Spis treści nr 01/2017 Zamów numer

 

Jak dobrze pamiętacie, co roku Czytelnicy naszego miesięcznika wybierają w drodze głosowania „Najlepszą Ciężarówkę Roku”, a w równoległym konkursie „Najlepszą Stację Paliwową Roku”.

Od redakcji

5
 

W sporej porcji informacji, które przekazujemy w tym pierwszym w nowym roku wydaniu „Polskiego Trakera”, są  i ważne i,  ciekawe i, niepokojące. To oczywiście zależy od indywidualnego punktu widzenia.

spis treści

6
 

humor

7
 

wywiad

8
 

Rozmowa „Polskiego Trakera” z prezesem Renault Trucks Brunonem Blinem

Z myślą o firmach, które od wielu lat stawiają na naczepy Kögel, Grupa DBK zainaugurowała program ambasadorski marki.

20 nowych Renault Trucks T z ogniście czerwonymi kabinami z napisem LOGEO zasiliło flotę poznańskiej firmy Söllner Logistic Polska.

Gazpromneft-Corporate Sales, operator kart paliwowych i czwarty co do wielkości wydobywca ropy naftowej w Rosji, oraz DKV Euro Service, wiodący europejski operator kart paliwowo-usługowych, jednoczą siły i nawiązują strategiczną współpracę.

Bridgestone wprowadził na rynek zupełnie nowy model bieżnika do opon budowlanych – Bandag M-DRIVE 001.

Prezentacja

22
 

CF jest odpowiednim rozwiązaniem w transporcie, w którym liczą się przede wszystkim takie parametry, jak ładowność i niskie koszty eksploatacji.

Informacje

Dni świąteczne w 1. poł. 2017 r.

23
 

ContiFleetReporting™ to jeden z pięciu modułów oferowanych w ramach programu zarządzania ogumieniem Conti360° Fleet Services.

Skonstruowany przez Volvo Trucks, a prowadzony przez Boije Ovebrinka „The Iron Knight” jest obecnie oficjalnym posiadaczem rekordów prędkości na dystansie 500 i 1000 m.

Pewności mieć nie można, ale skoro główni dostawcy części oraz komponentów do samochodów użytkowych mają taką wizję i ewidentnie dzielą się nią z publiką, to może coś w tym być.

Na ostatnim w ubiegłym roku posiedzeniu, które odbyło się 16 listopada, Forum Transportu Drogowego zmieniło zasady swojego działania.

Trybunał Konstytucyjny 24 listopada ub.r. uznał, że przepisy o podróżach służbowych w administracji publicznej nie mogą mieć zastosowania do kierowców jeżdżących w transporcie międzynarodowym.

Samouczek

35
 

W zestawach pytań egzaminacyjnych na kwalifikację wstępną zdarzają się pytania z kategorii „podchwytliwe”, a odpowiedzi na niektóre – jeszcze bardziej. Dzisiaj kilka z nich.

Drogi

32
 

Gdy spojrzymy na budowlaną mapę Mazowsza, widzimy różnokolorowe przebiegi dróg. Imponują te już gotowe, jak nowa A-2 do Łodzi, i spore odcinki S-7 do Radomia, a także S-8 do Wyszkowa.

Bezpieczeństwo

36
 

Tegoroczną uroczystość rozdania nagród w konkursie „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” gospodarze połączyli z 10. rocznicą powstania Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

W Zamku Joannitów w Łagowie, na zaproszenie SEPERD* i Lubuskiego Stowarzyszenia Transportu Drogowego, przedstawiciele służb i operatorów autostradowych dyskutowali o roli i potrzebie istnienia policji autostradowej.

Vademecum

38
 

Wspomniany dokument jest specjalnym międzynarodowym dokumentem celnym, który w znacznym stopniu usprawnia odprawę celną czasową niektórych towarów.

Na ostatnim w tym roku posiedzeniu Zarząd przyjął plan pracy na rok 2017. O wszystkich propozycjach, zlotach i konkursach już wkrótce będziecie mogli poczytać na naszych łamach oraz na stronie stowarzyszenia www.skpt.eu.

Nowości

46
 

Uruchomienie seryjnej produkcji w nowej fabryce we Wrześni zakończyło okres, w którym o dostawczym Crafterze głównie się mówiło. Teraz samochód już jest na rynku.

Reportaż

48
 

O uznawanej za najlepszą z kilkudziesięciu fabryk CNH Industrial fabryce Iveco w Madrycie pisaliśmy już, gdy przeniesiono do niej całą produkcję Stralisa z Ulm.

HWL Polska powstała w 1991 roku, w Warszawie. Obecnie posiada 16 terminali własnych i partnerskich na terenie całego kraju i zatrudnia ponad 450 pracowników.

Kontrole

54
 

AEO (Authorised Economic Operator), czyli jeszcze do niedawna unijny certyfikat „upoważnionego przedsiębiorcy”, 1 maja 2016 r. został zastąpiony pozwoleniem AEO.

Traker radzi

56
 

Spadek temperatury otoczenia jest sygnałem do sprawdzenia ciśnienia powietrza w ogumieniu. Zalecenia producentów zwykle dotyczą pompowania opon pracujących pod pełnym obciążeniem.

Jeszcze kilkanaście lat temu niemal na palcach jednej ręki można było policzyć państwowe instytucje cywilne, które miały prawo do obrotu materiałami wybuchowymi.

Traker miesiąca

62
 

Korgowd kierowcą został dokładnie przed półwieczem. Zaczął od jazdy Starem 20 w fabryce telewizorów w Warszawie, a skończył w PEKAES-ie Błonie Mercedesem Actrosem 460 KM w roku 2008.

Sonda

64
 

Od paru lat zima polskim kierowcom, na szczęście, nie bardzo daje się we znaki. Nie oznacza to bynajmniej, że w tym roku też tak będzie i że można ją zlekceważyć.

Mimo że motyw „Jokera” w tuningu ciężarówek nie jest czymś nowym i można było spotkać go już na kilku innych ciągnikach, to tym razem postawiono na bohatera siódmej części kultowego „Batmana” – „The Dark Knight”.

Historia

68
 

Prawdopodobnie wszystko to miało związek z wyjazdem Gabrielssona do Paryża… Jak powstała wielka marka Volvo – opisywano już wiele razy, ale czy oficjalne dokumenty mówią wszystko?

Sport

71
 

Niedługo po zwycięstwie w poprzednim Rajdzie Dakar zespół de Rooy Rally zaczął przygotowania do kolejnej edycji najtrudniejszego terenowego rajdu.

Giełda

Eurotax

72
 

Żartem

73
 

Horoskop

74
 

Prenumerata

76
 

Ogłoszenia

78
 

Krzyżówka

82
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...