Zdobyć pracę – zdobyć ostrogi

Czytają nas i doświadczeni kierowcy, i tacy, którzy dopiero zaczynają przygodę z kierownicą. Z myślą o tych ostatnich zaczęliśmy publikować drobne i proste porady dotyczące różnych stron pracy i życia w kabinie.               

Telefon – nigdy nie kładź telefonu na płaskich powierzchniach w szoferce, np. na półce pod oknem. A jeżeli już to robisz, nie kładź bezpośrednio na podłożu, ale zawsze na jakiejś podkładce, najlepiej jeżeli telefon leży „na skos”.

Także nie wkładaj nigdy telefonów do tzw. kieszonek w kokpicie, szczególnie koło lewarka biegów, jeżeli nie masz na ich dnie jakiegoś elementu dystansowego, który spowoduje, że telefon nie sięga do dna, lecz jest ok. 2 cm nad nim. Może to być np. korek od butelki, nakrętki od butelek.

Zapobiegnie to zamoknięciu telefonu np. w przypadku przewrócenia kubka z kawą, butelki z wodą lub wylania odstawianej w pośpiechu zupy. W ciągnikach z szyberdachami bardzo często też dochodzi do zamoknięcia telefonów podczas deszczu, pomimo że teoretycznie jest to niemożliwe. Szczególnie podczas snu kierowcy.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...