Spis treści nr 6/2014

 

files/pliki/okolicznosciowe/bn2014.jpg

Prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia,
spokojnych, wśród bliskich
oraz
możliwości realizowania 
swoich marzeń i planów
w roku 2015
życzą
Redakcje

Humor

 

Spis treści

 

Od redakcji

 

Mijający rok prawdopodobnie dobrze zapisze się w statystykach sprzedaży, choć na podsumowania jeszcze za wcześnie. Sądząc po frekwencji wystawców na IAA w Hanowerze branża autobusowa rozwija się, choć ostatnio poczynione większe inwestycje dotyczą produkcji autobusów klasy budżetowej. Van Hool uruchamia produkcję w Skopje, pod Warszawą rusza montaż na bazie produktów MAZ, natomiast Autosan powoli wychodzi na prostą, jak można wnioskować z wywiadu zamieszczonego na naszych łamach.

Rozmowa ze Sławomirem Łopatowskim, prezesem zarządu, dyrektorem handlowym Autosana

Prezentacja

12
 

Zaprojektowany i przetestowany od nowa, aby rywalizować z europejską czołówką Euro-6 oraz spełnić oczekiwania przedsiębiorstw komunikacyjnych, z którymi polski producent autobusów zawsze szedł na daleko idącą współpracę.

Targi

 

Za nami jubileuszowa, 25. edycja targów Tour Salon, która miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 23-25 października br.

 

Hanowerska wystawa pod wieloma względami była najważniejsza w tym roku dla branży samochodów użytkowych, jednak zwiedzając autobusowe ekspozycje można było odnieść wrażenie, że wystawcy czynią ukłon w kierunku niemieckiego klienta.

W czasie ceremonii otwarcia prezes Andrzej Mochoń powiedział, że Transexpo stało się miejscem spotkań fanów kieleckich targów autobusowych.

Informacje

 

EvoBus Polska informuje o zmianie personalnej na szczeblu kierownictwa w firmie.

MAN koncentruje swoją produkcję autobusów miejskich w zakładach w Starachowicach. Firma przeznaczyła ponad 40 mln euro na zrealizowanie odpowiednich inwestycji w Polsce, między innymi na nową generację pojazdów.

 

Tradycyjnie każde zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych odbywa się w innym miejscu.

W polskiej fabryce wytwarzane są wszystkie autobusy szwedzkiego koncernu przeznaczone na europejskie rynki.

Reprezentacje 17 krajów członkowskich największej i zarazem najstarszej na świecie unii kierowców zawodowych UICR wzięły udział w 29. edycji mistrzostw świata, które odbyły się w Krakowie 25-28 września br.

Po raz pierwszy w Polsce, w drugi dzień kieleckich targów TransExpo, 9 października br. odbyły się Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych.

Celem każdej organizacji pozarządowej jest działalność na rzecz swoich członków, konkretnego wydarzenia, tematu lub środowiska, w którym działa.

Panorama

 

Firma na co dzień współpracuje z trzema dużymi „graczami” z branży turystycznej (Sindbad, Jordan i ukraiński Akord-Tur) oraz kilkoma mniejszymi, lokalnymi biurami turystycznymi.

Obecnie z dworca PKS Poznań SA korzysta około 50 przewoźników obsługujących kursy krajowe i 30 jeżdżących na trasach międzynarodowych. Do dyspozycji mają 19 stanowisk, w tym 16 o ujednoliconej wielkości.

Samouczek

 

Wśród pytań na egzaminie (klasyfikacja wstępna) znajdują się takie, które dotyczą przewozu osób niepełnosprawnych. Czy potraficie na nie udzielić poprawnej odpowiedzi?

Spis 2014

 

Prenumerata

 

Humor

 
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...