Spis treści nr 03/2019

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Wywiad

6
 

Rozmowa „Polskiego Trakera Bus” z Arturem Konarskim, prezesem spółki EvoBus Polska

Test

8
 

W ramach naszego testu dokonaliśmy standardowych pomiarów z zakresu dynamiki ruchu, zużycia paliwa oraz poziomu natężenia dźwięku we wnętrzu nadwozia.

 

W okresie wakacyjnym inspektorzy ITD przeprowadzili ponad 27 tys. kontroli drogowych ciężarówek i autokarów.

Volvo jest obecne w Polsce od lat 70. ubiegłego wieku.

Od 1 sierpnia 2019 r. Małgorzata Durda objęła stanowisko dyrektora sprzedaży autobusów miejskich oraz turystycznych marki MAN i Neoplan w firmie MAN Truck&Bus Polska.

Nowości

22
 

E-mobilty pod znakiem lwa nabiera realnych wymiarów, ale seryjna produkcja Lion’s City E ruszy w 2020 r. Znacznie wcześniej do sprzedaży trafią nowe modele klasycznych MAN-ów, zaprezentowanych podczas konferencji w Monachium.

Nowe Trollino 12 hybrid powstaje na bazie konstrukcji elektrycznego Urbino. Niektóre z komponentów układu zasilania Trollino zostały przeniesione z Urbino, a inne, takie jak np. odbierak prądu nazywany także pantografem, pochodzą z trolejbusa.

 

Podczas Truck Show w Grajewie i Master Truck zbierano nakrętki w ramach akcji KIEROWCY DZIECIOM, 620 kilogramów zostało już dostarczonych do skupu, a fundusze zasiliły konto Stowarzyszenia Decybelek w Białymstoku.

Za nami dwa wspaniałe miesiące wakacji, spędzonych na wypoczynku, podróżach i słodkim lenistwie. Mam nadzieję, że wszystkie pociechy zregenerowały siły i wejdą w nowy rok szkolny napełnione energią i chęcią zdobycia nowej wiedzy.

Konkurs

36
 

Konkurs z roku na rok staje się bardzo popularny. W tegorocznej edycji brany był pod uwagę wynik na dystansie powyżej 200 km/h/ najniższe zużycie paliwa/ oraz typ autokaru.

 

Porozumienie wzmocni pozycję Busworld w Indiach poprzez podniesienie rangi rozwijającej się indyjskiej wystawy. Busworld India 2020 – 9. edycja tego cyklu – zostanie zorganizowana w Bengaluru.

 

Portal Green-Zones zdiagnozował europejskie strefy ekologiczne, w których naruszenia są najsurowiej karane. Może to znacznie zmniejszyć budżet urlopowy, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Od początku sierpnia br. samorządy mogły składać do wojewodów wnioski do Funduszu autobusowego powołanego Ustawą o FRPA o charakterze użyteczności publicznej, która weszła w życie 18 lipca.

 

Mimo szumnych zapowiedzi i obietnic rządu, że wdrażanie tzw. Ustawy PKS-owej idzie sprawnie i większość linii ruszy we wrześniu, na dziś niewiele na to wskazuje.

 

Nowe autobusy gonią zeszłoroczny wynik i po doskonałym II kwartale jest realna szansa na powtórkę z 2018 r., kiedy odnotowaliśmy rekordową liczbę 2706 rejestracji. A może będzie jeszcze lepiej…

 

Po raz pierwszy w historii skumulowany wynik na autobusowym wtórnym rynku jest niższy niż na pierwotnym. O 10 szt., ale jednak. Nowe autobusy po raz pierwszy górą!

Żartem

55
 

Prenumerata

56
 

Krzyżówka

58
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...