Spis treści nr 05/2017 Zamów numer

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji 5

 

 Do tego tematu było już wiele podejść. Chodzi o parkowanie. Ponieważ miejsc do zatrzymania samochodu ciężarowego na noc lub choćby na przerwę jest w Europie mało, pojawiają się pomysły przynajmniej lepszego wykorzystania tych istniejących parkingów. To też się przyda, przeczytacie o nowym pomyśle w wywiadzie. A jednak  na pewno poszczególne państwa, zamiast myśleć o pod noszeniu opłat za jazdę autostradami i ekspresówkami, powinny więcej myśleć o nowych parkingach. Niektóre mogą być państwowe, inne komercyjne, ale na pewno trzeba je budować!

Rozmowa „Polskiego Trakera” z prezesem ESPORG Dirkiem Penasse`em

Informacje

7
 

Jednym z partnerów projektu bezpiecznych parkingów w Europie jest UICR, największa w świecie organizacja pozarządowa skupiająca stowarzyszenia i związki zawodowe kierowców ciężarówek, autobusów i samochodów dostawczych.

15 marca br. w Centrum Konferencyjnym „The Heart” na 38. piętrze nowego drapacza chmur Warsaw Spire odbyła się premiera nowej opony i zarazem doroczna konferencja Continental Opony Polska.

Grupa Wielton ogłosiła strategię na najbliższe lata. Do 2020 roku planuje podwojenie biznesu zarówno w obszarze przychodów, jak i wolumenu sprzedaży. Wielton chce umocnić 3. pozycję w Europie, osiągając docelowo 9-% udział w rynku naczep i przyczep.

W tym roku w Grupie Volvo nie brakuje specjalnych ofert dla kierowców.

Renault Tr.ucks aktualnie przeprowadza ósmą już edycję konkursu Optifuel Challenge

Po zeszłorocznym debiucie w tym roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W bezpłatnych szkoleniach w Długołęce i Poraju łącznie wzięło udział ponad 60 kierowców.

Aktualności

8
 

28 marca 2017 r. do grupy pojazdów z logo REGESTY dołączyło kolejnych

Austriacki zespół Red Bull startujący w  Formule 1 kontynuuje swoją współpracę z Renault Trucks i właśnie odebrał trzy dodatkowe pojazdy ciężarowe Renault Trucks T 520 High. Tym samym liczba Renault Trucks T w zespole wzrosła do 12. Pojazdy pomogą zespołowi Red Bull w transporcie infrastruktury.

Continental rozszerzył gamę opon do transportu regionalnego i długodystansowego o ContiRe Hybrid HD3 w rozmiarach 295/80 R 22,5, 315/70 R 22,5 oraz 315/80 R 22,5. ContiRe Hybrid to opony bieżnikowane na gorąco, które zachowują właściwości fabrycznie nowego ogumienia.

ExxonMobil wprowadził do sprzedaży wysokiej jakości oleje silnikowe Mobil Delvac do pojazdów dostawczych.

Sky Truck, czyli Actros 1851 do momentu testu przejechał nieco ponad 8 tys. km, dlatego wynik zużycia paliwa tym razem schodzi na drugi plan naszych pomiarów.

Schwarzmüller przystosowany do przewozu szpul został wyprodukowany w technologii Ultralight, wypierającej tradycyjne metody wytwarzania naczep.

 

Rynek

25
 

Przed rokiem, oceniając rynek samochodów dostawczych napisałem, że brakło ok. 2 tys. furgonów do pobicia rekordu.

Jak podał ostatnio Volkswagen Nutzfahrzeuge, spośród 477 tysięcy użytkowych Volkswagenów sprzedanych w ub. roku aż 88 500 miało napęd na cztery koła 4Motion.

To jeden z większych tego typu zakupów, firma IMKOP odebrała dwadzieścia wywrotek Meiller na podwoziach MB Arocs.

Wystawy

26
 

MAN od lat organizuje imprezę, będące nie tylko wielką jeżdżącą wystawą produktów marki z Monachium, ale i okazją do zademonstrowania bardzo licznych przyczep i zabudów.

Duża wystawa to nie tylko producenci ciężarówek, ale i liczni dostawcy wyposażenia dla branży transportowej, często ulepszonego technologicznie.

Już po raz kolejny poznańskiemu Motor Show towarzyszyło osobne wydarzenie, a właściwie cykl wydarzeń.

Nowości

32
 

Nowe komponenty układu napędowego oraz znane już rozwiązania podnoszące efektywność zużycia paliwa zostały zastosowane w modelu MAN TGX 18.500 EfficientLine 3.

14 marca, ukazało się rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie nadania funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Konkurs

40
 

Cóż, że Polmax to tzw. brand własny a nie jedna z gigantycznych marek paliwowych, które bywają magnesem i w przeszłości wielokrotnie pomagały wygrywać w konkursie.

 

Podczas trwania tegorocznej wystawy Motor Truck Show w Poznaniu odbyły się pierwsze eliminacje do mistrzostw świata kierowców zawodowych UICR.

Już w kilku wydaniach specjalnej audycji dla kierowców pt. „Jedynka w drodze”, nadawanej po północy z piątku na sobotę, mieliśmy okazję gościć i dyżurować przy redakcyjnym telefonie.

 

Targi

52
 

Po raz drugi w Ptak Warsaw Expo największym centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej zorganizowano wystawę pojazdów użytkowych.

Panorama firm

54
 

Firma powstała w roku 2005, gdyż wówczas Tomasz Bomba, będący dotychczas kierowcą, postanowił sam zostać przewoźnikiem.

Zznalezienie firmy dopasowanej do indywidualnych potrzeb kierowców jest bardzo trudne. Niestety, ale to właśnie powoduje, iż w branży trwa ciągła migracja kierowców pomiędzy firmami.

Szkoły

60
 

Znaczna większość młodzieży mająca na co dzień kontakt z transportem drogowym chce kontynuować naukę w takiej szkole, by móc zaraz po jej zakończeniu siąść za kierownicę ciężarówki i wyruszyć w trasę.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, to kolejna placówka, która we wrześniu ub.r. zdecydowała się utworzyć klasę o profilu kierowca mechanik.

 

Samouczek

61
 

Kilka pytań z zakresu bezpieczeństwa drogowego, które można spotkać w teście na kwalifikację wstępną.

Traker radzi

64
 

Obrót paletami jest czynnością od początku do końca nastawioną na obciążenie kierowcy. Cały proces zaczyna się w chwili przejmowania palet.

 

Od najmłodszych lat miał jeden cel – zwiedzać i podróżować po świecie. A skoro nie udało mu się zostać marynarzem, postanowił, że będzie jeździł w transporcie międzynarodowym.

Już od kilku lat trwają prace nad automatyzacją i cyfryzacją samochodów ciężarowych. Zapytaliśmy więc trakerów, czy, ich zdaniem, już niedługo kierowca w kabinie nie będzie potrzebny?

Żartem

72
 

Horoskop

74
 

Kondycja

73
 

Wraz z wiosną odczuwamy przypływ sił witalnych. To idealny czas na zmianę stylu życia i dołączenie do swojego dziennego planu odrobiny ruchu.

 

Prenumerata

76
 

Giełda

Eurotax

78
 

Ogłoszenia

79
 

Krzyżówka

82
 
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...