Historyczne odwiedziny w Niepołomicach cz. 1

W pierwszy weekend kwietnia br. po raz pierwszy gościliśmy w naszej siedzibie członków zarządu UICR.                                                                      

W związku z organizacją mistrzostw świata przez nasze stowarzyszenie na specjalne spotkanie z zarządem i osobami odpowiedzialnymi za imprezę przylecieli do nas wysłannicy centrali UICR. Mieliśmy okazję gościć wiceprezydenta Roberta Kastnera (szefa austriackiej organizacji APTA-Austrian Professional Drivers Association), odpowiedzialnego za Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014, oraz przewodniczącego jury tych mistrzostw – Henriego Nellisena (Luksemburg). Podczas roboczego spotkania i omawiania szczegółów regulaminu mistrzostw miało również miejsce oficjalne losowanie miejsc startowych dla poszczególnych krajów członkowskich UICR. Gospodarz mistrzostw tradycyjnie staruje pierwszy, tak więc naszej ekipie będzie można pokibicować tylko w pierwszy dzień zawodów, czyli 26 września w godzinach porannych. Pełna tabela startowa obok. O szczegółach wizyty UICR-owych gości w następnym numerze, a o programie mistrzostw i naszych partnerach będziemy Was informować na bieżąco na łamach „PT” i „PT Bus” oraz na naszej stronie internetowej.

Po ostatnich eliminacjach do mistrzostw znamy już skład naszej reprezentacji: kat. A – Daniel Mielczarek, Ireneusz Tausz, Artur Narożny; kat. B – Janusz Kaszuba, Mirosław Braczyński, Krzysztof Klimek; kat. C – Dawid Czepczor, Mariusz Skupiński, Janusz Litwa; kat. D – Arkadiusz Wieczorek, Grzegorz Don, Robert Słomkowski; kat. E – Łukasz Stróżycki, Kamil Opler, Łukasz Stokłosa; kat. F – Kamil Kruk, Daniel Szukalski, Marcin Sobol. W kat. E miejsce trzecie w konkursie „Młodych Wilków”, czyli eliminacji do MŚ w kat. E, zajął wprawdzie Daniel Mielczarek, ale z uwagi na zapewnienie sobie miejsca w naszej reprezentacji podczas sosnowieckich eliminacji do drużyny E wchodzi 4. „Młody Wilk”, czyli Łukasz Stokłosa z Krakowa. W konkursie ecodrivingu będzie nas reprezentował i zarazem bronił swojego mistrzowskiego tytułu Dariusz Serafiński.

Już dziś zapraszamy Was do udziału w tym najważniejszym w świecie kierowców zawodowych wydarzeniu i trzymajcie kciuki za naszą reprezentację oraz… organizację : )

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...