Spis treści nr 04/2018

ŻYCZENIA

 

.

Humor

 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Nie wiem dlaczego, ale mamy, prawie wszyscy, jakieś opory jeśli idzie o tzw. elektromobilność.

Jednostka napędowa D12, zastosowana w pierwszym modelu FH (1993 r.), pod wieloma względami należała do nowoczesnych i oryginalnych, a jej projekt, jak się obecnie okazuje, urasta do miana ponadczasowego.

Rozmowa „Polskiego Trakera” z zastępcą generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Iwoną Stępień-Kotlarek

Rynek

22
 

Wzrost 7-% to kilkaset tysięcy dodatkowych opon osobowych na rynku, a co ciekawe – staliśmy się liderem dynamicznego wzrostu sprzedaży opon UHP, czyli tych do lepszych samochodów.

W ub. roku zarejestrowaliśmy 72 775 nowych samochodów dostawczych, czyli o ponad 7% więcej niż w roku poprzednim.

W Volvo dobrze oceniają miniony rok, w którym osiągnęli lepsze od innych wyniki finansowe, mimo iż sporo inwestują; właśnie przygotowują rozbudowy swoich dużych Truck Centrów, żeby najlepiej obsługiwać pojazdy klientów.

Nowości

24
 

Mercedes deklaruje zasięg tego Actrosa na 200 km w czasie typowej miejskiej dystrybucji. A do takiej pracy auto musi być naładowane energią. Wszystko zależy od możliwości technicznych w bazie.

Od ubiegłego lata produkowany jest w wersji Nowe Kangoo ZE33, wyraźnie lepszej od poprzednika.

Informacje

26
 

Choć w Europie DAF-owi nie wiodło się już w ub. roku tak wspaniale jak w poprzednich latach, w Polsce – rekordowo dobrze.

Panorama firm

30
 

Firma ArcelorMittal Distribution Solutions Poland swą działalność w Polsce rozpoczęła w 1999 r. i będąc częścią Grupy ArcelorMittal, zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Promocja

Profesjonalny montaż – Schaeffler

34
 

Na początku lutego br. w Białowieży, w gościnnych wnętrzach hotelu „Białowieskiego” odbyła się Noworoczna Konferencja Przewoźników Podlasia.

 

Reportaż

40
 

W sumie firma AH ma 20 magazynów, między którymi krążą pojazdy przewoźników, a średnio dziennie na drogach jest 1000 trucków. Oznacza to także średnio 400 tys. ładunków tygodniowo.

Od 29 listopada 2017 r. ruch ciężarówek na trzech terminalach kontenerowych portu w Hamburgu (HHLA, Hamburger Hafen und Logistik AG) odbywa się wyłącznie wg nowej procedury.

 

Konkurs

42
 

Gdy przeglądaliśmy egzemplarze archiwalne naszego magazynu z minionych 25 lat, kilka rzeczy nas uderzyło. Na przykład to, że pewne modele samochodów ciężarowych przewijają się częściej od innych.

 

W roku jubileuszu naszej redakcji, zamiast corocznych dwóch konkursów ogłosiliśmy dodatkowo trzeci na „Ciężarówkę Ćwierćwiecza” i zmieniliśmy formułę wyboru stacji, co bezpośrednio przełożyło się na większą ilość głosów, które trafiły do redakcji zarówno na tradycyjnych kuponach wyciętych z gazety, jak i za pośrednictwem Inrternetu oraz SMS-ów
(Klubowicze). Tradycyjnie spośród wszystkich z nich rozlosowaliśmy nagrody…

Wprawdzie zima jeszcze nie pożegnała się z nami na serio, ale plany pracy organizacji na pierwszą połowę roku już nabrały rozpędu.

Listy

50
 

Technika

52
 

Normy Euro zostały ustalone m.in. w celu ochrony zdrowia kierowców oraz innych użytkowników dróg przed niepożądanym działaniem produktów spalania wydobywających się z rur wydechowych pojazdów.

 

Samouczek

53
 

Tym razem garść pytań z tematyki przewozów. Na pierwszy rzut oka nie wydają się one trudne, ale najlepiej sprawdzicie to sami…

Tym razem zajmiemy się przepisami dotyczącymi badań technicznych pojazdów przewożących towary niebezpieczne.

Rafał Rzepa jeszcze będąc dzieckiem wiedział, co chce robić w dorosłym życiu. Podobnie jak ojciec postanowił zostać kierowcą zawodowym.

 

Okres świąt to dla wszystkich czas szczególny. Tym bardziej dla kierowców, którzy gros czasu spędzając w trasie. Jednak nie wszyscy wówczas świętują z najbliższymi…

 

Tuning

62
 

Czasami ekipie z KK Garage przychodzi stanąć przed prawdziwym wyzwaniem, jak to było w przypadku DAF-a „Aliena”, bo wówczas nie chodziło o samo malowanie, ale i wprowadzenie zmian konstrukcyjnych.

Targi

65
 

W tym roku kolejny raz w hali nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można podziwiać najpiękniejsze polskie ciężarówki.

Kulisy transportu

66
 

Nietypowa rywalizacja towarzyszyła XV Międzynarodowemu Zimowemu Kongresowi Drogowemu w Gdańsku.

Sport

67
 

Sporty motorowe ruszają mocno z wiosną… Najpierw rozpoczęły się zawody w rajdach samochodowych, teraz czekamy na pierwsze eliminacje do mistrzostw Europy ETRC i kolejne edycje zawodów w rajdach terenowych w Polsce.

Zbigniew Żółkiewicz z Choszczna bynajmniej nie jest małolatem, który fascynuje się ciężką motoryzacją, bo obecnie ma już skończone 56lat…

 

Fundacja „Country i Folk” ogłasza konkurs na PIOSENKĘ COUNTRY pn. „Piosenka Drogi”.

 

Żartem

71
 

Horoskop

72
 

Prenumerata

74
 

Giełda

Eurotax

76
 

Ogłoszenia

77
 

Krzyżówka

82
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...