Zdobyć pracę – zdobyć ostrogi!

Chcąc pomóc naszym młodym kolegom, uruchamiamy nowy kącik na naszych łamach, przy tworzeniu którego liczymy na współpracę starszych doświadczeniem kolegów, naszych Czytelników.                                                         Będziemy w nim zamieszczać praktyczne rady istotne dla początkujących kierowców z całej dziedziny transportu, ale też z podstaw „przeżycia” w szoferce. Można pytać o wszystko, co dotyczy jazdy ciężarówkami. Będziemy starali się odpowiadać na większość zadanych tam pytań, aczkolwiek na pewno nie na wszystkie.

Mamy nadzieję, iż pomoże to w wielu przypadkach, a zebrane kiedyś w całość będą miały istotną wartość dla początkujących. Dla przykładu podajemy pierwsze z nich.

 

1. nigdy nie zostawiaj kluczyka w szoferce, jeżeli z niej wychodzisz, a jeśli już tak robisz, to koniecznie pozostaw otwarte na 10 cm okno, w najgorszym przypadku zwyczajnie nie zamykaj drzwi do końca. Historia zna tysiące kierowców, którzy zatrzasnęli drzwi od kabin, których nie można zatrzasnąć, a duża część z nich zrobiła to z pracującym silnikiem lub włączonym palnikiem od butli gazowej. Najlepsze rozwiązanie, jeżeli jesteś stałym użytkownikiem pojazdu, to ukrycie drugiego kluczyka gdzieś poza kabiną. Nie musi on być wyposażony w immobilizer, co ułatwia jego dorobienie.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...