Spis treści nr 02/2017 Zamów numer

Humor

3
 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
radosnego, wiosennego nastroju,
mokrego Dyngusa
oraz wesołego Alleluja!

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Struktura sprzedaży autobusów w Polsce wydaje się pozostawać bez związku z wielkością ich produkcji, z wyjątkiem autobusów marki Solaris. Polski producent traktuje rodzimy rynek priorytetowo, ale także intensywnie rozwija swoją działalność za granicą. Co z tego wynikło – dowiedzieliśmy się na corocznej konferencji prasowej organizowanej przez Solaris Bus & Coach SA.

Rozmowa „PT Bus” z Bernadetą Piegat, menedżerem serwisu Volvo Group Center w Młochowie

Prezentacja

8
 

Autobus Volvo 8900 spełnia wszystkie wymagania w komunikacji międzymiastowej i dojazdowej. Jest uniwersalny dzięki szerokiemu wyborowi wariantów i został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacji.

Z początkiem roku Stanisław Rosół został nowym szefem sprzedaży opon ciężarowych w firmie Continental Opony Polska. Dotychczas zajmował stanowisko kierownika ds. rozwoju sprzedaży.

Firma Volvo Polska już po raz ósmy uzyskała prestiżową certyfikację Top Employers.
W tegorocznym badaniu poświęconym warunkom pracy u kluczowych pracodawców w Polsce były oceniane m.in. metody wdrażania nowych pracowników, możliwości rozwoju zawodowego, a także kultura organizacyjna.

ABB otrzymała trzy zamówienia na dostawę najnowocześniejszych stacji szybkiego ładowania do klientów w Europie i Ameryce Północnej. Zamówienia dotyczą stacji ładowania OppCharge, przystosowanych do ładowania pojazdów elektrycznych lub elektrycznych pojazdów hybrydowych produkowanych przez Volvo Buses.

Rynek

20
 

Podsumowując miniony rok nowy dyrektor marketingu podkreślił znaczenie eksportu, na który kierowane jest 2/3 produkcji jednak Polska stanowi rdzeń rynkowej działalności Solarisa.

Problemy

24
 

Rząd lubi zaskakiwać swoimi decyzjami. Przekonały się już o tym liczne grupy i organizacje społeczne. Tym razem na swojej skórze odczuli to przewoźnicy wykonujący transport osób…

Kolejny kraj europejski wprowadził przepisy o płacy minimalnej, idąc w ślady Niemiec, Norwegii, Francji i Włoch – nowe przepisy wprowadziła także Holandia. Zapowiadając serię artykułów o poszczególnych krajach, opisuję dzisiaj przepisy austriackie.

Klub

26
 

Agnieszka na co dzień jeździ autobusem w komunikacji miejskiej MZA Warszawa, jest instruktorem jazdy oraz patronem, który opiekuje się i szkoli nowych pracowników. Jest również najlepszą kobietą w ostatniej edycji konkursu dla kierowców zorganizowanym przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.

Pierwszy z konkursów, w jakim mogą się zmierzyć tak kierowcy zawodowi, jak i amatorzy, to „Młode Wilki”.

Kulisy transportu

36
 

Jagienka Świetlik-Prus od około 20 lat związana jest z branżą turystyczną, a swą przygodę z prowadzeniem autokaru rozpoczęła siedem lat temu.

Informacje

38
 

Fabryka MAN Bus Starachowice rozpoczęła rok 2017 od wysokiego tempa. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 r. zakład pobije swój zeszłoroczny, dobry wyniki, czyli 1567 kompletnych autobusów. Do tego dojdą także… autokary.

Spółka Iveco Czech Republic może zaliczyć rok 2016 do naprawdę udanych. Firma osiągnęła najlepszy wynik produkcyjny w swojej historii i otrzymała prestiżową nagrodę Silver Award.

Niskoemisyjne autobusy Volvo – w zdecydowanej większości wyprodukowane we wrocławskim zakładzie Volvo – trafiły do klientów w 22 krajach na całym świecie.

Solaris Bus & Coach został laureatem prestiżowego konkursu EBUS Award 2017, organizowanego przez organizację VDV (Niemieckie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Transportu Publicznego).

Marka Polkąty sp. z o.o. powstała dwie dekady temu. Jej założycielem był Krzysztof Kurpiel, a po jego śmierci w roku 2010 właścicielem został syn Marcin.

Przepisy w transporcie zmieniają się na tyle dynamicznie, że tylko śledzenie ich na bieżąco pozwala w przyszłości na uniknięcie niepotrzebnych kłopotów, a nierzadko i płacenia kar oraz mandatów.

Na uroczystości przekazania pojazdu byli obecni partnerzy Wisły, tzn. Bartłomiej Wanicki z firmy Wanicki, wyłączny przedstawiciel Irizara w Polsce, oraz Sebastian Szklarczyk, kierownik spedycji firmy Antrans.

10 lutego 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podsumowali dotychczasowe wyniki kontroli autokarów.

Żartem

55
 

Prenumerata

56
 

Krzyżówka

58
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...