Spis treści nr 1/2019

Życzenia od redakcji

4
 

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Nowy cykl wydawniczy (jesteśmy obecnie kwartalnikiem) zasadniczo nie wpłynie na merytoryczną zwartość naszego pisma, ale wydłużony czas przygotowania kolejnych wydań pozwoli nam zgłębiać tematy artykułów rzadko goszczących na łamach „PT Busa”.

Rozmowa z Dorotą Kacprzyk, prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

Prezentacja

 

Minibusy to nowy produkt w ofercie handlowej MAN Truck&Bus, zawierającej dogodne warunki nabywania, serwisowania oraz wysokie parametry vana wytwarzanego w polskiej fabryce VW.

Komunikaty

PSPA informuje

15
 

Volvo Buses otrzymało zamówienie na trzy elektryczne i trzy elektryczno-hybrydowe autobusy od operatora KE’s Bussar w Kungsbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Będzie to premiera zelektryfikowanych autobusów w tym mieście. Autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

Nagroda dla VDL

 

VDL Bus&Coach zdobył prestiżową nagrodę EBUS 2019 w Berlinie.

Przedstawiciele firmy Solaris Bus&Coach SA podpisali właśnie umowę na dostawę trzech autobusów elektrycznych do Włocławka. Tym samym Włocławek dołączy do grona polskich miast posiadających w swojej flocie zeroemisyjne pojazdy transportu publicznego. Realizacja kontraktu przewidziana jest jeszcze w tym roku. Wartość zamówienia to blisko 8,5 mln złotych.

EX i TX na torze

 

Van Hool zaprosił swoich francuskich klientów na jazdy testowe najnowszych modeli autokarów EX i TX zorganizowane na torze doświadczalnym w Mortefontaine (Francja).

Informacje

23
 

W marcu br. rusza II edycja konkursu dla kierowców autokarów marki VDL Futura.

Autobusy Solaris można spotkać w miastach na dalekiej północy, a także na drogach w alpejskich rejonach Tyrolu. Arktyczny klimat nie jest jednak przeszkodą dla pojazdów zaopatrzonych w tzw. pakiet skandynawski.

CTTT 2019

52
 

W grudniu ub.r., w siedzibie Krakowskiej Izby Turystyki odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody Certyfikatu Transportu Turystycznego Twardosky 2019.

Nowości

26
 

Karsan zaistniał na rynku amerykańskim, a konkretnie w Nowym Jorku, gdzie w 2010 roku znalazł się w gronie trzech firm wyłonionych w przetargu na projekt „Taksówka jutra”.

 

Daimler rozpoczął seryjną produkcję eCitaro zgodnie z planem, czyli pod koniec 2018 r., gdy sprzedaż „elektryków” w Europie nabrała już tempa. Elektryczne Mercedesy długo kazały na siebie czekać…

Pierwsze w 2019 roku spotkanie SRK poświęcono podsumowaniu realizacji działań ITD podjętych w 2018 r. oraz prezentacji założeń i celów w bieżącym roku na rzecz branży transportowej.

Klub

32
 

Lutową trakerską audycję „Jedynka – w drodze” na falach Programu Pierwszego Polskiego Radia poświęciliśmy aktualnym problemom kierowców.

 

Wystawy

38
 

Wystawę odwiedziło 5050 zwiedzających z Rosji i zagranicy. Przybyło także wystawców (w sumie 84 firmy z 14 krajów), którzy zaprezentowali swe stoiska na powierzchni zwiększonej do 9000 m² (wzrost o 90% w stosunku do roku 2016).

Sonda

40
 

Kobiety za kierownicą autobusów to coraz częstszy widok na naszych ulicach. Niemniej nadal część pasażerów komunikacji miejskich podchodzi do ich umiejętności z rezerwą. 

Rynek

44
 

Mamy nowy rekord na polskim rynku nowych autobusów. To 2706 rejestracji w całym 2018 roku! Poziom mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie zaskakująco wysoki spadek w grudniu, kiedy sprzedano o prawie 50% mniej pojazdów niż rok wcześniej.

Zimowy „minus” na rynku autobusów używanych sprowadzanych do Polski. Spadki w III i IV kwartale 2018 roku wyraźnie wpłynęły na skumulowany wynik, który jest zdecydowanie niższy niż w 2017 r.

Żartem

54
 

Prenumerata

56
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...