Michelin Premier A/S

Firma Michelin zaprezentowała na odbywającym się w Detroit North American International Auto Show swoją najnowszą innowację – oponę Michelin Premier A/S wykorzystującą technologię EverGrip, która pozwala zachować maksymalną przyczepność nawet częściowo zużytych opon.

Dotychczas w przypadku tradycyjnych opon ich stopniowe zużywanie się powodowało zmniejszenie głębokości rowków, a przez to obniżenie przyczepności na mokrej nawierzchni, co wydłużało drogę hamowania. Te aspekty bezpieczeństwa użytkowników opon były dla inżynierów Michelin szczególnie istotne, ponieważ jak pokazują badania prawdopodobieństwo wypadku na mokrej nawierzchni jest ponad dwa razy większe niż na suchej.

Opony Michelin Premier A/S wykorzystują innowacyjne technologie. Trzy główne elementy nowej opony wykorzystującej technologię EverGrip: Mieszanka zapewniająca wysoką przyczepność – dzięki zastosowaniu dużej ilości krzemionki i oleju słonecznikowego. Krzemionka zapewnia mocne wiązanie i przyleganie bieżnika do podłoża, co zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni. Z kolei olej słonecznikowy zapewnia przyczepność przy niskich temperaturach. 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...