5. MPKA

W drugim dniu tegorocznych targów TRANSEXPO w Kielcach, kierowcy autobusów miejskich i turystycznych zmierzyli się w zawodach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w ich środowisku.                             

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów wystartowali prezesi i kadra menedżerska firm turystycznych. W specjalnej dla nich kat. Open zawodnicy nie musieli rozwiązywać testu z przepisów ani z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wystartowało pięciu zawodników. Zdawać by się mogło, że w tej kategorii wyniki będą gorsze jak w dwóch pozostałych. Nic bardziej mylnego. Wyniki zawodników z kategorii Open okazały się bardzo zbliżone do najlepszych w pozostałych kategoriach. Specjalny Puchar Wydawcy „PT Busa” odebrał najlepszy z nich – Andrzej Bahr (Firma Delta Transport). 2. miejsce zajął Leszek Witkowski (Nowa Itaka), minimalnie wyprzedzając Andrzeja Szopego (Linia Szkolenia). Miejsce 4. zdobył Zdzisław Filipowski (Delta Transport), a 5. Janusz Ziółkowski (MPK Ostrowiec Świętokrzyski).

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...