Najlepsi – na mistrzostwa!

Kto będzie reprezentował nas w kategoriach solo, z przyczepą i z naczepą podczas 29. Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR, które odbędą się we wrześniu w Krakowie – dowiemy się już we wtorek, 15 kwietnia br.

Na gościnnych terenach ExpoSilesia w Sosnowcu, w pierwszym dniu targów Silesia TSL Expo i Silesia Komunikacja odbędzie się ostatni etap eliminacji do kategorii ciężarowych: A – solo, C – zestaw z naczepą i D – zestaw z przyczepą. Trzech najlepszych kierowców z każdej z nich zajmie miejsce w naszej drużynie.

Spośród wielu ankiet z rozwiązanym testem teoretycznym, jakie wpłynęły do 20 lutego br. do redakcji, jedynie 26 kierowców zakwalifikowało się do eliminacji.

Teraz przed nimi najważniejszy etap – test z pomocy przedmedycznej, poprawne mocowanie ładunku i znalezienie usterek w samochodzie. W Sosnowcu czeka ich jazda na precyzję i czas po specjalnym torze z przeszkodami. Dzięki współpracy ze sponsorem strategicznym imprezy i zarazem sponsorem generalnym polskiej ekipy na mistrzostwa – firmy Volvo Group Trucks – będziemy mogli podziwiać zmagania kierowców samochodami Volvo i Renault.

W kat. A wystartują: Grzegorz Hajdrych, Przemysław Kulczyński, Ireneusz Michniak, Daniel Mielczarek, Artur Narożny, Michał Rzepa, Izabela Słomkowska, Ireneusz Tausz.

W kat. C: Dawid Czepczor, Hubert Gilewicz, Mirosław Kozieja, Janusz Litwa, Marek Niciak, Robert Owczarzak, Dariusz Serafiński, Mariusz Skupiński, Marcin Sobol, Daniel Szukalski.

W kat. D: Adam Chyżyński, Robert Czernik, Grzegorz Don, Przemysław Fojcik, Grzegorz Jurek, Kamil kruk, Robert Słomkowski, Arkadiusz Wieczorek.

Na finalistów eliminacji czekają pamiątkowe upominki, a na najlepszych puchary i miejsce w składzie naszej reprezentacji.

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie na pokazy jazdy w wykonaniu naszych przyszłych mistrzów : )

BBZimmer

Organizator Eliminacji

CEO MŚ UICR Polska 2014

 

Program Eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014:

godz. 8.00-9.00 – rejestracja i powitanie sponsorów oraz zawodników, losowanie kolejności do jazd,        

godz. 9.00-14.00 – jazdy po torze dla kierowców wg kolejności i kategorii, konkurencja mocowania ładunku i znalezienia usterek, test z pierwszej pomocy przedmedycznej,                                   

godz. 10.00-14.00 – jazdy konkursowe symulatorem CEZ CARGO  na „Najlepszego wirtualnego kierowcę eliminacji”, 

godz. 14.00-15.00 – posiedzenie jury (catering dla uczestników),

godz. 15.00 – minikoncert zespołu TRACE (scena w pawilonie),

godz. 15.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród, na zakończenie koncert zespołu TRACE.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...