Łatwiej doładujesz…

Od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy, którzy posiadają pozwolenie na stosowanie „procedury uproszczonej w miejscu”, mogą łatwiej doładowywać i przeładowywać towary objęte uprzednio procedurą wywozu w polskim urzędzie. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, z końcem ub.r. Służba Celna wprowadziła nowe ułatwienie dotyczące otwierania karnetów TIR w procedurze uproszczonej związane z użyciem stempla „TIR – upoważniony nadawca”, a od końca stycznia 2014 r. przedsiębiorcy, którzy posiadają pozwolenie na stosowanie „procedury uproszczonej w miejscu”, mogą łatwiej doładowywać i przeładowywać towary objęte uprzednio procedurą wywozu w polskim urzędzie.

Niestety, nie wszyscy przewoźnicy mogą z tej metody skorzystać, gdyż „zarezerwowana” jest ona wyłącznie dla tych, którzy mogą stosować właśnie wspomniane procedury uproszczone, które, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na upraszczanie czynności niezbędnych do objęcia towarów procedurami celnymi poprzez odformalizowanie czynności związanych z dokonaniem zgłoszenia celnego. 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...