Kolejny udany rok firmy Bosch

Z końcem maja br. w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa Grupy Bosch, podczas której zaprezentowano wyniki finansowe grupy w Polsce i na świecie za rok 2013 oraz strategię na rok 2014.                                                                    

Otwierając konferencję, Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch sp. z o.o.,przybliżyła wyniki Grupy Bosch zarówno na świecie, jak i w naszym kraju. Generalnie rok 2013 uznano za udany, bo globalne obroty grupy wzrosły o ponad 3% do 46,1 mld euro. Wyjątkowy sukces odniósł Dział techniki motoryzacyjnej, osiągając 6,7% wzrostu obrotów m.in. dzięki zwiększonemu popytowi na układy bezpośredniego wtrysku benzyny. Na drugim biegunie znalazł się Dział techniki przemysłowej, gdzie odnotowano spadek o 9,2%.

W Polsce Bosch utrzymuje silną pozycję na rynku pomimo spadków koniunktury w głównych obszarach działań koncernu: branży budowlano-instalacyjnej oraz w przemyśle samochodowym. W minionym roku koncern osiągnął obrót w wysokości prawie 2,5 mld zł, przekraczając poziom z roku 2012 o 2% i zwiększył zatrudnienie do 1000 osób.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...