Spis treści nr 08/2013

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Jeśli obawiacie się, że obchodzone przez nas 20-lecie totalnie zdominuje ten numer, to… częściowo jesteście w błędzie. 

Rozmowa „Polskiego Trakera” z Pawłem Drabczyńskim, prezesem firmy Drabpol

Reportaż

8
 

Wierzyć się nie chce, ale stuknęło nam 20 lat! Naprawdę. Dziwimy się my, ale i pewnie wielu naszych Czytelników oraz Przyjaciół, bo to kawał czasu. 

Obawialiśmy się, czy aura pozwoli nam zorganizować jubileuszowe, ostatnie w Krakowie Trakerskie Spotkania, ale okazało się, że pogoda dopisała, jak zresztą często bywało w ostatnich latach.

W ramach Trakerskich Spotkań tradycyjnie odbył się konkurs modelarski „Super MiniTruck”. 

W drugim tygodniu czerwca w podpoznańskich Bednarach odbyła się jedna z największych i najbardziej wyjątkowych imprez Mercedesa w Polsce. 

Piękna pogoda, mnóstwo uśmiechniętych dzieci oraz ich rodziców – oto efekt, jaki udało się osiągnąć organizatorom, czyli firmie PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Sonda

Trakerzy o „Trakerze”

12
 

20-lecie „PT” to doskonała okazja, by na temat miesięcznika porozmawiać z naszymi Czytelnikami i zapytać ich, co sądzą o naszym tytule i czy dostrzegają zmiany, jakie w magazynie dokonywały się właśnie na przestrzeni dwóch ostatnich dekad.

Aktualności

14
 

W połowie czerwca br. do grona klientów Iveco Poland  dołączyłą firma Epo-Trans Logistics z Tychów zakupując trzy ciągniki siodłowe.

 

Tradycyjnie  Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych organizuje w czerwcu w Nowym Dworze Wejherowskim Festyn Transportowca połączony z wystawą sprzętu i usług dla tej branży.

Sava Tires, wiodący środkowoeuropejski producent opon, wprowadza nową linię opon 17,5” do pojazdów ciężarowych, wykorzystywanych w transporcie regionalnym i lokalnym. 

Firma Wekta założona w 1992 roku w Olsztynie, specjalizuje się w transporcie płynnych produktów spożywczych. 

Statystyka wyników pomiarów wykonanych w ramach naszych testów obrazuje zmiany zachodzące w eksploatacji ciągników siodłowych. Ciągniki palą mniej na przekór technicznym uwarunkowaniom.            

Problemy

Transportowe 20-latki

30
 

Mamy 20 lat a więc i jakieś firmy transportowe muszą być w tym wieku. Zapytaliśmy szefów 20-letnich firmy, jak zaczynali, co było ważne i trudne wtedy, a co dziś…

Informacje

33
 

W dniach 21-22 czerwca w Roskoszy k. Białej Podlaskiej odbył się, XIV Zjazd Przewoźników Polskich, którego tematem zasadniczym było hasło: „Wpływ nowych regulacji prawnych na funkcjonowanie polskiego transportu drogowego”.

W ciągu 20 lat, gdy zajmujemy się transportem drogowym, zmienił się on w Polsce w sposób radykalny. Najbardziej widać to, oceniając jego potencjał.

Polska firma z Koszalina jest liderem rynku wtórnego szyb samochodowych i znanym eksporterem do krajów Europy i USA.         

Gwiazdy polskiej sceny muzycznej i nagrody wartości ponad 1 500 000 zł! Debaty, spotkania, prezentacje i mnóstwo innych atrakcji – to wszystko czekało na uczestników Gali Mistrzów Warsztatu.            

Traker miesiąca

38
 

Od 1969 roku Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) przyznaje dyplomy honorowe i odznaki dla najlepszych kierowców transportu pasażerskiego lub towarowego z firm, które należą do zrzeszeń krajowych – członków IRU.

Pożegnaliśmy już na zawsze Trakerskie Spotkania w Krakowie. Trochę smutno, ale przed nami większe wyzwanie, żeby nie powiedzieć najważniejsze – organizacja Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014.

Panorama firm

52
 

Rozmowa z Mariuszem Pudzianowskim           

Drugie półrocze 2013 r. to wejście w życie aż dwóch nowych systemów opłat drogowych w Europie: Ecotaxe oraz HU-GO.         

Pisząc o światowej premierze nowej gamy samochodów Renault Trucks, przedstawiliśmy tylko główne fakty, bo i zresztą nie wszystkie szczegóły producent podał w czasie prezentacji.

Samouczek

59
 

Co kierowcy wolno lub nie? W pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy kat. C kilka zakazów do powtórki.

Technika

62
 

Dodatkowa ciecz na początku Euro-4 była czasem zaliczana do wad układów napędowych, natomiast w dobie Euro-6 może ujawnić zalety, o których jeszcze nie jest głośno.        

Lekarz

68
 

Obserwując nasze drogi można odnieść swoiste wrażenie, że nieustannie toczy się na nich walka o prymat głównie miedzy kierowcami ciężarówek i samochodów osobowych. Swoje „trzy grosze” dokładają też rowerzyści i piesi…

Sport

70
 

Po pierwszej eliminacji mistrzostw ciężarówek, która odbyła się w Misano, zespoły jadące na MAN-ach miały lepsze powody do satysfakcji, a „Renówki” z MKR dopiero ostrzyły sobie zęby na kolejne zawody.            

Żartem

72
 

Prenumerata

76
 

Horoskop

74
 

Giełda

Eurotax

77
 

Ogłoszenia

78
 

Krzyźówka

82
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...