Spis treści nr 05/2017 Zamów numer

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od Redakcji

5
 

Ciszę w przeddzień Busworld w Kortrijk przerywają doniesienia o nowych rozwiązaniach, o których prawdopodobnie jeszcze będzie głośno podczas dni prasowych belgijskiej wystawy. Bo oto Cummins ogłasza, że wchodzi w elektryczne napędy, a Van Hool zamierza eksportować swoje elektryki do USA.

Informacje

6
 

W Krakowie, z inicjatywy spółki Małopolskie Dworce Autobusowe SA, odbyło się pierwsze Forum Zarządców Dworców Autobusowych.

376 wystawców buduje swoje stoiska na 51 230 m² w Kortrijk Xpo. Tymczasowe pawilony (hale 8, 9 i wejście na północ) stanęły na miejscu fontanny znajdującej się przed pawilonami.

W sierpniu br. Radio RMF FM poinformowało, że wskutek opóźnienia władze Autosanu pozbawiły firmę szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 mln zł. I rozpętała się burza.

PGNiG Obrót Detaliczny i Autosan podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem będzie kompleksowa oferta sprzedaży ekologicznych autobusów napędzanych paliwem gazowym.

Szwedzki i chiński producent zainaugurowali działalność nowego zakładu produkcyjnego w Suzhou, w Chinach. Nowa fabryka ma wytwarzać wyłącznie autobusy i autokary marki Scania-Higer.

29 września br. w auli Biblioteki Narodowej w Warszawie miała miejsce uroczystość z okazji 15-lecia działalności Inspekcji Transportu Drogowego.

39
 

W uroczystości 60-lecia Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, która miała miejsce 16 września br. w warszawskim EXPO XXI, uczestniczyło ponad 1800 gości z kraju i zagranicy.

5 września br. na torze Jastrząb koło Radomia grupa 30 polskich przewoźników autokarowych miała okazję sprawdzić, jak w ekstremalnych warunkach spisują się autobusy turystyczne marki Neoplan.

W ofercie Inter Cars znajduje się już ponad 10 000 części zamiennych do autobusów, dostarczanych przez 150 dostawców.

Prezentacja

8
 

Prezentowany egzemplarz jest pierwszym zarejestrowanym w Polsce modelem FHD2-135, a jednocześnie jednym z ostatnich wyposażonych w ręcznie sterowaną skrzynię biegów.

W pełni elektryczny autobus miejski Volvo rozpoczął kursy na trasie demonstracyjnej w Wielkiej Brytanii. Na początek – w Manchesterze, gdzie po raz pierwszy w jednym z głównych miast Wlk. Brytanii zaprezentowano też możliwości ładowania baterii autobusu poprzez technologię „OppCharge” – pantograf opuszczany ze stacji szybkiego ładowania.

140 autobusów Scania zostanie dostarczonych do odbiorcy z regionu Kristiansand, znajdującego się na południowy zachód od Oslo. Pojazdy zostaną objęte usługą Scania Fleet Care. W ramach usługi Scania bierze pełną odpowiedzialność za przeglądy i naprawy pojazdów. Wszystkie autobusy mogą być zasilane biodieslem, a 70 spośród nich ma napęd hybrydowy. 

Dziesięć elektrycznych Urbino 8,9 LE zasili flotę podkarpackiej gminy Stalowa Wola, która wraz z zakupem elektrycznych Solarisów dołączy do pionierów elektromobilności w Polsce. W ramach rozpisanego w kwietniu br. przetargu gmina zakupi łącznie 19 autobusów miejskich, z których 10 to pojazdy bateryjne, a pozostałe 9 to autobusy z napędem konwencjonalnym.

Pierwsze elektryczne Irizary dla Barcelony i Madrytu

 

Produkcja miejskich autobusów elektrycznych i2e marki Irizar odbywa się w nowej fabryce zlokalizowanej w Adunie, region Gipuzkoa. Partia piętnastu wyprodukowanych w niej elektrycznych autobusów jest przeznaczona dla Madrytu, natomiast pierwsze cztery przegubowe wersje zostaną dostarczone dla Barcelony.

Bądźcie obecni wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Staramy się Was na bieżąco informować i dzięki internetowi wysyłamy odpowiednio wcześniej informację pocztą e-mailową.

Reportaż

36
 

Zakład MAN w Starachowicach jest największą fabryką koncernu VW Truck&Bus, w której produkowanych jest rocznie około 2000 autobusów miejskich i ok. 600 podwozi.

We wrześniu br. mieliśmy okazję po raz pierwszy przetestować nowe Tourismo. Przez dwa dni przejechaliśmy 300 km, które pozwoliły nam wyrobić sobie pierwsze zdanie na temat autobusu.

Książka ta powstała dzięki zapiskom autora w trakcie pierwszej jazdy do Iranu, chociaż wcześniej był on już na Bliskim Wschodzie – w Kuwejcie i kilkanaście razy w Iraku.

Panorama firm

50
 

Obecnie flota Almaturu liczy osiem autokarów i są to gównie autobusy marki  MAN Neoplan oraz Mercedes o normach spalania Euro-3, -5 i -6. Pojazdy te spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa oraz komfortu dla pasażerów.

Samouczek

52
 

Żartem

53
 

Prenumerata

55
 

Krzyżówka

58
 
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...