Sosnowiec 2014

15 kwietnia br. na terenie naszego partnera, a zarazem gospodarza terenu podczas trwania targów SilesiaTSL Expo i Silesia Komunikacja w Sosnowcu będziemy podziwiać zmagania naszych koleżanek i kolegów, którzy staną do walki o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. Co dwa lata największa w świecie organizacja kierowców zawodowych, jaką jest UICR, organizuje dla swoich członków mistrzostwa, mające na celu m.in. wyłonienie mistrza świata, czyli najlepszego z najlepszych w: jeździe po torze na precyzję, mocowaniu ładunku, pomocy przedmedycznej i znajomości przepisów branżowych oraz mistrza świata w ecodrivingu. Ten ostatni musi w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym zużyciu paliwa przejechać specjalny odcinek drogi w normalnym ruchu drogowym. Zawody odbywają się w sześciu kategoriach: A – ciężarówka solo pow.12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 25 lat oraz F – furgony/dostawcze.

Tegoroczna, 29. już edycja będzie miała miejsce w Polsce, a gospodarzem i zarazem organizatorem tej wyjątkowej imprezy jest nasze stowarzyszenie. Oprócz ogromnej pracy i zaangażowania, jakie w nią już wkładamy, a czeka nas więcej, musimy również wyłonić naszą reprezentację. Mamy już pierwszych członków naszego teamu. W kat. E trójka najlepszych „Młodych Wilków” wywalczyła swoje miejsce w Krakowie, podczas Trakerskich Spotkań. Kat. B tworzy najlepsza trójka kierowców wyłonionych podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów – Kielce 2013.

Czeka nas ostatni etap eliminacji do pozostałych kategoriach. Trzech najlepszych z każdej z nich poznamy już w Sosnowcu.

Sponsorem strategicznym tegorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata, jak również sponsorem generalnym naszej reprezentacji jest firma Volvo Group Trucks Poland. To z tej grupy samochody będą do dyspozycji startujących: kat. A – solo Renault Premium, kat. C – zestaw Volvo FH z naczepą i kat. D – zestaw Volvo FH z przyczepą. Jazdy konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00, a około godz. 16.00 już będziemy znać najlepszych, o czym, oczywiście, miło będzie nam Was bezzwłocznie powiadomić.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...