Spis treści nr 02/2018

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Sezon wystawienniczy w Polsce zapoczątkowała trzecia edycja targów Warsaw Bus, organizowana przez Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Najmłodsza z polskich wystaw korzysta z doskonałej lokalizacji, przyciągając dealerów i przedstawicieli firm należących do europejskiej czołówki producentów autobusów. W tym roku Nadarzyn był miejscem polskiej premiery Van Hoola, natomiast BusStore, marka należąca do Daimlera, urządziła tu międzynarodową giełdę autobusów używanych BusStore Show. MAN Truck&Bus w tym roku nie pojawił się na podwarszawskiej wystawie autobusów, choć z pewnością najnowszy produkt firmy pochodzący ze starachowickiej fabryki znalazłby się w centrum uwagi zwiedzających i wystawców.

Wywiad

6
 

Rozmowa „Polskiego Trakera Busa” z Danielem Węgrzynkiem, pomysłodawcą projektu i prezesem zarządu firmy ANG Sp. z o.o.

Nowoczesny układ napędowy skonstruowany na bazie silnika o zapłonie samoczynnym bez recyrkulacji spalin oraz niska masa własna stanowią ważne atrybuty nowego Lion’s City.

 

15 marca br. MPK SA w Krakowie podpisało umowę z przedstawicielami firmy Automet na dostawę trzech autobusów miejskich klasy mini do obsługi linii Tele-busa.

 Od otwarcia Dworca Wrocław minęło pięć miesięcy, w tym czasie nowy dworzec odwiedziło już 1 750 351 podróżnych.

Volvo Buses otrzymało zamówienie na sześć w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric odprzedsiębiorstwa transportu publicznego Brakar w Drammen (Norwegia). Pojazdy trafią do Norwegii z wrocławskiej fabryki Volvo.

19 kwietnia 2018 r. VDL Bus & Coach dostarczył 7 VDL Futura FDD2-141 / 510s do Cialone Tour we Włoszech. 7 Futura FDD2-141 będzie jeździć po różnych krajowych i międzynarodowych liniach obsługiwanych w ramach platformy Flixbus (z Włoch do Francji, Niemiec i Szwajcarii i odwrotnie, jak na przykład Rzym-Frankfurt, Wenecja-Losanna i Marsylia-Salerno).

Wystawy

18
 

Alvin Gajadhur, główny inspektor Transportu Drogowego, przemawiając w trakcie uroczystego otwarcia stwierdził, że tegoroczna wystawa jest znacznie bogatsza od jej poprzedniej edycji.

 

Targom Warsaw Bus po raz drugi towarzyszyły Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki. Obie imprezy przyciągnęły łącznie 163 wystawców i 9150 profesjonalnych odwiedzających.

 

Wysoka pozycja Polska to efekt przede wszystkim zakupów trzech miast: Krakowa, Jaworzna i Warszawy. Nasza pozycja w rankingu będzie jeszcze wyższa, gdyż władze Warszawy do 2020 r. planują zakupić aż 130 tego typu pojazdów.

 

Dostawa nowych trolejbusów do Gdyni rozpocznie się już we wrześniu tego roku i zakończy na wiosnę 2019. Wtedy też powinna zakończyć się modernizacja już używanych trolejbusów, której początek jest z kolei planowany na maj tego roku.

Wiceprezes Solaris Bus&Coach Zbigniew Palenica zapewnił, że: – Gdynia dostanie szczególne pojazdy, pełne najnowszych rozwiązań technicznych firmy Solaris.

Międzynarodowa giełda autobusów używanych BusStore Show organizowana przez BusStore, markę należącą do EvoBus, w tym roku zawitała na tereny Ptak Expo.

20 marca br. odbył się Polski Kongres Paliw Alternatywnych zorganizowany przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

23 kwietnia br. firmy Agat i Sindbad rozpoczną ścisłą współpracę w zakresie sprzedaży i wzajemnej obsługi połączeń z Polski do: Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Grecji.

Volvo Polska dostarczy miejskie autobusy hybrydowe do kolejnego miasta. Po przekazaniu 35 tego typu pojazdów do Sosnowca w ubiegłym roku, wygraniu przetargów w Krakowie i Jeleniej Górze teraz hybrydy Volvo trafią do Białegostoku.

9 maja 2017 r. ukazał się dekret prezydenta federacji rosyjskiej nr 202 o szczegółach stosowania wzmocnionych środków bezpieczeństwa w okresie Mistrzostw Świata FIFA 2018 i Pucharu Konfederacji FIFA 2017, zmieniający niektóre akty ustawodawcze.

 

Już po raz trzeci w historii wszyscy kierowcy zawodowi będą obchodzić swoje święto. Decyzją UICR) i IRU każdy drugi piątek maja, co roku, to Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

 

Bezpieczeństwo

48
 

W 2017 roku, w 8197 wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych, a 7587 zostało rannych. Sezon rowerowy właśnie się rozpoczyna, więc zdarzeń z udziałem użytkowników jednośladów również, niestety, z pewnością nie będzie brakować…

 

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zorganizowały szkolenia pierwszej pomocy dla wybranej grupy kierowców. Nigdy wcześniej tego nie robiły...

Panorama firm

52
 

Firma swą działalność opiera głównie na turystyce szkolnej, dlatego zlecenia zaczynają się od ferii, czyli w styczniu i lutym, a od kwietnia przychodzi czas na turystykę z prawdziwego zdarzenia.

Kontrole

54
 

21 marca br. w godzinach porannych inspektorzy WITD w Radomiu zatrzymali do kontroli autobus należący do polskiego przewoźnika wykonujący przewozy regularne specjalne (dowóz pracowników do pracy).

Żartem

55
 

Prenumerata

56
 

Samouczek

58
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...