Amplus – Niegardów

Spółka powstała na początku lat 90. i właściwie od samego początku dynamicznie się rozwijała, w związku z czym trzeba było pomyśleć o stworzeniu działu zajmującego się transportem i logistyką.                                   

W spółce zatrudnionych jest 33 kierowców, gdyż w razie konieczności załoga jest dwuosobowa. Wszyscy w firmie zatrudnieni są na umowę o pracę, ale, jak przyznaje Kamil Czechowski, kierownik logistyki i transportu, sporym problemem jest duża rotacyjność. Część kierowców ma podpisane umowy na czas nieokreślony, reszta jest na okresie próbnym lub na umowach na czas określony.

Wszyscy „nowi” zaczynają od jazdy w podwójnych obsadach i szybkiego szkolenia z działania agregatów chłodniczych. Po ok. miesiącu zaczynają oni samodzielną jazdę i z niej są potem rozliczani, głównie pod kątem spalania paliwa. W firmie obowiązują trzy typy norm, a kierowcy każdorazowo po powrocie z trasy zobowiązani są do przedstawienia swoistych „kart drogowych”, w których zawarte są szczegółowe informacje dotyczące danego kursu (stan licznika, trasa, tonaż, tankowanie itp.). 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...