Ducato CNG

Jeździliśmy już bardzo wieloma wersjami Fiata Ducato, ale nie mieliśmy jeszcze okazji sprawdzać tej na gaz CNG. 

Zbiorniki o pojemności ok. 47 m3 pozwalały przejechać ponad 400 km, zależnie od stylu jazdy. Bo silnik 3-litrowy (benzynowy) dostarczający 136 KM może zapewniać niezłą dynamikę, ale wówczas dystans do tankowania skraca się, więc większość użytkowników uczy się jeździć ekonomicznie. Według danych fabrycznych zbiorniki pod podłogą ładowni mieszczą 37 kg sprężonego gazu, powinny wystarczać średnio na 400 km. Gdy będziemy mieli dobrą sieć stacji – to dobry zasięg. Na dziś trzeba się wspierać awaryjnym trybem jazdy na etylinie. I problem polega na tym, że zbiornik benzyny jest mały (15 litrów) i że obciążona furgonetka z 3-litrowym silnikiem musi zużyć sporo tego paliwa. Wystarczy go na ok. 100 km. W sumie zasięg Ducato CNG przekracza więc 500 km.

f"'>�� ue�V�Zh najlepszych w pozostałych kategoriach.

Reprezentację w kategorii A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach. Obecnie trwają rozmowy ze sponsorem strategicznym, którego samochody będą podstawione do jazdy na precyzję, oraz z właścicielem terenu, gdzie odbędą się eliminacje.

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadającymi aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz są zobligowani wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie test teoretyczny.

Więcej informacji na temat eliminacji do MŚ oraz zgłoszenia do zawodów w następnym numerze „PT”, a pod koniec grudnia również na naszej stronie internetowej: www.polskitraker.pl pod logo SKPT.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...