Scania Streamline

Gama ciągników Scania Euro-6 Streamline demonstruje możliwości, jakie oferują przewoźnikom pojazdy z napędami drugiej generacji spełniającej tę normę ekologiczną.                                                                                                         

Opracowany i wprowadzony niedawno do sprzedaży pakiet dla transportu dalekiego Streamline nie zmienia wyglądu pojazdów, choć wpłynął na aerodynamikę. Chodzi  tu o poprawiony pakiet spoilerów i wygładzenie narożników kabiny. Streamline to  nazwa zarezerwowana dla ciągników w transporcie dalekim, czyli G i R, z obietnicą obniżenia zużycia paliwa nawet o 8%. Głównie dzięki nowej, drugiej generacji silników Euro-6, ale i nowemu Opticruise z nowymi trybami pracy, mniejszych oporach wewnętrznych skrzyń biegów i użyciu dwóch systemów wspomagania pracy kierowcy SAP i SDS.

Nowe silniki Euro-6 to w pierwszej kolejności 13-litrowe jednostki 6-cylindrowe o trzech poziomach mocy (na razie), choć dla bardziej wymagających są też silniki

16-litrowe V8. Właśnie z popularnymi jednostkami rzędowymi DC13 przyjechały do Opola ciągniki demonstracyjne Scanii Polska.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...