Conti zwiększa produkcję

Na konferencji Continental Opony Polska usłyszeliśmy zarówno o tym, jak zmienia się rynek opon ciężarowych w Polsce, jak i o nowych produktach, usługach i o planach ekspansji koncernu Continental na świecie.                           

Koncern, który obecnie sprzedaje opony za 9,7 mld euro rocznie, wyprodukowane w 22 zakładach na całym świecie, podejmuje program inwestycyjny, który pozwoli do roku 2025  zająć trzecie miejsce wśród największych producentów opon. To oznacza inwestycje rzędu 1 mld euro i budowę 10 nowych zakładów. Jeden z nich właśnie podjął seryjną produkcję w Kałudze, w Rosji. Są tam produkowane opony marek Continental, Matador i Gislaved do nowych pojazdów i na rynek wymiany.

Inwestując w rozwój i produkcję materiałów przyjaznych środowisku, Continental uważa, że ogromny potencjał jako surowiec do produkcji gumy ma mniszek lekarski. Eksperymentalna instalacja produkująca gumę z tej rośliny na skalę przemysłową została uruchomiona w mieście Münster. Niemcy są o krok od przełomowego dokonania, jakim będzie rozpoczęcie przemysłowej produkcji gumy z uprawianego na masową skalę mniszka lekarskiego. 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...