Spis treści nr 4/2014

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Pół roku 2014 mamy za sobą, a wraz z nim niezłe wyniki sprzedaży autobusów turystycznych i raczej słabe autobusów miejskich. 

Wywiad

6
 

Rozmowa z dyrektorem Departamentu Służby Celnej Piotrem Danielem

1 lipca został wprowadzony podatek VAT w wysokości 25% na usługi przewozu osób. W związku z tym przewoźnicy wykonujący przewozy pasażerskie na terenie lub przez terytorium Danii zobowiązani są do rejestracji w duńskim systemie podatkowym na 8 dni przed planowanym wjazdem na teren tego kraju. Deklaracje podatkowe, muszą być składane w formie elektronicznej. Podatek VAT rozliczny jest w kwartalnie, zgodnie z zasadą przejechanych kilometrów.

Przypominamy, że w Austrii pomimo przedstawienia stosownych dokumentów przy poborze GO-Box przez kierowców. ASFINAG – firma odpowiedzialna za pobór opłat – wymaga od przewoźników, przesłania dokumentów potwierdzających normy ekologiczne Euro-4, Euro-5, Euro-6 (obowiązkowo z kopią dowodu rejestracyjnego), w ciągu 14 dni od pobrania urządzenia Go-Box na granicy. Do pojazdów leasingowych dodatkowo należy dołączyć kopie pierwszej strony umowy leasingowej – użyczenia, w celu uniknięcia problemów z identyfikacją płatnika.

Prezentacja

10
 

To już 3. generacja Daily. Nowy projekt powstał w oparciu o doświadczenie zdobyte przy jego długoletniej produkcji i sprzedaży popularnej konstrukcji (2,6 mln egzemplarzy sprzedanych w 100 krajach). czytaj więcej…

 

Już od 29 kwietnia br. po stolicy Małopolski kursują elektrobusy. Początkowo cztery, a obecnie pięć pojazdów obsługuje linię 154, łączącą pętle Prądnik Biały i Dworzec Główny Zachód.

42
 

Uroczystości jubileuszowe, a co za tym idzie wręczanie okolicznościowych odznaczeń państwowych, resortowych, medali oraz odznak PTP zdecydowanie zdominowały to spotkanie.

Paryż, miasto zakochanych, stolica kultury oraz mody. Miasto posiadające niezwykły klimat lansu z domieszką arogancji i lekceważeniem dla przybywających do niego turystów.

Aktualności

46
 

7 maja br. na uroczystej gali rozdane zostały tytuły Superbrands 2013/14 dla najsilniejszych marek na rynku polskim. Volvo Trucks, jako jedna z zaledwie siedmiu nagradzanych marek, otrzymała zaszczytny tytuł Business Superbrands.

Europejska oferta Alcoa poszerzyła się o felgę w nowym rozmiarze 16,0x5,5. Jest to pierwsza felga Alcoa dla segmentu samochodów dostawczych i minibusów. Nowa felga waży 7,7 kg, zapewnia maksymalną nośność 1060 kg i jest dostępna w wykończeniu Dura-Bright®. Nowa, lekka felga jest tak łatwa w konserwacji jak pozostałe felgi w ofercie Alcoa.

Bosch oferuje czujniki wykorzystywane do wielu różnych zastosowań w elektronice samochodowej i użytkowej. 

1 lipca 2014 r. została wdrożona nowa struktura organizacyjna kierownictwa działów sprzedaży w firmie EvoBus Polska.

Swoją obecność na wrześniowych Mistrzostwach Świata UICR potwierdziły już: Włochy, Belgia, Chorwacja, Słowenia, Szwajcaria, Austria, Urugwaj, Zimbabwe oraz Niemcy i Finlandia.

Po raz pierwszy w Polsce organizujemy konkurs dla kierowców minibusów i samochodów dostawczych.

PIN-y do kart paliwowych są zawsze aktualnym tematem. 

Reportaż

38
 

Choć tytuł można zrozumieć dwuznacznie, nie będzie tu mowy o stanie fizjologicznym, jakiego mogliśmy doświadczać, lecz o największej na północy Polski trakerskiej imprezie.

Przerobione na Malcie na amfibię 12-metrowe Iveco z 43 miejscami dla pasażerów kursuje po Budapeszcie od czterech lat i mimo dość wygórowanych cen przejażdżki nim cieszą się na tyle dużym powodzeniem.

Panorama firm

40
 

W spółce zatrudnionych jest około 50 kierowców, z których zdecydowana większość posiada umowę o pracę. Wszystkie linie posiadają przebieg powyżej 50 km gdzie musi być prowadzona elektroniczna ewidencja czasu pracy.

Samouczek

43
 

Wśród pytań na egzaminie (kwalifikacja wstępna) zdarzają się również te podchwytliwe, niekoniecznie z zakresu wiedzy o transporcie, przepisów o ruchu drogowym czy czasu pracy.

Technika

44
 

Wyeliminowanie bezproduktywnej pracy silnika spalinowego napędzającego miejski autobus stanowi zauważalny wkład w oszczędzanie paliwa, a także katalizatora oraz filtra cząstek stałych.

Niekarany 18-latek z wykształceniem średnim i z deklaracją znajomości języka obcego możne legalnie wyruszyć w świat z grupą turystów i eksperymentować na żywym organizmie...

Prenumerata

57
 

Humor

58
 
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...