Co to jest Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera?

Stowarzyszenie powstało wskutek przeobrażenia się działa­jącej od roku 1999 do 13.06.2008 r. grupy ponad 1800 kierowców – fanów i przyjaciół skupionych wokół wydawnictw „Polski Traker” i „PT Bus”.

Jesteśmy organizacją zrzeszającą kierowców posiadających kategorię prawa jazdy: C, CE, D, DE. Są wśród nich w znacznej części  kierowcy zawodowi, ale w swoich szeregach mamy również szkoleniowców, egzaminatorów i instruktorów jazdy oraz przedstawicieli nauki, mediów i branży transportowej.

Władze stowarzyszenia

14 czerwca 2013 r. miało miejsce Walne Zgromadzenie delegatów Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera, na którym wybrano nowe władze naszej organizacji.

Obecnie zarząd SKPT stanowią: Andrzej Łabęcki – prezes, Piotr Jodko – wiceprezes ds. finansowych, Bogusława B. Zimmer – wiceprezes ds. programowych, Rober Owczarzak – członek zarządu.

Komisja Rewizyjna tej kadencji to: Andrzej Świgost – przewodniczący, Artur Narożny – zastępca przewodniczącego, Magdalena Bartłomiejczyk – sekretarz i Dariusz Serafiński – członek Komisji Rewizyjnej.

SKPT członkiem UICR

Od 2004 r. uczestniczymy w spotkaniach oraz Mistrzostwach Świata Kierowców organizowanych przez Międzynarodową Unię Kierowców Zawodowych UICR, której od 2008 r. Stowarzyszenie jest pełnoprawnym członkiem, jedynym reprezentantem polskich kierowców w tej organizacji. W Mistrzostwach Świata UICR – Austria 2010, nasi członkowie zdobyli puchary oraz złote i brązowe medale w kilku kategoriach, w tym w eco-drivingu. Każdy wstępujący w nasze szeregi zostaje automatycznie członkiem Unii.

SKPT było gospodarzem kolejnej edycji mistrzostw, które odbyły się tym razem w Krakowie w dniach 25-28.09.2014 roku.

Jak wstąpić w szeregi stowarzyszenia?

Każdy nowy Klubowicz może wstąpić do klubu tylko po osobistym okazaniu prawa jazdy i wypełnieniu specjalnej ankiety. Należy posiadać kategorię min. C lub D oraz zaznaczyć imię, nazwisko i numer klubowy jednego wprowadzającego, dotychczasowego członka klubu. Obowiązkowa jest również prenumerata „Polskiego Trakera” lub „PT Bus”.

Nieustająco zapraszamy do redakcji: Niepołomice, ul. Roweckiego 6 (przy DK nr 75), lecz również do miejsc, gdzie na pewno można się z nami spotkać (targi, zloty, pikniki country). Dla tych, którzy są ciągle w trasie i nie mają szansy przyjechać do siedziby SKPT lub na imprezy, na których mamy swoje stoisko, istnieje możliwość „wpisania się w drodze”. Trzeba jednak wcześniej do nas zadzwonić: 513 108 809.

Co proponuje SKPT?

Prenumerata dla klubowiczów jest tańsza: na roku 2015 miesięcznika „Polski Traker” wynosi 100 zł (normalnie 110 zł w prenumeracie), dwumiesięcznika „Polski Traker BUS” –  50 zł (normalnie 60 zł). Do każdej klubowej prenumeraty dołączany jest gratisowy egzemplarz rocznika pt. „Informator – Kalendarz PT”.

Dodatkowo członek SKPT uzyskuje rabaty przy zakupach w sklepiku „PT”, oraz może brać udział w krajowych zawodach o randze mistrzostw Polski, jak i eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Siedziba Stowarzyszenia

32-005 Niepołomice, ul. Roweckiego 6 (przy DK nr 75)

Nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0382 6530

KRS: 0000310226

........................................................................................................................

AKTUALNOŚCI

Mamy złoto i srebro

Od dwóch lat przygotowywaliśmy najbardziej prestiżową w naszym środowisku imprezę.

Jesteśmy najmłodszą w UICR organizacją. Nie możemy się równać z Finlandią, gdzie dla skupionych w związku kierowców Ratharit pracuje etatowo kilkanaście osób, czy Holandią, która obchodziła właśnie swoje 25-lecie. Zarząd i Rada SKPT pracuje dla naszej organizacji wolontaryjnie, a powołany zespół na czas ostatnich przygotowań i przeprowadzenia imprezy to dwie osoby na połówkach etatu. Dzięki zaangażowaniu ich i Rady udało nam się sprostać tak poważnemu zadaniu.

Rola gospodarza dla uczestników mistrzostw jest bardzo niewdzięczna. Po pierwsze, nie ma możliwości korzystania w pełni z przygotowanego programu, po drugie, drużyna startuje tradycyjnie jako pierwsza, nie mając choć odrobiny możliwości podglądnięcia, jak z przeszkodami radzą sobie inni, a po trzecie, szczególnie w czasie trwania zawodów na nim spoczywa cała odpowiedzialność za organizację konkursu, całą logistykę oraz przede wszystkim bezpieczeństwo tak tych, którzy są bezpośrednio zainteresowani imprezą, jak też przypadkowych widzów. Pomimo wielu przeciwności, kłopotów, niesprzyjającej pogody udało nam się szczęśliwie pokonać wszystkie wyzwania.

Nasza drużyna zajęła 6. miejsce w ogólnej punktacji narodowej, a nasi najmłodsi wyjechali z Krakowa z podwójnymi medalami: złotem drużynowo i za pierwsze trzy miejsca w kat. E, czyli młodych adeptów zawodu. Srebro drużynowo zajęliśmy w kategorii F – furgony, a najlepszy z naszych Janusz Kaszuba, startując w kat. B – autobusy, zajął 4. miejsce i w ogólnej punktacji indywidualnej był 20. Na najwyższym podium w kategorii ecodrivingu stanął Darek Serafiński, nasz mistrz z austriackiej edycji mistrzostw w 2010 r. Jest nieźle, ale mogło być jeszcze lepiej. Zawsze jest niedosyt. Zawsze. W tych mistrzostwach biorą udział najlepsi kierowcy i dlatego oprócz umiejętności wymagane jest jeszcze… szczęście.

Tego pierwszego naszym nie brakuje, a to drugie chcielibyśmy mieć bardzo podczas następnej edycji mistrzostw, które odbędą się w sierpniu 2016 r., w Finlandii.

Wprawdzie MŚ 2014 ledwo się skończyły, ale my ciągle mamy apetyty na podium we wszystkich kategoriach. Rozpoczniemy od eliminacji krajowych w przyszłym roku. Oczywiście, o miejscach i terminie poszczególnych eliminacji będziemy informować tak na łamach „PT” i „PT Bus”, jak i na naszej stronie internetowej.

Serdeczne podziękowania dla firm, które pomogły nam zorganizować start naszej drużyny na tegorocznej, najważniejszej dla świata kierowców zawodowych, imprezie:

Volvo Polska, Samochody Ciężarowe; Volvo Polska, Autobusy; Goodyear Dunlop Tires Polska; Robert Bosch Sp. z o.o.; Pozkrone SA, Sp.K.

Ostatnie tygodnie i dni

Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem 29. Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR, które odbędą się tym razem w Polsce, nasza drużyna spotkała się na treningu.

Na zaproszenie właściciela stacji Citronex (w barwach BP) zjechała do Mostków (DK nr 92 za Świebodzinem), by tu poćwiczyć nie tylko jazdę na precyzję, ale również kondycję.

Nasi koledzy pod czujnym okiem Grzegorza Haładusa, prezesa Fundacji Trans.org i jednocześnie dyrektora odpowiedzialnego za projekt „Truckers Life”, mieli okazję wypróbować sprzęt do ćwiczeń i zarazem sprawdzić swoją kondycję.

Więcej informacji nt. tej inicjatywy znajdziecie w sierpniowym „PT” na str. 46 oraz na stronie www.trans.org.

UWAGA KLUBOWICZE!!

 

Wraz z najnowszymi numerem Polskiego Trakera otrzymaliście Zaproszenie na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR Kraków 2014. Po jego okazaniu, zapraszamy do biura SKPT po odbiór gadżetów.

....................................................................................................

Mistrzostwa Polski

Dzięki konkursom, które organizujemy podczas różnych wystawowych bądź trakerskich imprez, nie tylko mamy okazję poznać się bliżej, poznać Wasze umiejętności i wyłonić najlepszych, ale również pokazać obserwatorom takich zawodów, z jaką precyzją potrafią jeździć zawodowi kierowcy.

W drugim dniu targów, tj. 9 października br., na terenach targowych przy ul. Zakładowej w Kielcach każdy kierowca, nie tylko członek Stowarzyszenia Klubu Polskiego Trakera, będzie mógł wziąć udział w finale i powalczyć o tytuł, puchar oraz nagrody.
Jednak warunkiem przejścia do finału, w którym kierowca będzie mógł wykazać się w jeździe na precyzję, będzie po pierwsze – posiadanie prawa jazdy minimum kat. C lub D. Po drugie – wypełnienie poprawnie testu teoretycznego z zakresu wiedzy o ruchu drogowym, przepisów branżowych, w tym również czasu pracy.... Najlepsi.... w teorii przejdą do finału.
Test dla chętnych zostanie zamieszczony na stronach internetowych „PT Busa i SKPT” i już od 30 sierpnia będzie go można wydrukować i najdalej do 20 września br. odesłać do redakcji na adres: „Polski Traker”, 32-005 Niepołomice, ul. Roweckiego 6 z dopiskiem: Mistrzostwa Polski Kierowców.
Dzięki naszemu Sponsorowi Stra­tegicznemu, Firmie Iveco Poland Sp. z o.o., na torze do jazd staną najnowsze modele Iveco Daily.
Będziecie mogli nie tylko powalczyć o tytuł mistrza Polski, ale przede wszystkim sprawdzić, jak radzi sobie nowiutki model w Waszych rękach.
Planujemy jazdy w dwóch kategoriach: samochód do przewozu osób i samochód dostawczy. W każdej z tych kategorii wystartują kierowcy, ale dla właścicieli firm transportowych planujemy kategorie specjalne.
Każdy właściciel firmy lub członek kadry zarządzającej, który posiada odpowiednie uprawnienia, może wziąć udział w naszym konkursie.
Wystarczy jedynie, by zgłosił swój udział, wysyłając e-mail na adres:
bbz@polskitraker.pl, a otrzyma stosowne zgłoszenie do wypełnienia i odesłania.
Uwaga: w kategoriach specjalnych (dla kadry zarządzającej) zawodników nie obowiązuje rozwiązanie testu.

Już dziś zapraszamy serdecznie do walki o piękne puchary i nagrody.

B.

Zgłoszenie    Pytania testowe

..............................................................................................

Trening Polaków w „Nevadzie”

Dwa lata przygotowań minęły szybciej, niż myśleliśmy. Wykorzystaliśmy je jednak bardzo pracowicie, by odpowiednio przygotować się do startu w najbardziej prestiżowej imprezie świata kierowców.

Najlepsi z najlepszych będą wreszcie mogli pokazać, na co ich stać i powalczyć o medale oraz piękne, oryginalne puchary rzeźbione w prawdziwej soli. Niestety, w mistrzostwach startują najlepsi kierowcy wybrani z poszczególnych krajów członkowskich UICR i oni również do Polski przyjadą w konkretnym celu. Wśród nich będzie wielu mistrzów nie tylko z poprzednich edycji. Będą na pewno chcieli potwierdzić swoją mistrzowską klasę.

Tutaj decydują punkty, centymetry i czas na placu jazd, a w testach bezbłędna znajomość branżowych przepisów i właściwych zachowań na drodze.

Na zaproszenie właściciela dobrze znanego miejsca na mapie drogowej każdego kierowcy jeżdżącego na Zachód, Nevada Center w Poźrzadle, w sobotę, 8 sierpnia br., zjechali nasi najlepsi kierowcy.

Na specjalnie wyznaczonym placu mieli okazję poćwiczyć przejazd z pojedynczymi przeszkodami, które będą elementami obowiązkowej trasy przejazdowej na MŚ.

To nic nowego, bowiem już od lat podczas Trakerskich Spotkań czy innych konkursów dla kierowców organizowanych przez nasze stowarzyszenie wielokrotnie ustawialiśmy podobne przeszkody do pokonania, ale na mistrzostwach trzeba to zrobić bezbłędnie, by liczyć na miejsce na podium.

Nasze próby wzbudziły duże zainteresowanie obecnych na stacji kierowców, którzy, korzystając z pauzy, mieli czas, by do nas zaglądnąć.

 

MŚ UICR

files/polski-traker/2014/09/mskz.jpg

To już 29. edycja mistrzostw organizowanych przez największą na świecie unię kierowców zawodowych, skupiającą w swoich szeregach kraje z Europy, Ameryki i Afryki.

Do Polski przyjadą reprezentacje, do których zawodników wyłania się najczęściej podczas krajowych eliminacji.

Mistrzostwa odbywają się w kilku kategoriach na pojazdach jednej lub kilku marek:

A – solo do 18 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu (25 lat), F – furgony (dostawcze). Pełna reprezentacja krajowa to 19 osób, po trzy w każdej kategorii i jedna w ecodrivingu.

Każdy zawodnik musi zaliczyć poprawnie pisemny test z zasad ruchu drogowego w Europie, mocowania ładunku, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz najbardziej widowiskowej konkurencji, jaką jest jazda na precyzję po specjalnym torze z przeszkodami. W kategorii ecodriving jazdę po torze zastępuje jazda po specjalnie wyznaczonym, ok. 30-km odcinku drogi publicznej z jak najmniejszym zużyciem paliwa, oczywiście z zachowaniem zasad ruchu drogowego.

 

Program mistrzostw

25.09 czwartek – przyjazd/przylot reprezantacji,

godz. 19.00 – uroczysty przemarsz drużyn i gala rozpoczęcia w Zamku Królewskim w Niepołomicach

26.09 piątek – teren lotniska przy Muzeum Lotnictwa (impreza otwarta)

8.00 – 18.00 zawody: jazdy konkursowe, testy i pokazy – I grupa

9.00 – 17.00 program turystyczny – II grupa

19.00 – uroczysta kolacja (impreza zamknięta, tylko dla uczestników mistrzostw i zaproszonych gości)

27.09 sobota – teren lotniska przy Muzeum Lotnictwa (impreza otwarta)

8.00 – 18.00 zawody: jazdy konkursowe, testy i pokazy – II grupa

9.00 – 17.00 program turystyczny – I grupa

20.00 – rozpoczęcie uroczystej gali zakończenia, ogłoszenie wyników mistrzostw (impreza zamknięta, tylko dla uczestników mistrzostw i zaproszonych gości)

28.09 niedziela – indywidualny wyjazd grup.

Wizyta w Holandii i… mistrzostwa

Swoją obecność na wrześniowych Mistrzostwach Świata UICR potwierdziły już: Włochy, Belgia, Chorwacja, Słowenia, Szwajcaria, Austria, Urugwaj, Zimbabwe oraz Niemcy i Finlandia.

Nasza reprezentacja w swoim składzie również ma mistrzów: Darek Serafiński – mistrz świata 2010 w ecodrivingu oraz mistrzowska reprezentacja w kat. F na czele z Danielem Szukalskim i to oni będą bronić swoich tytułów. Jeśli tylko chcielibyście podglądnąć przed mistrzostwami, jak nasza reprezentacja przygotowuje się do mistrzostw, zapraszamy 9 sierpnia na stację Nevada Center (w Poźrzadle, DK 92) lub 23 sierpnia na stację Citronex-BP w Mostkach, DK 92. Tutaj naszym gościem specjalnym oraz „trenerem” reprezentacji będzie Iwona Blecharczyk, ambasadorka akcji „Truckers Life”, programu zdrowego trybu życia, którego patronem jest nasze stowarzyszenie.

 

i Mistrzostwa Polski

po raz pierwszy w Polsce organizujemy konkurs dla kierowców minibusów i samochodów dostawczych.

Wspólnie z Targami Kieleckimi postanowiliśmy zwrócić uwagę na tę grupę kierowców środków transportu i zorganizować Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych podczas najbliższych targów TransExpo.

W drugim dniu targów, tj. 9 października br., na terenach targowych przy ul. Zakładowej w Kielcach, każdy kierowca, nie tylko członek Stowarzyszenia Klubu Polskiego Trakera, będzie mógł wziąć udział w finale i powalczyć o tytuł, puchar oraz nagrody.

Jednak warunkiem przejścia do finału, w którym będzie mógł wykazać się w jeździe na precyzję, musi po pierwsze – posiadać prawo jazdy kat. C (może być C+E oczywiście) lub D. Po drugie – wypełnić poprawnie test teoretyczny z zakresu wiedzy o ruchu drogowym, przepisów branżowych, w tym również czasu pracy. Najlepsi z teorii przejdą do finału.

Test dla chętnych zostanie zamieszczony na stronach internetowych „PT Bus” oraz SKPT i już od 15 sierpnia będzie go można wydrukować i najpóźniej do 10 września br. odesłać do redakcji na adres: „Polski Traker”, 32-005 Niepołomice, ul. Roweckiego 6 z dopiskiem: Mistrzostwa Polski Kierowców.

Planujemy jazdy w dwóch kategoriach: samochód do przewozu osób i samochód dostawczy. W każdej z tych kategorii wystartują kierowcy, ale dla właścicieli firm transportowych planujemy kategorie specjalne.

Każdy właściciel firmy lub członek kadry zarządzającej, który posiada odpowiednie uprawnienia, może wziąć udział w naszym konkursie.

Wystarczy jedynie, by zgłosił swój udział, wysyłając e-mail na adres: bbz@polskitraker.pl, a otrzyma stosowne zgłoszenie do wypełnienia i odesłania.

Uwaga: w kategoriach specjalnych zawodników nie obowiązuje rozwiązanie testu.

UICR w Modlniczce

Podczas historycznej wizyty jury Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR, o której pisaliśmy w poprzednich numerach, odwiedziliśmy krakowskiego dealera naszego Sponsora Strategicznego – firmę Mercedes-Benz Polska.

Po zakończeniu sympatycznej wizyty w polskim przedstawicielstwie firmy Meiller w Niepołomicach, gościliśmy w miejscu, gdzie zawodnicy wrześniowych Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych będą rozpoczynać i kończyć przejazdy w konkurencji jazdy ekonomicznej. Trasa w normalnym ruchu drogowym na autostradzie, drodze wewnętrznej i krajowej pozwoli jury ocenić jazdę reprezentantów wszystkich krajów, które zgłosiły swoje uczestnictwo w mistrzostwach.

Już dziś zapraszamy Was do udziału w tym najważniejszym w świecie kierowców zawodowych wydarzeniu i trzymajcie kciuki za naszą reprezentację i… organizację : )

Ale przedtem, mamy nadzieję spędzić z Wami czas na zlotach, które będą miały miejsce w trakcie wakacji.

17-19 lipca – w Polskiej Nowej Wsi k. Opola na jubileuszowym (10.) zlocie nie tylko tuningowanych ciężarówek – Master Truck. To właśnie w tym miejscu po raz pierwszy będziecie mieli okazję zobaczyć całą polską reprezentację na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Jeśli jednak nie uda Wam się tam dojechać, by poznać nasz polski team, to zapraszamy na spotkania z nimi i śledzenie treningów przed mistrzostwami w godz. 10.00-15.00:

9 sierpnia – do Nevady Center (stacja paliw w Poźrzadle, dk 92)

23 sierpnia – na stację Citronex BP w Mostkach – dk 92.

2014 to rok mistrzostw na światowym poziomie

Najpierw w piłce nożnej, potem w piłce siatkowej, a na koniec Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. W tych ostatnich będziemy mieli wiele powodów, by ciągle towarzyszyły nam emocje.

Po raz pierwszy, pomimo to, że jest to już 29. edycja, odbywają się w Polsce, a nasza organizacja odpowiada za ich przygotowanie. Przyjazd do Polski 500 naszych kolegów i koleżanek z prawie całej Europy, Afryki i Ameryki oraz logistyka z tym związana już daje nam już powód do stresu. Zdobycie wsparcia finansowego do zabezpieczenia budżetu organizacyjnego to następny, ale sama rola gospodarza, któremu pozostało tylko dziewięć miesięcy już wzbudza w nas adrenalinę.

Jedno jest pewne – musimy to najważniejsze w naszej branży wydarzenie w Polsce „urodzić”, oby najlepiej i bezboleśnie.

Obecnie trwają rozmowy ze sponsorami eliminacji wiosennych do reprezentacji w kategoriach: A, C i D oraz F. Trwają również zmagania ze sprawami formalnymi i potencjalnymi sponsorami samych mistrzostw. W związku z częstymi pytaniami telefoniczno-e-mailowymi powtarzam najważniejszą informację:

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadać aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie rozwiązany test teoretyczny.

Test zostanie opublikowany w styczniu na naszej stronie internetowej, a dokładne informacje o eliminacjach (z uwagi na niezakończone rozmowy z partnerami) znajdziecie w lutowym „PT” oraz „PT Bus”.

UICR z wizytą u Meillera

Celem wizyty Roberta Kastnera (szefa austriackiej organizacji APTA-Austrian Professional Drivers Association), wiceprezydenta UICR odpowiedzialnego za Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych, oraz przewodniczącego jury tych mistrzostw Henriego Nellisena (Luksemburg) było nie tylko omówienie szczegółów regulaminu mistrzostw oraz oficjalne losowanie miejsc startowych dla poszczególnych krajów członkowskich. Na zaproszenie Krzysztofa Adamiuka, prezesa zarządu firmy Meiller Polska Sp. z o.o., z przyjemnością towarzyszyliśmy naszym gościom w zwiedzaniu jej polskiego przedstawicielstwa.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu oraz prezentacji w dwóch językach przez samego prezesa mogliśmy na wstępie sprawnie przyswoić sobie historię powstania, jak również kolejnych etapów rozwoju firmy w Niemczech i jej sieci w Europie.

W drugiej części wizyty reprezentacja naszej organizacji wspólnie z zagranicznymi gośćmi zwiedziła zakład, gdzie z zainteresowaniem zapoznała się z aktualną produkcją i gotowymi pojazdami czekającymi na nabywców na placu wokół firmy.

Meiller Polska to partner tegorocznych Mistrzostw Świata. Firma ta pierwsza nam zaufała i, podpisując stosowną umowę, wesprze finansowo oraz organizacyjnie nasze działania w przygotowaniu tej najważniejszej w świecie kierowców zawodowych imprezy. O programie mistrzostw oraz naszych partnerach będziemy Was informować na bieżąco na łamach „PT” i „PT Bus” oraz na naszej stronie internetowej.

Już dziś zapraszamy Was do udziału w tym najważniejszym w świecie kierowców zawodowych wydarzeniu, trzymajcie kciuki za naszą reprezentację i… organizację : )

Ale przedtem mamy nadzieję spędzić z Wami czas na zlotach, które będą miały miejsce w trakcie wakacji.

28 czerwca br. – w Deszcznie spotkamy się na, niestety, już ostatnim Zlocie Kierowców Aut Ciężarowych. Miło nam będzie spędzić wspólnie czas i podziękować za te szczególne chwile.

17-19 lipca br. – w Nowej Polskiej Wsi k. Opola na jubileuszowym (10.) zlocie nie tylko tuningowanych ciężarówek – Master Truck. To właśnie w tym miejscu po raz pierwszy będziecie mogli zobaczyć całą polską reprezentację na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Jeśli jednak nie uda Wam się dojechać na te zloty, to zapraszamy na nasze coroczne spotkania na stacjach paliw. Tym razem Trakerskie Spotkania w drodze odbędą się w sierpniowe weekendy. O szczegółach i programie spotkań powiadomimy Was w następnym numerze i na naszej stronie internetowej.   

Historyczne odwiedziny w Niepołomicach cz. 1

W pierwszy weekend kwietnia br. po raz pierwszy gościliśmy w naszej siedzibie członków zarządu UICR.

W związku z organizacją mistrzostw świata przez nasze stowarzyszenie na specjalne spotkanie z zarządem i osobami odpowiedzialnymi za imprezę przylecieli do nas wysłannicy centrali UICR. Mieliśmy okazję gościć wiceprezydenta Roberta Kastnera (szefa austriackiej organizacji APTA-Austrian Professional Drivers Association), odpowiedzialnego za Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014, oraz przewodniczącego jury tych mistrzostw – Henriego Nellisena (Luksemburg). Podczas roboczego spotkania i omawiania szczegółów regulaminu mistrzostw miało również miejsce oficjalne losowanie miejsc startowych dla poszczególnych krajów członkowskich UICR. Gospodarz mistrzostw tradycyjnie staruje pierwszy, tak więc naszej ekipie będzie można pokibicować tylko w pierwszy dzień zawodów, czyli 26 września w godzinach porannych. Pełna tabela startowa obok. O szczegółach wizyty UICR-owych gości w następnym numerze, a o programie mistrzostw i naszych partnerach będziemy Was informować na bieżąco na łamach „PT” i „PT Bus” oraz na naszej stronie internetowej.

Po ostatnich eliminacjach do mistrzostw znamy już skład naszej reprezentacji: kat. A – Daniel Mielczarek, Ireneusz Tausz, Artur Narożny; kat. B – Janusz Kaszuba, Mirosław Braczyński, Krzysztof Klimek; kat. C – Dawid Czepczor, Mariusz Skupiński, Janusz Litwa; kat. D – Arkadiusz Wieczorek, Grzegorz Don, Robert Słomkowski; kat. E – Łukasz Stróżycki, Kamil Opler, Łukasz Stokłosa; kat. F – Kamil Kruk, Daniel Szukalski, Marcin Sobol. W kat. E miejsce trzecie w konkursie „Młodych Wilków”, czyli eliminacji do MŚ w kat. E, zajął wprawdzie Daniel Mielczarek, ale z uwagi na zapewnienie sobie miejsca w naszej reprezentacji podczas sosnowieckich eliminacji do drużyny E wchodzi 4. „Młody Wilk”, czyli Łukasz Stokłosa z Krakowa. W konkursie ecodrivingu będzie nas reprezentował i zarazem bronił swojego mistrzowskiego tytułu Dariusz Serafiński.

Już dziś zapraszamy Was do udziału w tym najważniejszym w świecie kierowców zawodowych wydarzeniu i trzymajcie kciuki za naszą reprezentację oraz… organizację : )

Najlepsi – na mistrzostwa!

Kto będzie reprezentował nas w kategoriach solo, z przyczepą i z naczepą podczas 29. Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR, które odbędą się we wrześniu w Krakowie – dowiemy się już we wtorek, 15 kwietnia br.

Na gościnnych terenach ExpoSilesia w Sosnowcu, w pierwszym dniu targów Silesia TSL Expo i Silesia Komunikacja odbędzie się ostatni etap eliminacji do kategorii ciężarowych: A – solo, C – zestaw z naczepą i D – zestaw z przyczepą. Trzech najlepszych kierowców z każdej z nich zajmie miejsce w naszej drużynie.

Spośród wielu ankiet z rozwiązanym testem teoretycznym, jakie wpłynęły do 20 lutego br. do redakcji, jedynie 26 kierowców zakwalifikowało się do eliminacji.

Teraz przed nimi najważniejszy etap – test z pomocy przedmedycznej, poprawne mocowanie ładunku i znalezienie usterek w samochodzie. W Sosnowcu czeka ich jazda na precyzję i czas po specjalnym torze z przeszkodami. Dzięki współpracy ze sponsorem strategicznym imprezy i zarazem sponsorem generalnym polskiej ekipy na mistrzostwa – firmy Volvo Group Trucks – będziemy mogli podziwiać zmagania kierowców samochodami Volvo i Renault.

W kat. A wystartują: Grzegorz Hajdrych, Przemysław Kulczyński, Ireneusz Michniak, Daniel Mielczarek, Artur Narożny, Michał Rzepa, Izabela Słomkowska, Ireneusz Tausz.

W kat. C: Dawid Czepczor, Hubert Gilewicz, Mirosław Kozieja, Janusz Litwa, Marek Niciak, Robert Owczarzak, Dariusz Serafiński, Mariusz Skupiński, Marcin Sobol, Daniel Szukalski.

W kat. D: Adam Chyżyński, Robert Czernik, Grzegorz Don, Przemysław Fojcik, Grzegorz Jurek, Kamil Kruk, Robert Słomkowski, Arkadiusz Wieczorek.

Na finalistów eliminacji czekają pamiątkowe upominki, a na najlepszych puchary i miejsce w składzie naszej reprezentacji.

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie na pokazy jazdy w wykonaniu naszych przyszłych mistrzów : )

BBZimmer

Organizator Eliminacji

CEO MŚ UICR Polska 2014

 

Program Eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014:

godz. 8.00-9.00 – rejestracja i powitanie sponsorów oraz zawodników, losowanie kolejności do jazd,        

godz. 9.00-14.00 – jazdy po torze dla kierowców wg kolejności i kategorii, konkurencja mocowania ładunku i znalezienia usterek, test z pierwszej pomocy przedmedycznej,                                   

godz. 10.00-14.00 – jazdy konkursowe symulatorem CEZ CARGO  na „Najlepszego wirtualnego kierowcę eliminacji”, 

godz. 14.00-15.00 – posiedzenie jury (catering dla uczestników),

godz. 15.00 – minikoncert zespołu TRACE (scena w pawilonie),

godz. 15.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród, na zakończenie koncert zespołu TRACE.

...................................................................................................................................................................

15 kwietnia br. na terenie naszego partnera, a zarazem gospodarza terenu podczas trwania targów SilesiaTSL Expo i Silesia Komunikacja w Sosnowcu będziemy podziwiać zmagania naszych koleżanek i kolegów, którzy staną do walki o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. Co dwa lata największa w świecie organizacja kierowców zawodowych, jaką jest UICR, organizuje dla swoich członków mistrzostwa, mające na celu m.in. wyłonienie mistrza świata, czyli najlepszego z najlepszych w: jeździe po torze na precyzję, mocowaniu ładunku, pomocy przedmedycznej i znajomości przepisów branżowych oraz mistrza świata w ecodrivingu. Ten ostatni musi w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym zużyciu paliwa przejechać specjalny odcinek drogi w normalnym ruchu drogowym. Zawody odbywają się w sześciu kategoriach: A – ciężarówka solo pow.12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 25 lat oraz F – furgony/dostawcze.

Tegoroczna, 29. już edycja będzie miała miejsce w Polsce, a gospodarzem i zarazem organizatorem tej wyjątkowej imprezy jest nasze stowarzyszenie. Oprócz ogromnej pracy i zaangażowania, jakie w nią już wkładamy, a czeka nas więcej, musimy również wyłonić naszą reprezentację. Mamy już pierwszych członków naszego teamu. W kat. E trójka najlepszych „Młodych Wilków” wywalczyła swoje miejsce w Krakowie, podczas Trakerskich Spotkań. Kat. B tworzy najlepsza trójka kierowców wyłonionych podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów – Kielce 2013.

Czeka nas ostatni etap eliminacji do pozostałych kategoriach. Trzech najlepszych z każdej z nich poznamy już w Sosnowcu.

Sponsorem strategicznym tegorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata, jak również sponsorem generalnym naszej reprezentacji jest firma Volvo Group Trucks Poland. To z tej grupy samochody będą do dyspozycji startujących: kat. A – solo Renault Premium, kat. C – zestaw Volvo FH z naczepą i kat. D – zestaw Volvo FH z przyczepą. Jazdy konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00, a około godz. 16.00 już będziemy znać najlepszych, o czym, oczywiście, miło będzie nam Was bezzwłocznie powiadomić.

BBZimmer

Organizator eliminacji

CEO MŚ UICR Polska 2014

...................................................................................................................................................................

Eliminacje w Sosnowcu

We wrześniu br. czeka nas ogromna dawka transportowej adrenaliny, bowiem nasze stowarzyszenie gościć będzie w Krakowie uczestników i co za tym idzie – organizować 29. edycję Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych. Uczestniczyć w nich będzie również nasza reprezentacja.

Mistrzostwa Świata mają na celu m.in. wyłonienie mistrza świata, czyli najlepszego z najlepszych w: jeździe po torze na precyzję, mocowaniu ładunku, pomocy przedmedycznej i znajomości przepisów branżowych oraz mistrza świata w ecodrivingu. Ten ostatni musi w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym  zużyciu paliwa przejechać specjalny odcinek drogi w normalnym ruchu drogowym.

Zawody odbywają się w sześciu kategoriach: A – ciężarówka solo pow. 12 t, B – autokar, C – zestaw z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 25 lat oraz F – furgony/dostawcze.

Mamy już pierwszych reprezentantów Polski w kat. F, którzy wywalczyli swoje miejsce w Krakowie podczas Trakerskich Spotkań, oraz B, czyli najlepszych kierowców wyłonionych podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów, Kielce 2013.

Czeka nas ostatni etap eliminacji do pozostałych kategorii. Trzech najlepszych z każdej z nich zajmie miejsce w naszej drużynie.

Eliminacje odbędą się 15 kwietnia br. na terenie ExpoSilesia w Sosnowcu podczas targów TSLSilesia i Silesia Komunikacja.

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadać aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie test teoretyczny. Sponsorem strategicznym tegorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata, jak również sponsorem generalnym naszej reprezentacji jest firma Volvo Trucks Group Poland, której samochodami finaliści będą mieć przyjemność pokonać tor przeszkód w Sosnowcu. 

Trudne zadania

Chociaż kalendarz pokazuje rok 2013, my już na dobre jesteśmy myślami i przygotowaniami przy największej w naszej branży imprezie, jaką są Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR.                                                

W poprzednich numerach przedstawiłam Wam pierwszych członków naszego klubu, którzy wywalczyli już swoje miejsce w polskiej reprezentacji na mistrzostwa.

Mamy już komplet w kat. B (autobusy) i kat. E (młodzi adepci zawodu do 24 lat).

Brakuje nam tych najlepszych w pozostałych kategoriach.

Reprezentację w kategorii A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach. Obecnie trwają rozmowy ze sponsorem strategicznym, którego samochody będą podstawione do jazdy na precyzję, oraz z właścicielem terenu, gdzie odbędą się eliminacje.

Kierowcy, którzy będą chcieli wziąć udział w eliminacjach, muszą być czynnymi członkami naszego stowarzyszenia, posiadającymi aktualne prawo jazdy, legitymacje członkowskie za rok 2013 i 2014 oraz są zobligowani wypełnić i przesłać stosowne zgłoszenie, a następnie test teoretyczny.

Więcej informacji na temat eliminacji do MŚ oraz zgłoszenia do zawodów w następnym numerze „PT”, a pod koniec grudnia również na naszej stronie internetowej: www.polskitraker.pl pod logo SKPT.

Pierwsi reprezentanci Polski

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych 2014 już nabrały rozpędu.

Podczas tegorocznych Trakerskich Spotkań w Krakowie kierowcy w wieku do 24 lat w konkursie zorganizowanym wspólnie z firmą Iveco Poland walczyli o pierwsze miejsca w naszej reprezentacji. Wiemy już, że drużyna kat. E to: Łukasz Stróżycki (Kędzierzyn-Koźle), Kamil Opler (Opole) i Daniel Mielczarek (Ruda k. Sieradza).

Tegoroczne MPKA były eliminacją do mistrzostw świata w kat. B (bus), a trzech najlepszych kierowców wyłonionych podczas tych zawodów weszło do reprezentacji Polski w kat. B (busy): Mirosław Braczyński (Piła), Krzysztof Klimek (Kraków) i Janusz Kaszuba (Kielce).

Reprezentację w kategoriach: A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach. 

Niespełna rok dzieli nas od największego w branży wydarzenia dotyczącego kierowców zawodowych, a na pewno historycznego, gdyż po raz pierwszy po 28 edycjach odbędzie się ono w Polsce.                                                 Eliminacje do reprezentacji naszego kraju już rozpoczęliśmy. Pierwszy etap, podczas którego wybrani zostali najlepsi młodzi kierowcy (maks. 24 lata) miał miejsce w Krakowie, w pierwszym dniu Trakerskich Spotkań. Tegoroczny konkurs „Młode Wilki” tym razem poszerzony został o egzamin z zasad mocowania ładunku i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pomógł wybrać najlepszych do kategorii E. Wiemy już, że drużyna kat. E to: Łukasz Stróżycki (Kędzierzyn-Koźle), Kamil Opler (Opole) i Daniel Mielczarek (Ruda k. Sieradza).

Podczas targów TransExpo w Kielcach odbyły się 5. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Tegoroczne MPKA były również eliminacją do mistrzostw świata w kat. B (bus), a trzech najlepszych kierowców wyłonionych podczas tych zawodów stanowi naszą reprezentację właśnie w tej kategorii. Są to: Mirosław Braczyński, Krzysztof Klimek oraz Janusz Kaszuba. Reprezentację w kategorii A, C i D oraz F poznamy wiosną przyszłego roku po obowiązkowych eliminacjach

Stowarzyszenie „Klub Polskiego Trakera”

 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...