Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR

Jedynie 14 tygodni dzieli nas od najważniejszego w naszej branży wydarzenia, które będzie miało miejsce po raz pierwszy w Polsce.                            

Wśród zgłoszonych reprezentacji są już: Austria, Belgia, Chorwacja, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Słowenia, Szwajcaria, Urugwaj, Włochy, Zimbabwe i, oczywiście, Polska.

Przypomnijmy – mistrzostwa odbywają się w kilku kategoriach na pojazdach jednej lub kilku marek: A – solo do 18 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu (25 lat), F – furgony (dostawcze). Pełna reprezentacja krajowa to 19 osób, po trzy w każdej kategorii i jedna – w ecodrivingu.

Każdy zawodnik musi zaliczyć poprawnie pisemny test z zasad ruchu drogowego w Europie, mocowania ładunku, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz najbardziej widowiskowej konkurencji, jaką jest jazda na precyzję po specjalnym torze z przeszkodami. W kategorii ecodriving jazdę po torze zastępuje jazda po specjalnie wyznaczonym, ok. 30-km odcinku drogi publicznej z jak najmniejszym zużyciem paliwa, oczywiście z zachowaniem zasad ruchu drogowego.

Podczas mistrzostw ma miejsce klasyfikacja indywidualna i zespołowa.

Każdy kierowca ma szansę zostać najlepszym w swojej kategorii, jak również tym najlepszym z najlepszych; każda drużyna może zostać najlepszą w konkretnej kategorii, a cały team w klasyfikacji narodowej.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...