Spis treści nr 06/2015 Zamów numer

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Busworld zdominował bieżący „PT Bus”, ale to ważne wydarzenie w branży autobusowej, do którego jeszcze wrócimy w kolejnych wydaniach.

Wywiad

6
 

Rozmowa z Michałem Zagozdą, regionalnym szefem Sprzedaży ds. Aplikacji Autobusowych Europa Centralna w Groeneveld Polska Sp. z o.o.

Przegląd

8
 

Historia naszych testów obejmuje wąski przedział czasu. Był to okres intensywnego rozwoju konstrukcji autobusowych, zjawiska raczej niezwykłego w tej branży.

Samouczek

13
 

Kilka pytań z testu na kwalifikację wstępną do powtórki nie tylko dla początkujących.

 

Quiz

13
 

Ankieta

14
 

Prenumerata

15, 56
 

Informacje

16
 

Pierwszy numer „PT Bus” powstał w chwili, kiedy jego starszy brat, miesięcznik „Polski Traker”, od ponad dziesięciu lat ukazywał się na rynku. Krótkie podsumowanie okiem wydawcy.

Wystawy

20
 

23. edycja wystawy w Kortrijk przyciągnęła rekordową liczbę 34 932 zwiedzających ze 118 krajów świata. To wzrost o ok. 9% w porównaniu z poprzednią edycją.

Integralną częścią Busworld w Kortrijk jest European Coach & Bus Week, podczas którego przyznawane są wyróżnienia dla wystawianych produktów.

Klub

26
 

Tegoroczne Trakerskie Spotkania na wybranych stacjach czy opolski zlot ciężarówek utwierdziły nas w przekonaniu, że warto choć na chwilę się spotkać.

Informacje

36
 

Już tradycyjnie od lat użytkownicy i sympatycy tej marki w Polsce biorą udział w „Dniach otwartych”. Tegoroczne spotkanie zbiegło się z obchodami 15-lecia VDL.

Zgromadzenie w Arłamowie

37
 

W dniach 17 i 18 listopada br., w urokliwym hotelu Arłamów miało miejsce zgromadzenie ogólne Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.

Zapewnienie podróżującym bezpieczeństwa i prawidłowej realizacji usługi zaczyna się od momentu powstawania programu poprzez przygotowanie kierowców i pojazdu do drogi.

 

Aktualności

40
 

Emka-Trans zamówiła nowy model Irizara wyposażony w podwozie marki Scania.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie został pierwszym w Polsce właścicielem nowego Solarisa Urbino 12.

Poznańska redakcja „Gazety Wyborczej” przyznaje nagrodę Giganta już od 1993 r.

Bridgestone wprowadza nowy bieżnik U-AP 001 do opon na wszystkie osie pojazdów eksploatowanych w mieście. 

Nowości

42
 

Solaris Tramino Olsztyn, czyli tramwaj dla Olsztyna wyprodukowany w fabryce Solarisa, miał swoją premierę na Targach Trako w Gdańsku 22 września 2015 roku.

 

Problemy

44
 

8 października br. przed sejmem miał się odbyć protest przewoźników osobowych. Skończyło się na debacie, w której uczestniczyło przeszło 500 przedsiębiorców.

Jednym z ważniejszych etapów rozwoju fabryki była decyzja wprowadzenia techniki tzw. electrocoatingu, czyli zabezpieczenia antykorozyjnego metodą kataforezy.

 

W sobotę, 27 czerwca br., na parkingu przed Urzędem Miasta Tychy odbyło się uroczyste przekazanie 36 autobusów – MAN Lion’s City i Lion’s City G CNG.

Panorama firm

50
 

Oskar to biuro podróży specjalizujące się w obsłudze kierunku bałkańskiego, które swym podróżnym zapewnia dojazd na miejsce luksusowymi autokarami.

Turystyka

52
 

Londyn jest największym opisywanym przez nas miastem zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i odwiedzających.

19 września br. po raz 14. zorganizowano w Warszawie Dni Transportu Publicznego. Tegoroczne hasło brzmiało „Poczuj miętę do komunikacji”.

Spis 2015

57
 

Humor

58
 
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...