Spis treści nr 12/2016 Zamów numer

 

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Pisaliśmy już o hitach salonu w Hanowerze, ale o tych ciężarowych. Teraz czas na nowości naczepowe, których jest całkiem sporo, ale i na nowe furgony, które mają również swój dobry czas. Producenci naczep i samochodów dostawczych mieli potężne stoiska i przedstawiali także swoje produkty na zewnątrz dużych hal wystawienniczych. Tu możemy pokazać tylko część wielkiej oferty, którą nawet na takich wystawach firmom uda się zgromadzić.

Rozmowa „Polskiego Trakera” z Wojciechem Aleksandrowiczem, prezesem ILS Sp. z o.o., odpowiedzialnym za logistykę w Inter Cars

Aktualności

8
 

Continental rekomenduje na nadchodzący sezon montaż opon zimowych na wszystkie osie pojazdów. Takie wyposażenie samochodów ciężarowych pozwala skrócić drogę hamowania na śniegu nawet o 10 metrów.

W czasie europejskiego tournee Iveco wspiera All Blacks swoimi pojazdami. To dwa autobusy Magelys i sześć Daily Minibus Hi-Matic. Częścią programu partnerstwa Iveco i All Blacks jest wspólny gest solidarności z UNICEF-em i udział w aukcji, której środki mają wesprzeć organizację pomagającą dzieciom na całym świecie.

35 lat nieprzerwanych sukcesów modelu będącego symbolem marki Fiat Professional, który dzięki swojej wszechstronności, mocnym silnikom i niskim kosztom eksploatacji jest nadal jednym z samochodów dostawczych najbardziej docenianych w Europie.

Klienci wynajmujący pojazdy w krótkim terminie mogą już korzystać z nowej usługi Fraikin – systemu telemetrycznego umożliwiającego monitoring pojazdów oraz zarządzanie flotą samochodową.

Konkurs

15
 

Wiosną ogłosiliśmy wyniki naszego 23. plebiscytu na „Ciężarówkę Roku 2016 w Polsce”, a latem pierwszy medal wręczyliśmy dyr. Ewie Jezierskiej z Renault Trucks Polska.

Tym razem piąta już edycja odbyła się jako impreza towarzysząca ogólnopolskiej konferencji „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, zorganizowanej w Tęgoborzu.

Prezentacja

16
 

G 320 hybrid, który prezentujemy, jest o ok. 790 kg cięższy od swego klasycznego odpowiednika. Jego masa własna wynosi 12 280 kg, ale ładowność to 14 720 kg (wg szwedzkich przepisów).

Wystawy

22
 

Po prezentacji w poprzednim wydaniu najbardziej interesujących ciężarówek z Hanoweru tym razem przyglądamy się naczepom i furgonetkom.

EWT, generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach oraz na Słowacji, był obecny na tegorocznej wystawie IAA w Hanowerze, towarzysząc ekspozycji produktów Schmitza.

Walka z oporami toczenia wchodzi w decydującą fazę. Continental i Michelin zaprezentowali na IAA swe największe osiągnięcia. Conti oferuje kompleksowe rozwiązania, takie jak np. ContiPressureCheck.

Reportaż

30
 

Pierwsza platforma IT dedykowana transportowi samochodowemu to jeden z hitów „Tour 2016”, dynamicznej promocji nowych produktów, prowadzona cyklicznie przez firmę MAN Truck & Bus na rynkach Europy.

Choć Volkswagen (a ściślej jego potężna marka VW Pojazdy Użytkowe) jest uznanym producentem samochodów dostawczych, to jednak w Europie były to dotąd auta nieduże.

problemy

32
 

O bezpieczeństwie w transporcie może decydować wiele elementów, w tym również jakość kształcenia ludzi. I o tym była konferencja zorganizowana przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Samouczek

33
 

Czas jazdy i czas pracy kierowców jest częstym tematem pytań na kwalifikację wstępną. Kilka z nich znajdziecie poniżej. Warto powtórzyć.

3. generacja tachografów wykorzystuje dwa niezależne źródła sygnału prędkości jazdy (czujniki ruchu KITAS 2+) – odporne na pole magnetyczne.

Panorama firm

38
 

Początkowo była to firma spedycyjno-transportowa, niemniej pierwsze kursy od razu wiodły do Anglii, a kierunek bynajmniej nie był przypadkowy.

Klub

40
 

Co dwa lata nasza organizacja przygotowuje się do mistrzostw UICR, najważniejszego na świecie konkursu dla kierowców zawodowych.

Informacje

44
 

Panierowany kotlet z tłustym sosem, a do tego zupa pomidorowa na tłustym wywarze zakrapiana śmietaną to prosta droga do zawału.

IVOTY od 25 lat

45
 

„The International Van of the Year” jest najbardziej prestiżową nagrodą w branży lekkich samochodów użytkowych. Przyznawana jest przez grupę niezależnych dziennikarzy i redaktorów z 25 krajów Europy i z Rosji.

Problem ze szkoleniem kierowców w naszym kraju nie jest tematem nowym. Nabiera jednak innego wymiaru, gdy mowa o kierowcach przewożących towary niebezpieczne.

Traker radzi

58
 

Żywotność i sprawność klasycznego akumulatora ołowianego jest następstwem przemian energii chemicznej w elektryczną, leżących u podstaw procesu ładowania i rozładowywania.

Traker miesiąca

60
 

Pan Adam od dziecka był głodny świata, a wybór zawodu kierowcy dał mu możliwość podróżowania, poznawania nowych miejsc i osób.

MI zamierza w 2018 r. wprowadzić nowy znak nakazu, który ma poprawić płynność ruchu przed zwężeniami na drogach dwupasmowych lub tam, gdzie się one kończą, przechodząc w jednojezdniowe. Będzie on zobowiązywał kierowców do jazdy na tzw. suwak. Obecnie jest to zachowanie jedynie zalecane.

To DAF 105 XF 460 KM, rocznik 2011, z gdańskiej firmy Union Transport. Przed pięcioma laty po raz pierwszy zadebiutował on na zlocie w Opolu i właściwie od tej pory jest jednym z bardziej rozpoznawalnych ciągników.

Historia

66
 

Opisywany pojazd jest o tyle charakterystyczny, gdyż Starów 28 w wersji ciągnik siodłowy wyprodukowano w Starachowicach niezbyt wiele.

Muzyka

68
 

5 listopada 2016 r. – ta data pozostanie w pamięci dzięki zorganizowaniu w sali koncertowej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury Gminy Duszniki konkursu piosenki country połączonego z koncertem.

Żartem

69
 

Spis 2016

70
 

Horoskop

72
 

Prenumerata

74
 

Giełda

Eurotax

76
 

Ogłoszenia

77
 

Krzyżówka

82
 
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...