Święto kierowców w Radomsku

Okazją do spotkania w tym miejscu było uroczyste wręczenie tytułu „Najlepsza Stacja Paliw – Miejsce Przyjazne Kierowcom 2019”, które członkowie SKPT oraz Czytelnicy „Polskiego Trakera” wybrali w plebiscycie ogłoszonym na początku tego roku.

Dzięki sponsorom Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego w Polsce kierowcy parkujący w czasie obchodów święta w Porcie Radomsko mogli wystartować w wyścigach modeli ciężarówek zdalnie sterowanych w skali 1:14 lub przejechać się najnowszym, jubileuszowym modelem Iveco Daily po specjalnym torze do jazdy na precyzję i spróbować emocji, jakie czekają każdego zawodnika na mistrzostwach. Najlepsi zostali uhonorowani specjalnymi okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez firmę ATA, organizatora konkursu z modelami oraz upominkami od producenta programu „Na Osi” TV Brawo wraz ze specjalnymi zaproszeniami na tegoroczny „Master Truck”.

Decyzją UICR – Union Internationale des Chauffeurs Routiers (największej w świecie organizacji kierowców zawodowych) i IRU (największej w świecie organizacji przewoźników drogowych) każdy drugi piątek maja, co roku, to Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. W Polsce staramy się obchodzić go zawsze uroczyście, organizując specjalne spotkanie na jednym z wybranych, zaprzyjaźnionych większych parkingów. Po raz pierwszy 13 maja 2016 r. dzięki uprzejmości właścicieli świętowaliśmy w Porcie Radomsko, w następnym roku – 12.05.2017 r. powtórzyliśmy spotkanie w tym miejscu. 11.05.2018 r. gościła nas Nevada Center, by w tym roku 10 maja wrócić znów do Radomska.

Zarząd Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera jak również przedstawiciel UICR w Polsce serdecznie dziękują wszystkim partnerom i sponsorom za pomoc oraz wsparcie organizacyjne firmom: ATA, President Electronics, Anwim, Ogólnopolskiemu Związkowi Pracodawców Transportu Drogowego, Związkowi Pracodawców Transport, Logistyka Polska, Inspekcji Transportu Drogowego oraz partnerom medialnym: TV Brawo, portalowi etransport.pl, „Za Kółkiem” i „Kierowcy Dzieciom”.

◊◊◊

Konwój

:)

Mistrzostwa kierowców

 

W chwili, kiedy ten numer do Was trafi, nasza reprezentacja
będzie już w drodze na największą i najbardziej prestiżową
imprezę w naszej branży.
 
Podczas majowych targów Moto Show w Krakowie miały miejsce eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR. Najlepsi będą reprezentować nas w poszczególnych kategoriach: A – samochód ciężarowy do 12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, F – furgon/samochód dostawczy. Te międzynarodowe zawody kierowców odbywają się co dwa lata w innym kraju członkowskim. Polska, czyli Kraków i Niepołomice oraz nasze stowarzyszenie było gospodarzem tego wydarzenia w roku 2014. Tym razem jedziemy do Gent w Belgii. Dzięki takim sponsorom jak DAF Trucks Polska, EWT Truck&Trailer, MPK Bydgoszcz, MPK Poznań, MPK Piła oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice możemy pozwolić sobie na udział w tej imprezie, której koszty pokrywają w całości uczestnicy. Trzymajcie za nas kciuki.
 
 
 
Kat. A – Artur Narożny, Robert Owczarzak, Ireneusz Tausz
Kat. B – Mirosław Braczyński, Wojciech Klarzyński, Daniel Szukalski
Kat. C – Dawid Czepczor, Grzegorz Don, Jan Młoźniak
Kat. D – Zenon Korsak, Robert Słomkowski, Arkadiusz Wieczorek
Kat. F – Grzegorz Hajdrych, Marek Niciak, Andrzej Łabęcki

 

Zegrze

Zapraszamy

 

Zaproszenie!

 Zapraszamy wszystkich 
Czytelników i Sympatyków „Polskiego Trakera” 
na wspólne świętowanie 
naszego 
jubileuszu 25-lecia.


Spotykamy się na zlocie 
Master Truck w Polskiej Nowej Wsi w piątek, 20 lipca 
w godzinach wieczornych przy namiocie biesiadnym.

 
Uwaga: 
wszyscy Ci, którzy pojawią się 
na naszej uroczystości 
w historycznych już 
koszulkach z naszych 
Trakerskich Spotkań w Krakowie mogą liczyć na upominek 
– niespodziankę ze strony Redakcji.

Nasze święto – piątek 11 maja 2018

Już po raz trzeci w historii wszyscy kierowcy zawodowi będą obchodzić swoje święto. Decyzją UICR (największej na świecie organizacji kierowców zawodowych) i IRU (największej organizacji przewoźników drogowych) każdy drugi piątek maja, co roku, to Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.
W Polsce obchodzimy go zawsze uroczyście organizując specjalne spotkanie na jednym z wybranych, zaprzyjaźnionych, większych parkingów. Przez dwa lata dzięki uprzejmości właścicieli świętowaliśmy w Porcie Radomsko,
w tym roku będziemy na terenie Nevada Center (patrz plakat – IV okładka). Okazją do spotkania w tym miejscu będzie wręczenie tytułu „Stacja Ćwierćwiecza”, którą Członkowie SKPT oraz Czytelnicy „Polskiego Trakera” wybrali w plebiscycie ogłoszonym na początku tego roku. Roku jubileuszowego dla redakcji „PT”. Podczas uroczystości będzie możliwość jazdy Volvo FH, które w tym samym plebiscycie zostało wybrane „Ciężarówką Ćwierćwiecza”. Wszyscy kierowcy obecni w tym dniu w Poźrzadle będą mogli wziąć udział w specjalnych pokazach i szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanych w ramach akcji „Pierwszopomocni.pl” (więcej o tym projekcie na s. 6).
Zapraszamy serdecznie
w imieniu SKPT oraz Właściciela obiektu na wspólne świętowanie.

 

Eliminacje

Już po raz 6. reprezentacja Polski będzie uczestniczyć w najbardziej prestiżowych zawodach świata dla kierowców zawodowych. W naszych szeregach mamy wielu medalistów oraz podwójnego mistrza w ecodrivingu. Będziemy również próbować zająć miejsce na podium jako cała reprezentacja w klasyfikacji ogólnej. Czy uda się nam zrealizować ten plan? O tym napiszemy po powrocie z Belgii, gdzie w ostatni weekend września br. odbędzie się 31. edycja Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR. Jednak tam pojadą tylko ci kierowcy, którzy zajmą jedno z 3 miejsc na podium podczas eliminacji. Zawody odbędą się tym razem w Krakowie, na terenie targów Moto Show, przy ul. Galicyjskiej 9. Kierowcy będą startować w kilku kategoriach: solo do 12 t, zestaw z naczepą, zestaw z przyczepą oraz autobus. Dokładny program z listą startujących zostanie opublikowany na naszej stronie www.skpt.eu, po 25 kwietnia br.

Spotkania w Drodze 2017 r.

Trakerskie Spotkanie w drodze 2017

Jak co roku, w wakacyjne weekendy, spotykamy się z kierowcami, którzy w myśl obowiązujących przepisów muszą gdzieś zaparkować i przeczekać przymusową pauzę w jeździe.

Tym razem kierowcy parkujący przy charakterystycznej piramidzie, czyli Nevada Center, mieli okazję podczas konkursów i nie tylko zapoznać się z najnowszym ciągnikiem firmy DAF, nawet stanąć w szranki z innymi w jeździe na precyzję, ale przede wszystkim uczestniczyć  w niecodziennym wydarzeniu, jakim było wręczenie tytułu „Betrieb des Jahres” przyznanego Fundacji Truckers Life. Wprawdzie prezesa UICR już mieliśmy okazję gościć wcześniej z okazji przygotowań, a potem w trakcie Mistrzostw Świata UICR 2014, które odbyły się we wrześniu w Krakowie, ale dzięki takim odwiedzinom mógł poświęcić nam więcej czasu. Sam również sprawdził się za sterami nowego DAF-a, podobnie jak kolega z austriackiej organizacji APDA Guenther Edelwolf, któremu kibicował podczas zawodów, które podobnie jak w latach ubiegłych miały charakter międzynarodowy. Podium w całości tym razem zajęli Polacy. Najlepszym kierowcą Trakerskich Spotkań 2017 został Piotr Pawłowski z Sochaczewa, kierowca zawodowy od pięciu lat, obecnie jeżdżący Scanią z chłodnią. Tuż za nim uplasował się Hubert Gilewicz przed Adamem Ładoszem. Dopiero po nich najlepszy zawodnik z Ukrainy – Siegiej Krimczuk, a następnie Dariusz Hryszko, Łukasz Bugiel, Aleksiej Iściuk i Łukasz Cześników. Zarówno zawodnicy z podium, jak i pozostali startujący w zawodach otrzymali nagrody ufundowane przez centralę firmy DAF Trucks Polska, jak i jej przedstawiciela – firmę ESA. Na każde z cyklu Trakerskich Spotkań w drodze staramy się zapewnić przedstawicieli firm/instytucji, którzy mogliby nie tylko odpowiedzieć na pytania kierowców z zakresu ich codziennych problemów np. z czasem jazdy, karami itp., ale również z innych dziedzin. Dzięki przychylności doktora Mikołaja Mądrego, ordynatora Oddziału Pulmonologicznego i Chemioterapii oraz Nowotworów Układu Oddechowego w Torzymiu, który osobiście dojechał na nasze spotkanie, kierowcy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat, jak się okazuje dość często spotykanej u kierowców choroby – obturacyjnego bezdechu sennego (OBS) i groźnych skutków.

Obszerny materiał z imprezy znajdziecie
w numerze 10/2017 "PT".

 

Sympozjum

Zapraszamy

2.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KIEROWCY ZAWODOWEGO

Już po raz drugi, dzięki przychylności właścicieli kompleksu Port Radomsko, obchody Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego miały miejsce w specjalnie wydzielonej strefie na parkingu przyległym do centralnego budynku.

Pomimo obaw pogoda dopisała nam tego dnia i w Radomsku nie zabrakło słońca. W  centralnej części parkingu swoje stanowiska rozstawili partnerzy obchodów, a wśród nich główny sponsor tegorocznego spotkania – firma MAN Truck & Bus. Natomiast na specjalnym torze przygotowanym przez uczestników Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych, członków Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera i przedstawicieli głównego sponsora chętni kierowcy mieli okazję zapoznać się z nowym modelem MAN-a TGX EfficienntLine. Każdy chętny mógł też wystartować w specjalnym konkursie „Najlepszy kierowca TIR-a w skali 1:14”przygotowanym przez szefa firmy ATA. Kiedy konkursowe emocje opadły na scenie-naczepie pojawił się zespół Fayerwerk.

.

Spotkanie w drodze 2016

Trening na Nevadzie

Motywem przewodnim tegorocznych Trakerskich Spotkań w drodze był trening naszej narodowej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR (Finlandia 24-28 sierpnia br.).

Wszyscy kierowcy, parkujący 6 sierpnia na parkingach Nevady Center w Poźrzadle (DK 92), mogli uczestniczyć w ostatnim treningu i zarazem spotkaniu z klubowiczami, w tym z naszą reprezentacją. Na parkingu przy „piramidzie” zawodnicy zmagali się z przeszkodami, które będą na torze w Finlandii, a kadra SKPT informowała zainteresowanych kierowców nie tylko o samych mistrzostwach, ale przede wszystkim o stowarzyszeniu. Dyżurujący na stanowisku sam prezes SKPT Andrzej Łabęcki bardzo chętnie odpowiadał na pytania. Dzięki swojemu doświadczeniu w szkoleniach kierowców zawodowych udzielał krótkich, rzeczowych informacji na temat czasu jazdy, przerw, właściwego liczenia godzin pracy, zachowania na drodze itp. problemów.

.

Spotkania w drodze 2015

.

Trakerskie w drodze i… w upale

Kiedy 4 lipca wyjeżdżaliśmy w kierunku Świecka, w radiowych komunikatach pogodowych akurat w tym miejscu w Polsce miało być najcieplej. I tak było.
Nie zmieniło to ani naszych planów, ani gospodarzy Portu Świecko (DK 25). Dla kierowców chcących zmierzyć się w jeździe na precyzję po krótkim torze z przeszkodami szef stacji Andrzej Lipiński przygotował specjalne miejsce na froncie obiektu. Pozwoliło nam to na przeprowadzenie zaplanowanych jazd konkursowych wśród zawodowych kierowców, jak i „testowych” wśród amatorów. Jak się okazało, zestaw szkoleniowy firmy DAF Trucks Polska podstawiony na plac przez Jarosława Ożyńskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie kierowców z zagranicy, a nasz konkurs jazdy przerodził się automatycznie w międzynarodowy turniej.

Do naszych spotkań zaprosiliśmy w tym roku Fundację Truckers Life, której przedstawiciele dzięki przychylności właściciela obiektu dokonali uroczystego otwarcia zamontowanej specjalnie dla kierowców siłowni. Grzegorz Haładus, menedżer fundacji, oraz Alexandra Gwiazdowicz, opiekun projektu budowania siłowni dla kierowców, sprawnie i zarazem ciekawie zademonstrowali sposób ćwiczeń na poszczególnych elementach.
Już od wielu lat jesteśmy świadkami wyjazdu kierowców do pracy za granicę, czasami w tzw. ciemno. Dzięki tegorocznemu sponsorowi, firmie Paracross, kierowcy mieli idealne warunki, by bardzo dokładnie poznać całą ofertę zatrudnienia w Wielkiej Brytanii oraz dowiedzieć się o zasadach przyjęć do pracy z rodziną. Na stoisku czekała na nich wyczerpująca informacja oraz komplet wydawnictw.

Temperatura powietrza nie oszczędzała nikogo tego dnia, ale klimatyzowana restauracja w Porcie pozwalała nam przyjemnie zredukować zbędne ciepło ciała, a dzięki smacznemu posiłkowi i nieograniczonej ilości wody, jaką dla wszystkich uczestników spotkania zabezpieczyła menedżerka obiektu Urszula Nowakowska-Płatek, nie zdarzyły się żadne przykre zasłabnięcia. Wracając do Niepołomic, byliśmy przekonani, że największy upał tego lata mamy już za sobą.
Ale nic bardziej mylnego. Podobną pogodę mieliśmy na naszym drugim Trakerskim Spotkaniu w drodze, 8 sierpnia br. w Nevada Center (DK 92). Tu, oprócz specjalnej strefy na parkingu do jazd konkursowych czekał prysznic „na trawniku”. Pozwalał on wszystkim chętnym na natychmiastową ochłodę. To zasługa menedżerki Sylwii Gmiąt, która osobiście zawsze pomaga nam w organizacji tego spotkania.

W konkursie jazdy samym ciągnikiem z pokazowego zestawu naszego partnera strategicznego startowało 13 kierowców.
Każdy ze startujących otrzymał upominki ufundowane przez firmę Webasto Petemar i DAF Trucks Polska. Na tych najlepszych, oczywiście, czekały te najcenniejsze.
Kiedy na placu kierowcy i sędziowie zmagali się z upałem, inni w naszym zacienionym namiocie mieli okazję porozmawiać i rozwiać swoje wątpliwości na temat bardziej gorący niż tegoroczne lato – dopalacze i narkotyki.
Przedstawiciele Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Natalia Magreta i Bartosz Kehl, z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na każde pytanie.

Przed laty podjęliśmy decyzję o organizacji Trakerskich Spotkań w drodze, mając na uwadze fakt, iż na przyjazd do Krakowa na nasz zlot nie wszyscy kierowcy mogą sobie pozwolić. Choć o terminach zawsze powiadamialiśmy na długo przed czerwcową datą, plany to jedno, a życie i praca w transporcie – to drugie. Dzisiaj, kiedy po 20. edycji krakowskiego „ konwoju” już zakończyliśmy jego organizację, wiemy, jak bardzo lubicie się z nami spotykać „w drodze”, kiedy zmuszeni jesteście do zrobienia przymusowej pauzy. Cieszą nas te spotkania, tym bardziej że wielu z Was przyjechało do nas nawet z rodzinami, i to po powrocie z trasy.

 

Spotkanie przy 3 Stawach

Tak nazywa się w Katowicach teren z dużym centrum handlowym tuż przy autostradzie A-4 w Katowicach. W pierwszy weekend września br. na terenie lotniska Muchowiec miało miejsce Summer Cars Party. Całkiem przypadkiem trafiliśmy, będąc jak zwykle „w drodze”, na tę ciekawą imprezę motoryzacyjną połączoną z wyścigami osobówek na ¼ mili, tradycyjnym dryftem, z „paleniem gumy” i itp. atrakcjami. Jakim miłym dla nas zaskoczeniem było spotkanie znajomych ciężarówek na czele z „Czarną Perłą" i „Egiptem” Łukasza Wilczyńskiego. Taki minizlocik. Może w przyszłym roku spotkamy się w większym gronie? Oczywiście, zadbamy o to byście wiedzieli o tym wcześniej : )

 

Do zobaczenia w przyszłym roku : )
B

Trakerskie Spotkania w drodze 2013 r.

Już po raz 3. nasza redakcja, wspólnie z przedstawicielami Rady Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera, spotkała się z kierowcami na stacjach paliw.

Tegoroczny cykl rozpoczęliśmy już wstępem podczas Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych w Deszcznie (29.06), by tydzień później spotkać się na stacji paliw Citronexu (w barwach Statoil) w Stoku. Tutaj mieliśmy podwójne święto. Stacja ta została wybrana w naszym plebiscycie „Najlepszą Stacją Roku 2013”. Oprócz oficjalnej części związanej z wręczeniem tytułu nie zabrakło atrakcji dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

W pierwszy letni zakaz jazdy w sierpniu (2.08) gościliśmy na stacji Petro-Tar w Łężkowicach przy krajowej drodze nr 4. Na następne miejsce w weekendowy czas (10.08) przenieśliśmy się do Nevady, stacji paliw w Poźrzadle, przy krajowej drodze nr 92. Wakacyjną serię zakończyliśmy tym razem po raz pierwszy na jednej z dobrze znanych tak kierowcom zawodowym, jak i amatorom stacji w barwach Lotos w Rogowie Opolskim, przy autostradzie A-4. Zgodnie z założeniem „Trakerskich Spotkań w drodze” w czasie obowiązkowej pauzy w godz. 16.00-22.00 w piątek lub 8.00-14.00 w sobotę spotykaliśmy się z kierowcami, którzy akurat zaparkowali w celu przeczekania letniej pauzy. Spotkaliśmy również takich, których, niestety, tacho zatrzymało na dłużej.

Tak dla nich, jak i dla przypadkowo lub specjalnie, po naszych licznych zapowiedziach, zjeżdżających kierowców wspólnie z przedstawicielami firmy Mercedes-Benz Polska i CEZ CARGO przygotowaliśmy specjalny program. Każdy chętny kierowca dzięki obszernej informacji sprzedawców i serwisantów mógł zapoznać się bliżej z najnowszym modelem Actrosa, najbardziej utytułowaną ciężarówką roku („Truck of the Year 2012”, „Ciężarówka Roku 2012 i 2013 w Polsce”) oraz spróbować pokonać innych w jeździe na precyzję po krótkim torze znanym z mistrzostw świata kierowców zawodowych. W rozgrywkach na stacji paliw w Łężkowicach wygrał inspektor ITD. Krzysztof Łodziana, który, jak się okazało, podobnie jak wielu jego kolegów zanim trafił w szeregi tej służby, długo jeździł ciężarówką. W Poźrzadle najlepszym okazał się Dariusz Sidor z Siedlec. W Rogowie Opolskim wśród startujących kierowców znaleźli się również i przedstawiciele innych krajów. Ten międzynarodowy turniej trakerski wygrał Słowak Stefan Holdzak, wyprzedzając Serba Nikolę Zariča i naszego reprezentanta Grzegorza Liniewskiego.

Dzięki uprzejmości CEZ CARGO z Jaworzna na każdej naszej imprezie spotkać można było wyjątkowy zestaw. W jego środku, w specjalnej klimatyzowanej kabinie, pod czujnym okiem instruktorów jazdy Arkadiusza i Sebastiana oraz komputera,  kierowcy, i nie tylko, walczyli o tytuł najlepszego „wirtualnego”.

Na nasze spotkania w drodze specjalnie zapraszamy prawników czy szkoleniowców. Tym razem gościliśmy Inspekcję Transportu Drogowego, której funkcjonariusze służyli swoją pomocą w rozwiązywaniu czasami prostych, a niejednokrotnie bardziej złożonych problemów związanych z przepisami.

Na stacji Nevada Center i Citronex towarzyszyli nam przedstawiciele firmy Drabpol z Częstochowy, a w Rogowie – firmy Lotos Paliwa.

Miło było spędzić pożytecznie czas na stacjach. Tak jak przypuszczaliśmy, spotkaliśmy najczęściej kierowców, którzy choć czasami znali „PT”, nigdy nie mieli okazji uczestniczyć w trakerskich zlotach, a tym bardziej nie mieli okazji spróbować swych sił za sterem najnowszych ciężarówek. By choć trochę to zmienić, zapraszamy Was, by połączyć „miłe z pożytecznym” w przyszłym roku. 

 

Jubileuszowe i ostatnie w Krakowie

W pierwszym dniu adrenalina towarzyszyła nie tylko organizatorom, ale przede wszystkim Młodym Wilkom, czyli kierowcom w wieku do 24 lat, gdyż czekała ich tym razem walka o miejsce w polskiej reprezentacji na UICR 2014. Trzech najlepszych młodych adeptów zawodu ma stanowić drużynę kat. E.

Jeszcze zanim dziesięciu Młodych Wilków mogło wejść na plac manewrowy i zasiąść za kierownicą Iveco EuroCargo z zabudową-izotermą scenę opanowała Rada Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera, która pożegnała skład działający w latach 2008-2013 i przedstawiła następny, z nowym prezesem Andrzejem Łabęckim na czele.

A potem wszystko potoczyło się jak zawsze: młodzi kierowcy męczyli się na nagrzanym betonowym placu, wywijając slalom między pachołkami, przygotowany tradycyjnie przez Sub-Truck, natomiast inni zwiedzali teren pikniku. Tuż przy placu stały najnowsze Stralisy Hi-Way, za naczepą „Pudziana”, który był gościem specjalnym zlotu, rząd zielonych Mercedesów Actrosów i Antosów, a na pasie startowym lotniska kilkadziesiąt pięknych ciężarówek. Wśród nich supernowości: DAF XF 105 z silnikiem Euro-6 oraz Renault Legend Magnum.

Ciut dalej można było pooglądać widywane tylko na nielicznych imprezach rajdowe potwory: Mercedesa – A. Świgosta i MAN-a – S. Bieryta, ale nie mniejsza kolejka była na stanowisku firmy ExxonMobil, do mobilnego symulatora przywiezionego przez firmę szkoleniową Cargo. Był też symulator wypadku (wywracane osobowe Volvo) i zjeżdżalnia udowadniającą, jak działają pasy bezpieczeństwa.

Przez dwa dni na stanowisku tegorocznego Sponsora Strategicznego, ExxonMobil trwały konkursy i eliminacje turnieju Mobil Delvac Strong Traker.

Cały czas na placu Młode Wilki zmagały się z trudnym torem, a w ramach eliminacji musieli jeszcze sprawdzić się w pomocy przedmedycznej i mocowaniu ładunków.

Pomiędzy tymi wydarzeniami na estradzie gościli Tomasz Szwed i Colorado z Agatą Bzinkowską.

Na tym samym torze, ale przeorganizowanym przez Sub-Trucka, pojechały jeszcze SuperMłode Wilki, czyli młodzi kandydaci do zawodu kierowcy startujący na dużym zestawie składającym się ze Stralisa Hi-Way z naczepą.

Wręczenie nagród dla obydwu grup, ale i dla innych uczestników wielu zawodów rozgrywanych na lotnisku oraz koncert Colorado Band zakończył pierwszy dzień Spotkań.

Pierwszą, a może najważniejszą atrakcją niedzielnej części krakowskiego złotu był zawsze konwój, od kilku lat organizowany ze Stowarzyszeniem Klub Polskiego Trakera. Tym razem, na wyraźny zakaz policji, jedynie oldtimerów nie udało się dołączyć do kolumny, a te chętnie zjawiają się w Krakowie. Tym razem mieliśmy nie tylko przebój tego lata, czyli autobus Jelcz 021 z krakowskiego MPK, Hydromil II z Trans-Ziemu czy ZiŁ-a – Wojciecha Sikory i Mirosława Dury z Tropiszowa, lecz całą galerię innych wspaniałych, zadbanych okazów. Znany wszystkim zlotowiczom niebieski Horch z firmy KMT Trans z Rybnika na tegoroczne spotkanie przyprowadził sam jego właściciel Tadeusz Kaczmarczyk w asyście Norberta Janasa. Tuż obok mogliśmy podziwiać rodzinę zabytkowych samochodów firmy Luskar z Krakowa: dwa białe Liazy, Stara 25 oraz niebieskiego Horcha. Tym razem nadzór nad transportem i wystawą tego sprzętu objął sam właściciel – Stanisław Sieńko. Nie lada atrakcją w tym roku był Mercedes-Unimog, dawna wojskowa karetka Jarosława Przepiórki (Mebloplast Kraków). Tym razem nasza ochrona p. pożarowa – Iveco z OSP Zabierzów Bocheński miała towarzystwo kolegów z OSP Staniątki, którzy dołączyli do wystawy oldtimerów strażackim MAN-em.

Że drugi dzień miał być pod znakiem Mercedesa, można było zobaczyć, licząc nowe  zielone ciągniki MB w konwoju i na parkingu, ale zaraz po oficjalnym rozpoczęciu mieliśmy przyjemność wręczenia medalu dla „Ciężarówki Roku 2013 w Polsce” dla nowego Actrosa. Po odbiór nagrody przyjechał (nawet dosłownie, wjeżdżając na plac) szef działu ciężarówek Mercedes Polska Christoph Stemmer.

Po występach zespołu Alabama zaczęły się konkursy na placu slalomowym i poza nim, a w namiotach Mercedesa przez cały weekend coś się działo – dziesiątki konkursów, zabaw, układanek z puzzli, kół fortuny, quizów dla młodszych i starszych. Na placu zaś kto chciał mógł się przejechać Nowym Actrosem, jeśli nie osobiście, to jako pasażer.

Spośród wielu zabaw jedna miała wydźwięk szczególny, tzw. ośka, czyli zawody polegające na przepychaniu osi ciężarówki wyposażonej w koła, ale bez żadnych elementów układu kierowniczego.

Po eliminacjach na estradzie zaczęły się finałowe zmagania Mobil Delvac Strong Traker, w których udział wzięło ośmiu zawodników.

I tak w rytm piosenek wykonywanych przez Dorotę Krawczyk przy akompaniamencie Alabamy mijało bardzo słoneczne popołudnie, wiodąc nas do zakończenia, czyli do wręczenia nagród w wielu konkursach, w tym i tych na Miss Trakerskich, i do ostatniej pozycji, czyli koncertu Lonstara.

Dziękujemy za dwadzieścia wspólnych spotkań!

 

Nagrody Miss Trakerskich Spotkań

Miss Publiczności:

Scania R560 „Go Hot” Repiński

Miss Jury Trakerskich:

Scania 143M V8 JM Transport Katowice

Super Miss:

MB Actros – „Pudzian”

Super Miss:

MB Atego Ratownictwo Drogowe Tytan

Kędzierzyn-Koźle

Super Miss:

Renault Premium  Eko-Trans Michał Jędruszek

Masłońskie

 

Młode Wilki

 1. Łukasz Stróżycki (1989 r.) – Kędzierzyn-Koźle
 2. Kamil Opler (1992 r.) – Opole
 3. Daniel Mielczarek (1990 r.) – Ruda
 4. Łukasz Stokłosa (1989 r.) – Kraków
 5. Szymon Hińczewski (1994 r.) – Ciechocinek
 6. Ariel Michalak (1989 r.) – Zaciszna
 7. Sebastian Kudła (1992 r.) – Borzęcin
 8. Dawid Czepczor (1992 r.) – Ostroróg
 9. Grzegorz Glinka  (1989 r.) – Turza Śl.
 10.  Michał Rzepa (1990 r.) – Pcim

 SuperMłode Wilki

 1. Mariusz Cymborski (1996 r.) – Długopole Górne
 2. Andrzej Wojtas (1996 r.) – Tarnowskie Góry
 3. Mateusz Kacprzycki (1996 r.) – Staroźreby
 4. Przemysław Pałycha (1995 r.) – Masłowice
 5. Oskar Dobrochowski (1997 r.) – Oborniki Wlkp.
 6. Michał Rzepa (1998 r.) – Brzeście
 7. Mikołaj Słomkowski (1997 r.) – Trzebaw
 8. Bartłomiej Łuszczyk (1996 r.) – Nowy Prażmów
 9. Tomasz Nowicki (1995 r.) – Sieniczno
 10. Arkadiusz Wdowik (1995 r.) – Osiek

 Wyniki IV edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker

 Kraków

1 miejsce – Marcin Dudek

2 miejsce – Grzegorz Lasota

3 miejsce – Mariusz Zbylut

Pozostali finaliści: Przemysław Fojcik, Marcin Krekora, Artur Narożny, Daniel Słomka i Artur Szlęzak.

 

 

files/polski-traker/2013/05/ts-2013-aktualny.jpg

Sobota, 15 czerwca 2013 r.

12.00 –  Uroczyste powitanie, rozpoczęcie imprezy. Informacja o 2-dniowym programie Trakerskich Spotkań. Otwarcie wystawy oldtimerów oraz strefy informacyjno-szkoleniowej dla kierowców i nowicjuszy.Rozpoczęcie jazd egzaminacyjnych dla rowerzystów w miasteczku ruchu drogowego.            
12.30 –  Pożegnanie „starej” i powitanie „nowej” Rady SKPT, zapisy do zawodów, start konkursu rysunkowego dla dzieci.
13.00 –  Eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych kat. E – konkurs „Młode Wilki”, czyli indywidualna jazda Iveco EuroCargo po torze przeszkód adeptów zawodu (maks. do 24 lat).
13.30 – Rozpoczęcie turnieju Mobil Delvac Strong Traker – w siłowaniu na rękę, start konkursu „Wirtualny kierowca”.
14.00 – Konkurs „SuperMłode Wilki” – duetów familijnych, gdzie za sterem zestawu Iveco Stralis „młodziak” (maks. 18 lat), a obok  tata (mama) lub wujek (ciocia) z zawodowym prawem jazdy.
15.00 – Rozpoczęcie konkursu mechaników samochodów ciężarowych– ExxonMobil.
15.40 – Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej – patrol medyczny.
16.00 – Koncert Tomasza Szweda z zespołem.
17.00 – Pokazy balonowe.
18.30 – Konkurs i specjalny pokaz pojazdów z Rajdu Dakar 2013.
19.00 – Koncert Colorado Band i Agaty Bzinkowskiej.
19.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: „Młode Wilki”, „SuperMłode Wilki”, konkursu mechaników samochodów ciężarowych.
20.00 –  Informacje o programie następnego dnia i konwoju.
21.15 –  Koncert Colorado Band – cd.
21.30 – Zakończenie pierwszego dnia.  

* ponadto w ciągu całego dnia będą miały miejsce liczne konkursy i zabawy tak dla dorosłych, jak i dla dzieci, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej.   

 

Niedziela, 16 czerwca 2013 r.

10.00 –  Przygotowanie parady ciężarówek po mieście.
11.00 –  Start konwoju.
12.00 – Wjazd konwoju, powitanie gości, sponsorów i firm transportowych, informacje o zawodach i konkursach drugiego dnia.
12.30 –  Uroczystość wręczenia medalu „Ciężarówka Roku w Polsce”.
13.00 – Koncert zespołu Alabama.
13.30 – Rozpoczęcie konkursu jazdy Actrosem, Konkurs M-B - Fortuna.  Rozpoczęcie eliminacji w siłowaniu na rękę – Mobil Delvac Strong Traker.
15.00 –  Koncert zespołu Alabama.
15.30 –  Konkurs M-B – Dzieciom. Ogłoszenie wyników konkursu „SuperMini Truck”.
16.00 – Finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker.
17.00 –  Koncert: Dorota Krawczyk + Alabama.
17.30 –  Konkurs M-B - Części. Ogłoszenie wyników konkursów: Miss i Mister Trakerskich Spotkań, turniejów dnia, wręczenie nagród.
18.00 –  pożegnanie, uroczyste zamknięcie cyklu Trakerskich Spotkań.
18.15 – koncert Lonstar Band na zakończenie.

* ponadto w ciągu całego dnia będą miały miejsce liczne konkursy i zabawy tak dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc każdy chętny do startu w naszych konkursach, turniejach, zawodach czy konwoju, by zarezerwować sobie miejsce, musi zgłosić się e-mailowo. Wszystkie zgłoszenia będą do pobrania od  27 maja do 9 czerwca br. na naszej stronie

Uwaga: wstęp bezpłatny tak dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale parking dla samochodów jest płatny. Cena parkingu za jeden dzień wynosi: – dla samochodów osobowych i motocykli  5 zł, samochodów ciężarowych (solo lub sam ciągnik siodłowy) – 20 zł. Wjazd gratis dotyczy tylko członków Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera (po okazaniu aktualnej legitymacji na rok 2013) oraz osób posiadających zaproszenie.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...