Eliminacje w Sosnowcu

We wrześniu br. czeka nas ogromna dawka transportowej adrenaliny, bowiem nasze stowarzyszenie gościć będzie w Krakowie uczestników i co za tym idzie – organizować 29. edycję Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych. czytaj więcej…

 

Mistrzostwa Świata mają na celu m.in. wyłonienie mistrza świata, czyli najlepszego z najlepszych w: jeździe po torze na precyzję, mocowaniu ładunku, pomocy przedmedycznej i znajomości przepisów branżowych oraz mistrza świata w ecodrivingu. Ten ostatni musi w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym  zużyciu paliwa przejechać specjalny odcinek drogi w normalnym ruchu drogowym.

Zawody odbywają się w sześciu kategoriach: A – ciężarówka solo pow. 12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 25 lat oraz F – furgony/dostawcze.

Mamy już pierwszych reprezentantów Polski w kat. F, którzy wywalczyli swoje miejsce w Krakowie podczas Trakerskich Spotkań, oraz B, czyli najlepszych kierowców wyłonionych podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów, Kielce 2013.

Czeka nas ostatni etap eliminacji do pozostałych kategorii. Trzech najlepszych z każdej z nich zajmie miejsce w naszej drużynie.

Eliminacje odbędą się 15 kwietnia br. na terenie ExpoSilesia w Sosnowcu podczas targów TSLSilesia i Silesia Komunikacja.

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadać aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie test teoretyczny.

Test znajdziecie tutaj. Należy go wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać na adres SKPT:

32-005 Niepołomice, ul. Roweckiego 6 z dopiskiem „Eliminacje” najdalej do 20.02 br. Do finału, czyli jazd i pozostałych części zawodów zostaną dopuszczeni tylko ci kierowcy, którzy rozwiążą test bezbłędnie.

O wynikach, oczywiście, zostaną powiadomieni e-mailowo. Dokładne informacje o programie eliminacji w Sosnowcu zamieścimy w następnym numerze. Finaliści otrzymają pocztą stosowne zaproszenie.

Sponsorem strategicznym tegorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata, jak również sponsorem generalnym naszej reprezentacji jest firma Volvo Trucks Group Poland, której samochodami finaliści będą mieć przyjemność pokonać tor przeszkód w Sosnowcu. 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...