„Bufory” nie tylko na święta

Strefy buforowe przeznaczone są dla samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski, a ich działanie polega na regulacji ruchu w kilkukilometrowej odległości od przejść granicznych.                                                                         czytaj więcej…

 

Strefy buforowe przeznaczone są dla samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski, a ich działanie polega na regulacji ruchu w kilkukilometrowej odległości od przejść granicznych. Zasada jest prosta – gdy ilość ciężarówek dojeżdżających do określonego przejścia granicznego osiągnie założoną wcześniej liczbę, kolejka zostaje podzielona na dwie części oddzielone od siebie sygnalizacją świetlną.

Decyzja o rozpoczęciu buforowania zapada i koordynowana jest przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego przy udziale współdziałających służb m.in. policji, Straży Granicznej, Służby Celnej i Inspekcji Transportu Drogowego. Natomiast o zaprzestaniu buforowania decydują służby biorące udział w zarządzaniu kolejką, gdy osiągnie ona poziom, w którym pojazdy ciężarowe swobodnie i z pewną rezerwą mieścić się będą na odcinku drogi dojazdowej do przejścia.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...