Najlepsi – na mistrzostwa!

Kto będzie reprezentował nas w kategoriach solo, z przyczepą i z naczepą podczas 29. Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR, które odbędą się we wrześniu w Krakowie – dowiemy się już we wtorek, 15 kwietnia br.

Na gościnnych terenach ExpoSilesia w Sosnowcu, w pierwszym dniu targów Silesia TSL Expo i Silesia Komunikacja odbędzie się ostatni etap eliminacji do kategorii ciężarowych: A – solo, C – zestaw z naczepą i D – zestaw z przyczepą. Trzech najlepszych kierowców z każdej z nich zajmie miejsce w naszej drużynie.

Spośród wielu ankiet z rozwiązanym testem teoretycznym, jakie wpłynęły do 20 lutego br. do redakcji, jedynie 26 kierowców zakwalifikowało się do eliminacji.

Teraz przed nimi najważniejszy etap – test z pomocy przedmedycznej, poprawne mocowanie ładunku i znalezienie usterek w samochodzie. W Sosnowcu czeka ich jazda na precyzję i czas po specjalnym torze z przeszkodami. Dzięki współpracy ze sponsorem strategicznym imprezy i zarazem sponsorem generalnym polskiej ekipy na mistrzostwa – firmy Volvo Group Trucks – będziemy mogli podziwiać zmagania kierowców samochodami Volvo i Renault.

W kat. A wystartują: Grzegorz Hajdrych, Przemysław Kulczyński, Ireneusz Michniak, Daniel Mielczarek, Artur Narożny, Michał Rzepa, Izabela Słomkowska, Ireneusz Tausz.

W kat. C: Dawid Czepczor, Hubert Gilewicz, Mirosław Kozieja, Janusz Litwa, Marek Niciak, Robert Owczarzak, Dariusz Serafiński, Mariusz Skupiński, Marcin Sobol, Daniel Szukalski.

W kat. D: Adam Chyżyński, Robert Czernik, Grzegorz Don, Przemysław Fojcik, Grzegorz Jurek, Kamil Kruk, Robert Słomkowski, Arkadiusz Wieczorek.

Na finalistów eliminacji czekają pamiątkowe upominki, a na najlepszych puchary i miejsce w składzie naszej reprezentacji.

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie na pokazy jazdy w wykonaniu naszych przyszłych mistrzów : )

BBZimmer

Organizator Eliminacji

CEO MŚ UICR Polska 2014

 

Program Eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014:

godz. 8.00-9.00 – rejestracja i powitanie sponsorów oraz zawodników, losowanie kolejności do jazd,        

godz. 9.00-14.00 – jazdy po torze dla kierowców wg kolejności i kategorii, konkurencja mocowania ładunku i znalezienia usterek, test z pierwszej pomocy przedmedycznej,                                   

godz. 10.00-14.00 – jazdy konkursowe symulatorem CEZ CARGO  na „Najlepszego wirtualnego kierowcę eliminacji”, 

godz. 14.00-15.00 – posiedzenie jury (catering dla uczestników),

godz. 15.00 – minikoncert zespołu TRACE (scena w pawilonie),

godz. 15.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród, na zakończenie koncert zespołu TRACE.

...................................................................................................................................................................

15 kwietnia br. na terenie naszego partnera, a zarazem gospodarza terenu podczas trwania targów SilesiaTSL Expo i Silesia Komunikacja w Sosnowcu będziemy podziwiać zmagania naszych koleżanek i kolegów, którzy staną do walki o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. Co dwa lata największa w świecie organizacja kierowców zawodowych, jaką jest UICR, organizuje dla swoich członków mistrzostwa, mające na celu m.in. wyłonienie mistrza świata, czyli najlepszego z najlepszych w: jeździe po torze na precyzję, mocowaniu ładunku, pomocy przedmedycznej i znajomości przepisów branżowych oraz mistrza świata w ecodrivingu. Ten ostatni musi w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym zużyciu paliwa przejechać specjalny odcinek drogi w normalnym ruchu drogowym. Zawody odbywają się w sześciu kategoriach: A – ciężarówka solo pow.12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 25 lat oraz F – furgony/dostawcze.

Tegoroczna, 29. już edycja będzie miała miejsce w Polsce, a gospodarzem i zarazem organizatorem tej wyjątkowej imprezy jest nasze stowarzyszenie. Oprócz ogromnej pracy i zaangażowania, jakie w nią już wkładamy, a czeka nas więcej, musimy również wyłonić naszą reprezentację. Mamy już pierwszych członków naszego teamu. W kat. E trójka najlepszych „Młodych Wilków” wywalczyła swoje miejsce w Krakowie, podczas Trakerskich Spotkań. Kat. B tworzy najlepsza trójka kierowców wyłonionych podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów – Kielce 2013.

Czeka nas ostatni etap eliminacji do pozostałych kategoriach. Trzech najlepszych z każdej z nich poznamy już w Sosnowcu.

Sponsorem strategicznym tegorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata, jak również sponsorem generalnym naszej reprezentacji jest firma Volvo Group Trucks Poland. To z tej grupy samochody będą do dyspozycji startujących: kat. A – solo Renault Premium, kat. C – zestaw Volvo FH z naczepą i kat. D – zestaw Volvo FH z przyczepą. Jazdy konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00, a około godz. 16.00 już będziemy znać najlepszych, o czym, oczywiście, miło będzie nam Was bezzwłocznie powiadomić.

BBZimmer

Organizator eliminacji

CEO MŚ UICR Polska 2014

...................................................................................................................................................................

Eliminacje w Sosnowcu

We wrześniu br. czeka nas ogromna dawka transportowej adrenaliny, bowiem nasze stowarzyszenie gościć będzie w Krakowie uczestników i co za tym idzie – organizować 29. edycję Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych. Uczestniczyć w nich będzie również nasza reprezentacja.

Mistrzostwa Świata mają na celu m.in. wyłonienie mistrza świata, czyli najlepszego z najlepszych w: jeździe po torze na precyzję, mocowaniu ładunku, pomocy przedmedycznej i znajomości przepisów branżowych oraz mistrza świata w ecodrivingu. Ten ostatni musi w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym  zużyciu paliwa przejechać specjalny odcinek drogi w normalnym ruchu drogowym.

Zawody odbywają się w sześciu kategoriach: A – ciężarówka solo pow. 12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 25 lat oraz F – furgony/dostawcze.

Mamy już pierwszych reprezentantów Polski w kat. F, którzy wywalczyli swoje miejsce w Krakowie podczas Trakerskich Spotkań, oraz B, czyli najlepszych kierowców wyłonionych podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów, Kielce 2013.

Czeka nas ostatni etap eliminacji do pozostałych kategorii. Trzech najlepszych z każdej z nich zajmie miejsce w naszej drużynie.

Eliminacje odbędą się 15 kwietnia br. na terenie ExpoSilesia w Sosnowcu podczas targów TSLSilesia i Silesia Komunikacja.

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadać aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie test teoretyczny.

Test znajdziecie tutaj. Należy go wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać na adres SKPT:

32-005 Niepołomice, ul. Roweckiego 6 z dopiskiem „Eliminacje” najdalej do 20.02 br. Do finału, czyli jazd i pozostałych części zawodów zostaną dopuszczeni tylko ci kierowcy, którzy rozwiążą test bezbłędnie.

O wynikach, oczywiście, zostaną powiadomieni e-mailowo. Dokładne informacje o programie eliminacji w Sosnowcu zamieścimy w następnym numerze. Finaliści otrzymają pocztą stosowne zaproszenie.

Sponsorem strategicznym tegorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata, jak również sponsorem generalnym naszej reprezentacji jest firma Volvo Trucks Group Poland, której samochodami finaliści będą mieć przyjemność pokonać tor przeszkód w Sosnowcu. 

2014 to rok mistrzostw na światowym poziomie

Najpierw w piłce nożnej, potem w piłce siatkowej, a na koniec Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. W tych ostatnich będziemy mieli wiele powodów, by ciągle towarzyszyły nam emocje.

Po raz pierwszy, pomimo to, że jest to już 29. edycja, odbywają się w Polsce, a nasza organizacja odpowiada za ich przygotowanie. Przyjazd do Polski 500 naszych kolegów i koleżanek z prawie całej Europy, Afryki i Ameryki oraz logistyka z tym związana już daje nam już powód do stresu. Zdobycie wsparcia finansowego do zabezpieczenia budżetu organizacyjnego to następny, ale sama rola gospodarza, któremu pozostało tylko dziewięć miesięcy już wzbudza w nas adrenalinę.

Jedno jest pewne – musimy to najważniejsze w naszej branży wydarzenie w Polsce „urodzić”, oby najlepiej i bezboleśnie.

Obecnie trwają rozmowy ze sponsorami eliminacji wiosennych do reprezentacji w kategoriach: A, C i D oraz F. Trwają również zmagania ze sprawami formalnymi i potencjalnymi sponsorami samych mistrzostw. W związku z częstymi pytaniami telefoniczno-e-mailowymi powtarzam najważniejszą informację:

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadać aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie rozwiązany test teoretyczny.

Test zostanie opublikowany w styczniu na naszej stronie internetowej, a dokładne informacje o eliminacjach (z uwagi na niezakończone rozmowy z partnerami) znajdziecie w lutowym „PT” oraz „PT Bus”.

Trudne zadania

Chociaż kalendarz pokazuje rok 2013, my już na dobre jesteśmy myślami i przygotowaniami przy największej w naszej branży imprezie, jaką są Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR.                                                

W poprzednich numerach przedstawiłam Wam pierwszych członków naszego klubu, którzy wywalczyli już swoje miejsce w polskiej reprezentacji na mistrzostwa.

Mamy już komplet w kat. B (autobusy) i kat. E (młodzi adepci zawodu do 24 lat).

Brakuje nam tych najlepszych w pozostałych kategoriach.

Reprezentację w kategorii A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach. Obecnie trwają rozmowy ze sponsorem strategicznym, którego samochody będą podstawione do jazdy na precyzję, oraz z właścicielem terenu, gdzie odbędą się eliminacje.

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadającymi aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz są zobligowani wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie test teoretyczny.

Więcej informacji na temat eliminacji do MŚ oraz zgłoszenia do zawodów w następnym numerze „PT”, a pod koniec grudnia również na naszej stronie internetowej: www.polskitraker.pl pod logo SKPT.

Pierwsi reprezentanci Polski

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych 2014 już nabrały rozpędu.

Podczas tegorocznych Trakerskich Spotkań w Krakowie kierowcy w wieku do 24 lat w konkursie zorganizowanym wspólnie z firmą Iveco Poland walczyli o pierwsze miejsca w naszej reprezentacji. Wiemy już, że drużyna kat. E to: Łukasz Stróżycki (Kędzierzyn-Koźle), Kamil Opler (Opole) i Daniel Mielczarek (Ruda k. Sieradza).

Tegoroczne MPKA były eliminacją do mistrzostw świata w kat. B (bus), a trzech najlepszych kierowców wyłonionych podczas tych zawodów weszło do reprezentacji Polski w kat. B (busy): Mirosław Braczyński (Piła), Krzysztof Klimek (Kraków) i Janusz Kaszuba (Kielce).

Reprezentację w kategoriach: A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach. 

Niespełna rok dzieli nas od największego w branży wydarzenia dotyczącego kierowców zawodowych, a na pewno historycznego, gdyż po raz pierwszy po 28 edycjach odbędzie się ono w Polsce.                                                 Eliminacje do reprezentacji naszego kraju już rozpoczęliśmy. Pierwszy etap, podczas którego wybrani zostali najlepsi młodzi kierowcy (maks. 24 lata) miał miejsce w Krakowie, w pierwszym dniu Trakerskich Spotkań. Tegoroczny konkurs „Młode Wilki” tym razem poszerzony został o egzamin z zasad mocowania ładunku i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pomógł wybrać najlepszych do kategorii E. Wiemy już, że drużyna kat. E to: Łukasz Stróżycki (Kędzierzyn-Koźle), Kamil Opler (Opole) i Daniel Mielczarek (Ruda k. Sieradza).

Podczas targów TransExpo w Kielcach odbyły się 5. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Tegoroczne MPKA były również eliminacją do mistrzostw świata w kat. B (bus), a trzech najlepszych kierowców wyłonionych podczas tych zawodów stanowi naszą reprezentację właśnie w tej kategorii. Są to: Mirosław Braczyński, Krzysztof Klimek oraz Janusz Kaszuba. Reprezentację w kategorii A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach

Stowarzyszenie „Klub Polskiego Trakera”

 

Co to jest Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera?

Stowarzyszenie powstało wskutek przeobrażenia się działa­jącej od roku 1999 do 13.06.2008 r. grupy ponad 1800 kierowców – fanów i przyjaciół skupionych wokół wydawnictw „Polski Traker” i „PT Bus”.

Jesteśmy organizacją zrzeszającą kierowców posiadających kategorię prawa jazdy: C, CE, D, DE. Są wśród nich w znacznej części  kierowcy zawodowi, ale w swoich szeregach mamy również szkoleniowców, egzaminatorów i instruktorów jazdy oraz przedstawicieli nauki, mediów i branży transportowej.

Władze stowarzyszenia

14 czerwca 2013 r. miało miejsce Walne Zgromadzenie delegatów Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera, na którym wybrano nowe władze naszej organizacji.

Obecnie zarząd SKPT stanowią: Andrzej Łabęcki – prezes, Piotr Jodko – wiceprezes ds. finansowych, Bogusława B. Zimmer – wiceprezes ds. programowych, Rober Owczarzak – członek zarządu.

Komisja Rewizyjna tej kadencji to: Andrzej Świgost – przewodniczący, Artur Narożny – zastępca przewodniczącego, Magdalena Bartłomiejczyk – sekretarz i Dariusz Serafiński – członek Komisji Rewizyjnej.

SKPT członkiem UICR

Od 2004 r. uczestniczymy w spotkaniach oraz Mistrzostwach Świata Kierowców organizowanych przez Międzynarodową Unię Kierowców Zawodowych UICR, której od 2008 r. Stowarzyszenie jest pełnoprawnym członkiem, jedynym reprezentantem polskich kierowców w tej organizacji. W Mistrzostwach Świata UICR – Austria 2010, nasi członkowie zdobyli puchary oraz złote i brązowe medale w kilku kategoriach, w tym w eco-drivingu. Każdy wstępujący w nasze szeregi zostaje automatycznie członkiem Unii.

SKPT jest gospodarzem kolejnej edycji mistrzostw, które odbędą się tym razem w Krakowie w dniach 25-28.09.2014 roku.

Jak wstąpić w szeregi stowarzyszenia?

Każdy nowy Klubowicz może wstąpić do klubu tylko po osobistym okazaniu prawa jazdy i wypełnieniu specjalnej ankiety. Należy posiadać kategorię min. C lub D oraz zaznaczyć imię, nazwisko i numer klubowy jednego wprowadzającego, dotychczasowego członka klubu. Obowiązkowa jest również prenumerata „Polskiego Trakera” lub „PT Bus”.

Nieustająco zapraszamy do redakcji: Niepołomice, ul. Roweckiego 6 (przy DK nr 75), lecz również do miejsc, gdzie na pewno można się z nami spotkać (targi, zloty, pikniki country). Dla tych, którzy są ciągle w trasie i nie mają szansy przyjechać do siedziby SKPT lub na imprezy, na których mamy swoje stoisko, istnieje możliwość „wpisania się w drodze”. Trzeba jednak wcześniej do nas zadzwonić: 513 108 809.

Co proponuje SKPT?

Prenumerata dla klubowiczów jest tańsza: na roku 2013 miesięcznika „Polski Traker” wynosi 85 zł (normalnie 99 zł w prenumeracie), dwumiesięcznika „Polski Traker BUS” –  48 zł (normalnie 60 zł). Do każdej klubowej prenumeraty dołączany jest gratisowy egzemplarz rocznika pt. „Informator – Kalendarz PT”.

Dodatkowo członek SKPT uzyskuje rabaty przy zakupach w sklepiku „PT”, oraz może brać udział w krajowych zawodach o randze mistrzostw Polski, jak i eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Siedziba Stowarzyszenia

32-005 Niepołomice, ul. Roweckiego 6 (przy DK nr 75)

Nr konta: 02 1160 2202 0000 0001 2607 6227

KRS: 0000310226

 

Wróć

Aktualności

Kolega w potrzebie!

Michał Fatla to jeden z kierowców zaliczających się do elitarnego grona odznaczonych Złotą Odznaką i Dyplomem Honorowym IRU oraz nasz „traker miesiąca” w październikowym wydaniu „PT” w roku 2008.

tl_files/pliki/Aktualnosci/mikolaj.jpg