem SKPT od 16 do 31.07 br., oraz poprawnie wypełni wysłany przez nas test z zakresu przepisów branżowych, czasu pracy i ruchu drogowego.

Ilość miejsc ograniczona: 10 zawodników w kategorii „autobusy lokalne” i 10 –„autobusy turystyczne”. Lista startowa konkursu zostanie ustalona według kolejności odesłanych testów.

Nowością w tegorocznych MPKA jest kategoria OPEN. Zapraszamy do startu i walki o puchar wydawcy „PT Busa” wszystkich prezesów, dyrektorów i menedżerów firm zajmujących się przewozami osób, posiadających prawo jazdy kategorii D.

Kategoria OPEN wymaga zgłoszenia, lecz nie podlega testowi z teorii. Ilość miejsc jest również ograniczona do 10. W tym przypadku decyduje data nadesłania zgłoszenia.

Eliminacje do Mistrzostw Świata UICR w kat.: A (solo), C (zestaw z naczepą), D (zestaw z przyczepą) i F (furgon) odbędą się wiosną 2014 r.

Natomiast jeszcze tego lata zapraszamy Was na wybrane stacje paliw podczas cyklu „Trakerskie Spotkania w drodze”. Nie zabraknie rozrywki, będzie trochę ćwiczeń, jazd wirtualnych na symulatorze jazdy, trochę jazd próbnych „w realu” najnowszym Actrosem („Ciężarówką  Roku 2013”) i jak zwykle kilka konkursów z nagrodami. Miejscem pierwszego spotkania z Wami będzie stacja w Łężkowicach (tuż za Targowiskiem DK nr 4) – 2.08 br. w godz. 15.00-21.00, potem Nevada w Poźrzadle (DK nr 2 ) – 10.08 w godz. 9.00-15.00, a na zakończenie zapraszamy Was na stację Lotos w Rogowie Opolskim przy A-4 w godz. 9.00-15.00.

files/polski-traker/2013/08/pt08_2013-klub2.jpg

Podczas festiwalu „Pure Country” w Wolsztynie – 10-11 sierpnia br. również nas nie zabraknie. Miło będzie się z Wami i tam spotkać, a „nowych” wpisać do naszego klubu.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...