Port Świecko Stacją Roku

Właściwie Port nie jest stacją, lecz kompleksem usługowym rozłożonym na ponad 11 ha, a oddalonym niespełna 2 km od autostrady A-2. Są tu więc: punkty viaToll i Toll Collect, serwis ogumienia, sklep z częściami moto, kantor.                

Z racji dość niskiej zabudowy i braku jakichś szczególnych obiektów architektonicznych Port nie rzuca się w oczy, ale, oczywiście, ma „wzięcie” z powodu lokalizacji. Stacja to kilkadziesiąt pistoletów nalewowych w kilkunastu dystrybutorach, a jednocześnie może tankować 8 samochodów osobowych i 24 ciężarówki!

Paliwa i AdBlue to nie wszystko, bo przy stacji znajduje się duży sklep Carrefour, restauracja samoobsługowa, a całość otoczona jest parkingiem mieszczącym do 400 zestawów. W sąsiadującym ze stacją obiekcie znajduje się myjnia TIR, a od niedawna serwis autoryzowany DAF ESA. Właściciel stacji Sam Krzysztof Mencel zdecydował się na paliwa BP, zresztą dostarczane z niemieckiej rafinerii, bo, jak podkreśla, obecnie BP ma najbardziej dalekowzroczną politykę w stosunku do stacji i najlepsze marże. 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...