Mistrzostwa Polski Kierowców Busów

Stało się już tradycją organizowanie przez naszą redakcję i Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera konkursów w jeździe na precyzję podczas poznańskiego Motor Show. Tym razem do zawodów zaprosiliśmy również kierowców z kat. B, którzy na co dzień jeżdżą tzw. busami.

Do konkursu zgłosiło się 28 chętnych, ale do Poznania, niestety, głównie z powodów zawodowych, część nie dojechała. Startującą „16” w większości stanowili kierowcy z pełnym prawem jazdy, a wśród nich ci, którym już zdarzyło się reprezentować Polskę w międzynarodowych zawodach kierowców autobusów i ciężarówek.

W pierwszej części konkursu startujący musieli na czas rozwiązać test teoretyczny ze znajomości przepisów o ruchu drogowym przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego (SEPERD), a w drugiej, również na czas, pokonać specjalny tor w jeździe na precyzję samochodem dostawczym Opel Movano z zabudową na tzw. międzynarodówkę, czyli z plandeką oraz sypialnią nad kabiną kierowcy, potocznie zwaną „kurnikiem”.

Najmniej punktów karnych za jego pokonanie otrzymał jak się później okazało najlepszy kierowca Mistrzostw Polski Kierowców Busów Wojciech Klarzyński oraz drugi z najmłodszych zawodników startujący tego dnia w Poznaniu Mikołaj Słomkowski, który jako jedyny konkurencję z tzw. kręglami pokonał bezbłędnie, strącając wszystkie zielone, a równocześnie pozostawiając wszystkie czerwone.

Najlepszy okazał się Wojciech Klarzyński z Poznania.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Hajdrych (Śrem), na co dzień kierowca zestawu z naczepą, właściciel wielu pucharów w konkursach dla kierowców, a przede wszystkim kilkakrotny reprezentant Polski w MŚKZ UICR.

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Kornacki, kierowca bydgoskiego MZK. Pamiątkowy dyplom SEPERD za najlepiej i najszybciej rozwiązany test BRD otrzymał Dariusz Skarbiński.

◊◊◊

Wróć

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...