Czas na zmiany

Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym, która trafiła do Sejmu, zakłada jednak istotne podniesienie kwot mandatów za wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary, ale z drugiej strony znikną punkty karne.            

Niemniej kierowcy z „ciężką nogą” liczyć się muszą z mandatami przekraczającymi nawet 2000 zł, gdyż kara administracyjna będzie ustalana w oparciu o średnie wynagrodzenie podawane przez Główny Urząd Statystyczny i tak np. za przekroczenie prędkości powyżej 51 km/h w terenie zabudowanym przewidziane jest od 20 do 40% średniego wynagrodzenia…

Zdaniem policji jest to rozwiązanie „in minus”, gdyż często zdarzało się, że kierowcy bardziej bali się otrzymanych punktów niż wysokich kar. Niemniej tego typu rozwiązanie obowiązuje jedynie w przypadku fotoradarów. Gdy przekroczenie prędkości zarejestruje funkcjonariusz wyposażony w ręczny miernik prędkości i dokona on fizycznego zatrzymania pojazdu, zdarzenie zakończy się podobnie jak do tej pory, czyli mandatem karnym i punktami przyznanymi według obowiązującego taryfikatora.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...