45 samochodów dziennie!

Fabryka w Niepołomicach funkcjonuje od 2007 r. i wyprodukowała już ponad 50 tys. samochodów ciężarowych. Jaka jest struktura tych pojazdów?

– Na początek chciałbym uściślić, że nasz zakład nie jest zakładem produkcyjnym, lecz specjalizuje się w montażu szerokiej gamy ciężkich samochodów MAN, głównie typów TGX i TGS. Początkowo wytwarzaliśmy głównie pojazdy typu TGA WW (World Wide) na rynki Europy Środkowo-Wschodniej oraz Dalekiego Wschodu, ale sytuacja rynkowa spowodowała przestawienie na pojazdy grupy TGX. Od kwietnia br. wytwarzamy także pojazdy w technologii Euro-6. Ogólnie rzecz biorąc większość, tj. ok. 75% samochodów, które dotychczas wyjechały za bramy fabryki należy do gamy TGX/TGS.

To nowoczesna fabryka i elastyczna w zakresie produkcji…

– To jedna z najnowocześniejszych fabryk ciężarówek w Europie. Montujemy ok. 80% spektrum ciężkich pojazdów, będących w ofercie naszego koncernu. W praktyce oznacza to wiele różnych specyfikacji, poczynając od ciągników siodłowych, przez podwozia o zróżnicowanej konfiguracji osi i zawieszeń, aż po pojazdy do ruchu lewostronnego, przeznaczone na rynek Wielkiej Brytanii.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...