Pożarnicze MAN-y Euro-6

Po raz pierwszy producenci pojazdów przeznaczonych dla straży pożarnej zaprezentowali swoje produkty w wersji z silnikiem Euro-6. Zostały one wykonane na podwoziach firmy MAN. Austriackie przedsiębiorstwo Rosenbauer dokonało zabudowy na podwoziu MAN TGM 18.340 4x4 BB. W niemieckiej firmie Ziegler zastosowano podwozie MAN TGM 13.290 4x4 BL. W najbliższym czasie kolejni producenci zabudów zaprezentują swoje produkty na podwoziach MAN. Tym samym firma MAN od końca 2013 r. jako pierwszy producent pojazdów użytkowych oferowała jednostkom straży pożarnej podwozia do pojazdów strażackich w tej wersji.

Wprowadzenie pojazdów z ekologicznym silnikiem Euro-6, wyposażonym w bardzo sprawny, ale również wymagający technicznie system oczyszczenia spalin, stawia nowe wyzwania przed producentami zabudów. Nowe instalacje, takie jak katalizator i zbiornik AdBlue, zajmują bowiem więcej miejsca w porównaniu z silnikiem Euro-5.

Dla pojazdów specjalistycznych MAN z silnikiem Euro-6 dostępny jest także, wprowadzony na początku roku 2013 w pojazdach z silnikiem Euro-5, specjalny system przełączania biegów w automatycznej skrzyni biegów TipMatic.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...