DAF ITS – 62 tys. wezwań

Może to i dziwne, ale pierwszy duży system pomocy drogowej i wsparcia dla kierowców w ruchu międzynarodowym zbudował DAF.                

Najpierw kierowcy jeżdżący holenderskimi samochodami po Europie mieli po prostu telefon do małego działu, który pomagał im indywidualnie. Tak było jeszcze w latach 60. Jednak rozwój ruchu międzynarodowego spowodował, że w 1972 roku w Eindhoven powstał ITS (International Truck Service).

Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Tak pod względem ilości pojazdów (ITS obsługuje wszystkich kierowców jeżdżących DAF-ami, niezależnie od miejsca awarii), obszaru, na którym się poruszają, jak również możliwości udzielenia im wsparcia. A to dzięki doskonałej łączności, programom lokalizującym i nawigacjom.

Wchodząc do budynku ITS w Eindhoven, nie mamy odczucia, że to tak szeroki i duży system wsparcia. Sala operacji mieści 17 biurek, a ściślej – stanowisk operatorów pracujących na trzy zmiany. Ma się rozumieć, że ruch w tej sali jest największy między godz. 8.00 a 19.00, koło południa maleje. Generalnie występują tu, jak w całej komunikacji, szczyty poranny i popołudniowy.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...