Polak na podium

Trudno Polakowi bez stresu rywalizować z najlepszymi kierowcami Europy Centralno-Wschodniej, mając świadomość, że rok temu konkursie The Driver’s Fuel Challenge by Volvo wygrał rodak.                                                  

Do tegorocznego finału drugiej już w historii edycji tego bardzo prestiżowego konkursu dla kierowców przystąpiło blisko 3200 uczestników z 14 krajów: Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

Z naszego kraju wystartował Stanisław Mierzejewski, oczywiście ten najlepszy po regionalnych eliminacjach i finale, który miał miejsce w Opolu.

Jednak na najwyższym stopniu stanął tym razem Węgier – Zoltan Simon, który startował na torze jako ostatni w finale. Za nim uplasował się Czech – Tomas Horcicka. Czwartą i zarazem najmniej pożądaną pozycję zajął przedstawiciel Słowenii – Krištof Urivec.

Trzecie miejsce Polaka potwierdziło nie tylko wspaniałe zawodowstwo Stanisława, ale równie bardzo dobre szkolenie naszych instruktorów doskonalenia jazdy w sieci Volvo. Miło, że ekodriving to nowa forma „trendy” w zawodzie kierowcy : )

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...